Fűszer- ​és gyógynövények 9 csillagozás

Lesley Bremness: Fűszer- és gyógynövények

A Határozó Kézikönyvek a természet megismerésében és megértésében segítik az Olvasót. A gondosan összeválogatott, színes fényképek, a rövid, lényegre törő leírások segítséget nyújtanak élő és élettelen környezetünk, a növények, az állatok, az ásványok és a kőzetek világának megismeréséhez. Ezek a könnyen választható, szép kivitelű és tartalmas könyvek nem hiányozhatnak egyetlen természetet kedvelő felnőtt vagy gyermek könyvtárából sem.

Eredeti cím: Herbs

Eredeti megjelenés éve: 1994

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határozó Kézikönyvek

Panemex, Budapest, 1998
304 oldal · ISBN: 9639090158 · Fordította: Molnár Katalin
Egyetemi Nyomda, Budapest, 1995
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635450419 · Fordította: Molnár Katalin

Caulker>!

A fűszer- és gyógynövények, vagy régies nevükön a „füvek” összekötnek bennünket a múlttal, a jelennel és a jövővel egyaránt.

Caulker>!

A növények kellemesebbé teszik munkahelyi és lakókörnyezetünket is.

Caulker>!

A virágos növények mindössze 5%-ának gyógyhatásairól vannak pontosabb ismereteink, ráadásul ezeknek a fajoknak a negyedrészét is közeli – 50 éven belüli – kihalás veszélye fenyegeti. A veszélyeztetett fajok megóvása pedig nemcsak erkölcsi, hanem gazdasági szempontból is fontos.

Caulker>!

A múltban a növényeket mindössze két csoportba sorolták, aszerint, hogy hasznosak-e vagy sem.

Caulker>!

A legértékesebb anyagot általában közvetlenül a virágzási időszak előtt, a délelőtti órákban gyűjthetjük.

Caulker>!

Az illatos rózsaszirmok más virágok, aromás levelek, fűszerek és illatrögzítők mellett a potpurrik alkotóelemei.

Caulker>!

A növények felhasználása a gyógyításban csaknem egyidős az emberiséggel, és fellelhető már az állatok viselkedésében is.

Caulker>!

A növényi alapú gyógytermékek előállítása sokféleképpen történhet. Házilag leggyakrabban forrázatukat használjuk, de borogatást, szirupot, főzetet, kenőcsöt, tinktúrát (alkoholos kivonatot), sőt port is készíthetünk belőlük.

Caulker>!

A hagyományos kínai orvoslás hátterében a taoista filozófia áll, mely szerint minden természeti jelenség két egymást kiegészítő őserő, a jin (a női, hideg, nedves) és a jang (a férfi, forró, száraz) kölcsönhatásaira vezethető vissza.

Caulker>!

A közparkokban ültetett fűszer – és gyógynövények sokunkra gyakorolhatnak kedvező hatást.