Bocsáss ​meg! 22 csillagozás

Lesley Pearse: Bocsáss meg!

„Bocsáss meg!” – csupán ezt a rövid üzenetet hagyta Flora a családjának, mielőtt önkezével véget vetett volna az életének. Lánya, Eva körül hatalmasat fordul a világ, hiszen anyja öngyilkossága előtt meg volt győződve arról, hogy egy kiegyensúlyozott, boldog család tagja.
Amikor kiderül, hogy Flora a londoni műtermét hagyta rá, amelyről Eva még csak nem is tudott, világossá válik számára, hogy alig ismerte az édesanyját. A festmények és naplók között kutatva Eva döbbenten szembesül azzal, hogy Flora sikeres művész volt a hatvanas években. Ahogy az igazság után nyomoz, egyre jobban veszélybe kerül mindaz, ami eddig kedves volt számára, és a kirajzolódó múlt egyre nehezebb döntések elé állítja Evát. „Gyönyörűen megírt, szívszaggató történet, amely nem nélkülözi az ármánykodást sem..” Closer

Alexandra, Pécs, 2018
512 oldal · ISBN: 9789634472315 · Fordította: Seres Noémi

Lesley Pearse: Bocsáss meg!

Lesley Pearse feladta most nekem a leckét. Alapvetően nagyon szeretem a könyveit. Még akkor is, ha tudvalévő, hogy történeteinek legtöbbször egy nehéz helyzetbe került fiatal lány a főhőse, aki megküzd az elemekkel, elesik, talpra áll, megint elesik, megint talpra áll és még egy-két nagy csavar is színezi a történetet.

A legjobban a régebbi időkben, 40-es, 50-es években játszódó történeteit szeretem. A Bocsáss meg a 90-es években játszódik, amivel azért ki tudtam egyezni.

Azt éreztem, hogy túl sok mindent akart most Lesley belesűríteni ebbe a történetbe. Annyi mindent rakott Eva Patterson vállára, hogy több életet is kitett volna. Mintha nem találta volna meg az egyensúlyt, nehézség nehézség hátán, tragédiát tragédia követett, mintha nem lett volna elég Evának akár az az egy is, hogy ő találta meg az öngyilkossá lett édesanyját, kapott még bőven.

Volt már az írónőnek sokkal jobb könyve is. És ez is jó lett volna, ha elfelezi az eseményeket, a tragédiákat, és a felesleges köröket is. Kicsit sok volt.

Ajánlom azonban minden Lesley Pearse rajongónak, mert meg kell tudnom, hogy csak én éreztem így, az én ingerküszöböm volt-e alacsony az 10 oldalra jutó események számát illetően, vagy ti is így éreztétek.
A teljes értékelést itt olvashatjátok: http://konyvutca.blogspot.com/2019/02/lesley-pearse-boc…

cicus61 P>!
Lesley Pearse: Bocsáss meg!

Nagyon jó ez a könyv. De! Túl sok volt a tragédia, a borzalom. Egy könyvbe belenyomott mindent, ami csak eszébe jutott az írónőnek. Tíz embernek elég gyötrelem, amit egy embernek kellett elviselni. Nem tudom, Én hogy bírtam volna ki. Maga a történet jó volt, tetszett is. A szereplőket nagyon szerettem, mondjuk Eva néha túlzásokba esett, de ki tudja Én hogy reagáltam volna a helyében. Phil egy tünemény, kár hogy ilyen pasi nem nagyon létezik, vagy csak Én nem tudok ilyenről :) Ajánlom azért minden Lesley Pearse rajongónak.

Rooxy>!
Lesley Pearse: Bocsáss meg!

Nagyon szeretem az írónő könyveit, bár az első néhányat, amit olvastam tőle, nagyon nehéz felülmúlnia az újabbaknak. Ez sem volt egy rossz könyv, de nem is estem tőle hasra.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2019/09/29/lesley-pearse-b…

Bea_Könyvutca P>!

Ne légy féltékeny vagy dühös a korábbi szerelmeimre, mert az, aki ma vagyok, bármit is szeretsz bennem, azoknak az élményeknek az eredménye, amiket másokkal éltem meg. Az ő hatásuk is hozzájárult a mai énemhez.

Bea_Könyvutca P>!

…sokszor a dolgok maguktól is megoldódnak, miközben várakozunk. Ezért nincs értelme beszélni valamiről, ami lehet, hogy meg sem történik.

Bea_Könyvutca P>!

Egyvalamit azonban megtanultam, az embernek azokkal a lapokkal kell játszania, amiket leosztottak neki, és megpróbálni valamit jót kihozni belőle.

Bea_Könyvutca P>!

Szerethetsz valakit annak ellenére is, hogy nem az az ember, akinek hitted?

Marcsi061>!

Néha van, hogy tragédiára van szükség, vagy valamilyen katasztrófára, hogy lássuk, mennyi mindent kaptunk az élettől.

Marcsi061>!

– Az emberek olyankor támadnak, amikor fáj nekik valami – mondta Tod gyengéden.

_Horváth_Bernadett_ >!

Egyvalamit azonban megtanultam, az embernek azokkal a lapokkal kell játszania, amiket leosztottak neki, és megpróbálni valami jót kihozni belőle.

_Horváth_Bernadett_ >!

A szomorúság, amit előző este érzett, eltűnt, hiszen egy újabb csodás napra virradt.

_Horváth_Bernadett_ >!

Szilárdan hiszem, hogy minden okkal történik velünk az életben.

_Horváth_Bernadett_ >!

Evának egyszer készített egy Piroskás tortát a születésnapjára, marcipán
erdővel, a torta közepén a nagyi kunyhójával, és a Piroska körül ólálkodó farkassal.