A ​pletyka 5 csillagozás

Lesley Kara: A pletyka

Az a hír járja, egy gyerekgyilkos lakik az álmos tengerparti városkában, Flinstead-on-Sea-ben. A hatvanas években Sally McGowan gyerekként leszúrta a játszópartnerét, a kis Robbie Harrist. Azóta a nő leülte a büntetését, a kiszabadulása óta egyetlen fotó sem készült róla, és új személyazonossággal él… talán éppen e kisváros lakói között.

Tényleg igaz a rémhír? Ha igen, ki lehet az egykori gyerekgyilkos? Joannának, az egyedülálló anyának, aki akarata ellenére a pletyka elterjesztője lesz, egy idő után minden idősebb asszony gyanússá válik a városban, és végül kiderül, hogy a félelme nem volt alaptalan… Milyen veszélyessé válhat egy pletyka? És milyen messzire megy el Joanna, hogy megvédje a szeretteit?

Eredeti mű: Lesley Kara: The Rumour

General Press, Budapest, 2019
328 oldal · ISBN: 9789634523048 · Fordította: Harci Andor
General Press, Budapest, 2019
328 oldal · ISBN: 9789634523314 · Fordította: Harci Andor

robinson P
Lesley Kara: A pletyka

Ha nagyon statisztikus lennék, azt mondanám: 3,75…. halvány négy csillag? Első kötetnek egészen jó kezdés, bár nem váltja meg a krimi műfaját.

elgatto
Lesley Kara: A pletyka

Nem szeretek három csillagnál kevesebbet adni egy könyvre,de ez kiérdemelte.
Van a témában egy hasonló könyv,ami sokkal összeszedettebben tálalja ezt a gyerekgyilkosságos-tanuvédelmes dolgot,és a vége nem fullad nevetséges,zs kategóriás nyomozgatásba. Ez ahhoz képest száraz fájdalom volt,teljesen egydimeziós,szerethetetlen papírmasé szereplőkkel,érthetetlen és erőltetett indítékokkal.

Kvakki
Lesley Kara: A pletyka

Hát nem is tudom mit írjak…. Első könyvnek talán még okés, de nem egy nagy durranás. Azért én a krimitől kicsit mást várok.