Georgia 9 csillagozás

Lesley Pearse: Georgia

El ​tudná képzelni, hogy a házastársa, akiben eddig tökéletesen megbízott, egy napon szexuális kapcsolatot létesít a fogadott gyermekükkel? Hogy mire hazaér, a gyerektől egy búcsúlevél várja, és egy hasbaszúrt férj, akit a saját gyermeke sebesített meg védekezésül? Celiával pontosan ez történt. Ő a nevelőanyja a gyönyörű, félvér kislánynak, a regény hősnőjének, Georginának, akinek sorsát ettől a pillanattól kísérhetjük végig. Londonban vagyunk, a hatvanas években. A híres beatzenekarok virágkorukat élik. E furcsa, izgalmas világba csöppen bele Georgia, a jó hangú tinédzser akiből énekesnő lesz egy „bemelegítő ” zenekarban. Pályája gyorsan ívelne fölfelé, ha olyan lenne, mint könnyűvérű pályatársnői, őt azonban más fából faragták. Nem csak a hála és egy romantikusan szép kapcsolat köti a fiúkhoz, hanem a titok is. A gyermekkor szörnyű titka, amelyet féltve őriz szerelmeken és tragédiákon át, túl egy csillogó és hányattatott sors összes buktatóin, míg a múlt ködéből elő nem lép –… (tovább)

Delej, Budapest, 1997
416 oldal · ISBN: 9637679989 · Fordította: Süle Gábor

Magdi1017>!
Lesley Pearse: Georgia

Igazán nagy örömömre szolgál, hogy ezt a könyvet magaménak tudhatom.
A 60'-as években játszódik, mindig is tetszett a Beat – korszak, olyan retro hangulat kerít hatalmába, hiába nem éltem még akkor.
Georgia számára nem indul könnyen az élet, története nyomon követhető az árvaháztól, a kegyetlen apáca kínzásaitól egészen fiatal felnőtt koráig, mikor már sikeres énekesnő.
Egyszer megtörténik a csoda : örökbe fogadják, holott félvér létére erre nem sok esélyt látott.
Féltő gondoskodással, és szeretettel nevelik, ám egyszercsak az apja bekattan, és megerőszakolja,ő pedig önvédelemből leszúrja. "
Megszökik, igyekszik boldogulni, közben barátokat szerez, és kitör a nyomorúságból, miután felfedezik a tehetségét.
Szerelmek, csalódások és buktatók után végül megtalálja önmagát, és révbe ér.

Marcsi061>!

A zenészek, a festők, a táncosok adják a táplálékot a léleknek. Nélkülünk sivár volna a világ, sötét hely, ahol nincs álom és remény. Ugyanazért kaptuk a tehetségünket, amiért a rózsa az illatát vagy a madár a dalát. Ne gondold hát, hogy nem érünk semmit.

Marcsi061>!

Mi vezet rá egy embert, akinek egy csodaszép pillangó van a kezében, hogy összelapítsa, és ezután is elvárja tőle, hogy repüljön?