Engem ​többé nem látsz 32 csillagozás

„Képszerű, ​ellenállhatatlan, szívből jövő mese.” – Sunday Express

Fuss, ha kedves az életed…

Amikor a férje sokkos állapotban, összetörten tér meg a Nagy Háborúból, az anyósa pedig pokollá teszi a mindennapjait, Betty Wellow rájön, hogy milyen keservesen nehéz is tud lenni az élet. Egy pusztító viharnak kell végigsöpörnie a kis halászfalujukon, az ő életét is veszélyeztetve, hogy meglássa az esélyt a menekülésre – és ő meg is ragadja. Bristolba menekülve a nevét Mabel Brookra változtatja, és cselédként helyezkedik el. Ám az úrnője hirtelen halála után ismét lecsap rá a tragédia, és az utcán találja magát.

A nincstelen és magányos Mabel brutális támadást szenved el, mielőtt egy Nora Nightingale nevű médium megmentené. Nála kóstol először bele azoknak az életébe, akik üzeneteket kapnak a holtaktól, és rájön, hogy ehhez talán magának is van adottsága.

Ám Mabel nemsokára saját üzenetet kap, és visszakényszerül oda, ahonnan elszökött. Oda, ahol… (tovább)

GABO, Budapest, 2022
420 oldal · ISBN: 9789635663262 · Fordította: Komló Zoltán
GABO, Budapest, 2022
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635661787 · Fordította: Komló Zoltán

kratas P>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Nagyon jól indult, Mabel szimpatikus volt, szerethető jellem, tiszta szív, egyszerűség… és aztán bejött ez a Hatodik érzék-szerű médiumkodás és ott nekem elment az egész egy olyan irányba, ami már kevésbé tetszett. Főleg, mert nem igazán értem, hogy miért volt erre szükség, hiszen egy remek történetet lehetett volna rittyenteni a meglévő szereplők köré.
És felmerült sok olyan szál is, amiről érdekes lett volna olvasni, mint pl. a szüfrazsettek, a nők helyzete a világháború alatt és után, a vidéki élet, a nagyvárosi állapotok, a háború sérültjeinek ellátása, stb-stb… de nem, mi elkezdtünk szellemekkel beszélgetni. spoiler

Mariann_ P>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Elsőként leszögezem, hogy én még rossz könyvet nem olvastam az írónőtől.
Olvasmányos, kalandos, szívhez szóló minden története, így ez is.
Olyan élethelyzetek adódnak főszereplőinknél, amikből nagyon nehéz jól kijönni.
Itt is ez volt.
Betty férje nem ugyanaz, mint aki a háborúba elment. Sokkos állapotban csak megvan, szinte gondolkodni sem tud, anyósa pedig úgy megkeseríti menye életét, hogy egyetlen megoldás járható csak, elmenekülni innen, nevet változtatva.
Az immár Mabel cselédként helyezkedik el, távol előző lakhelyétől.
Jó és rossz emberek közé kerül, kalandos úton megy tovább az élete.
Nagyon szerettem olvasni, van még pár könyvem Lesley Pearse-től, sorra kerítem őket , csak a vaskosságuk tart vissza.

White13>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Minden Pearse könyvet megveszek, amikor van alkalmam rá, ünnep, nyaralás akkor olvasom, mert tökéletes könnyed olvasmány.
Kikapcsol. Most sem volt másképpen.

Egyetlen gondom nem a szerzővel, hanem a kötet minőségével van, ami számos Gabo konyvre jellemző sajnos. Vagy nem lehet rendesen olvasni, vagy ha kicsit jobban „kinyitom” máris törik a gerince. Nagyon sajnálom ezt, mert egy olvasás után úgy néz ki a könyv, mintha megcsócsáltam volna. Pedig nem. Mivel a könyvek (papír) ára amúgy is növekszik, érdemes lenne más megoldást találni a formátumra, mert engem dühít, hogy egyszer olvasott 5-6 ezer forintos könyv gerince ennyire ronda lesz.

Aniko_hu I>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Korábban még nem olvastam az írónőtől, pedig sok jót hallottam róla. Tetszett ez a regénye; fordulatos és izgalmas volt, valamint kellően romantikus. Sokszor megesett a szívem a főhősnőn, akinek megannyi nehézséggel kellett megbirkóznia, ráadásul ilyen fiatalon. Sajnáltam, hogy olyan igazságatlanul bánt vele a sors, és el kellett menekülnie a fullasztó légkörből. De talán épp ez volt az, ami hozzásegítette őt ahhoz, hogy az legyen, akivé vált. Hiszen mindennek oka van…

Zsuzsa_Szekrényesné>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Pár hónapja fedeztem fel ezt a csodálatos írónőt, s már a harmadik könyvét olvasom.
Nagyon tetszik a stílusa: egyszerű, emberi, szívhez szóló, az emberi szenvedés mély
bugyrait ismerő, ( testi, lelki értelemben ) kalandos. Szerencsére a vége mindnek jó, nekem
talán egy kicsit meseszerű, de ez miatt érzem azt, hogy érdemes a legnehezebb helyzet-
ben is kitartani.

reka_read_library>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

A történet az I. világháború idején játszódik Angliában. Betty egy kis halászfaluban él. Férje lelkileg összetört a háborúban, anyósával élnek, aki a lány minden napját megkeseríti.
Egy hatalmas vihar, ami elpusztítja Betty régi házát, esélyt ad neki, hogy elmeneküljön ebből az életből.
Egy idősebb hölgynél szolgál, a nevét megváltoztatja. A munkaadója halálával ismét munkát kell keresnie. Egy vidéken élő, gazdag művésznő házvezetője lesz, emellett segít a német hadifogoly táborban is ápolni a betegeket.
Rátalál a szerelem, de a múltja elől nem menekülhet, vissza kell térnie a faluba.

Szép, szívet melengető, ahogy egy tanulatlan, magányos, nincstelen lány megtalálja az útját, és tesz azért, hogy előrébb jusson. A társadalmi különbségek lazulnak, de még mindig nehéz boldogulni, ha alacsonyabb sorból származik.

A krimi címkét, illetve a rejtélyes médium vonalat nem igazán tudom hova tenni. Egy gyilkossági tárgyalás miatt nem sorolnám a krimik köze a regényt.
A médium vonal pedig szerintem elhagyható lett volna a történetből. Nem igazán tett hozzá a történethez.

Tiborné_Zaletnyik>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Még nem csalódtam az írónőben.Ez a könyve ,története is nagyon tetszett.

szandi009>!
Lesley Pearse: Engem többé nem látsz

Egy könyvesklubban lett havi könyv. Maga a történet nekem nagyon tetszett, de ez a misztikus vonal nekem annyira elrontotta az élményt. Nélküle sokkal jobb lett volna, dehát nem én írta a könyvet csak olvastam.

esztert91>!

Tényleg magányos jövő vár rá, mert attól fél, hogy valaki rájön a titkára?