Az ​X-akták – 1. akta: A mágikus sebhelyek (X-akták 3. 1.) 10 csillagozás

Les Martin: Az X-akták – 1. akta: A mágikus sebhelyek

Az FBI szerint Fox Mulder ügynök állításai zavarosak – ha nem egyenesen tébolyodtak. Idegen lények garázdálkodnának a Földön? Mulder társa, az elbűvölő és józan eszére hallgató Dana Scully azt a megbízást kapta, hogy feketén-fehéren cáfolja meg a férfi állításait. De mitévő legyen Scully akkor, amikor a szeme előtt sorozatban halnak szörnyet egy oregoni gimnáziumi évfolyam végzett tagjai, és egyesek közülük még a sírban sem találnak nyugtot…?
Mulder elméletei a ’89-es évfolyamban történtek okairól valóban zavarosak. Csak hogy ki más adhat magyarázatot az éber kómába zuhant gyerekekre, a derekukat elcsúfító földöntúli sebhelyekre, és az éjszakában felragyogó, vakító fénycsóvákra? Könnyen lehet, hogy Mulder nem is olyan tébolyodott, mint sokan állítják… Talán ő az egyetlen, aki elő mer állni a valódi válaszokkal. De vajon meghallgatja-e bárki is?

Haal, Budapest, 1996
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638555335 · Fordította: Porosz Péter

Fox Mulder · Dana Scully

kratas P>!
Les Martin: Az X-akták – 1. akta: A mágikus sebhelyek

Egy az egyben a film leírása, a párbeszédek, reakciók, minden… bár néha mintha hozzátettek volna valamit, mert ennek a résznek a végén emlékszem, hogy a Cigarettázó pasi bemegy a raktárba, de nem emlékszem, hogy őr nyitott volna neki ajtót, vagy beszélt volna valakivel, mintha csak kinyitotta volna kártyával az ajtót, aztán ennyi. De azt hiszem, hogy ez elenyésző különbségnek számít :)

Sydney>!
Les Martin: Az X-akták – 1. akta: A mágikus sebhelyek

Szerelem első látásra/olvasásra. Ez a könyvecske az első epizód történetét meséli el, javarészt úgy, ahogy a sorozatban is történt. A könyv olvasása ugyanolyan izgalmas volt, Mulder és Scully között kezdetektől működik a kémia, nagyon jól kiegészítik egymást. Mulder hozzáállása a természetfelettihez, Scully ragaszkodása a tudományos magyarázatokhoz, és ahogy ez újból és újból próbára tétetik, teszi igazán szórakoztatóvá mind a könyvet, mind a sorozatot.
Az első közös X-akta rögtön a későbbi átívelő történetszál, az idegenek általi emberrablások körül forog. Egy korábbi középiskolai végzős évfolyam diákjai tűnnek el majd bukkannak fel rejtélyes módon, két furcsa, beazonosíthatatlan pontszerű sebhellyel a testükön. Ekkor érkezik Mulder és Scully, és megpróbálják kideríteni, mindketten a maguk módszereivel, hogy mi is történt valójában.

Calogero84>!
Les Martin: Az X-akták – 1. akta: A mágikus sebhelyek

Ez a könyv maga volt egy időutazás. Vissza 11-13 éves kórba, amikor az X-akták elkezdődött a tv-ben. Visszahozta azt az izgalmat és félelmet, amit gyermek fejjel átéltem. Nagyon jó volt felidézni. Nagyon tetszett. Igazából egy az egyben az első rész története. Nem tudok mást mondani: I WANT TO BELIEVE :D

shadowhunter1975 P>!

Dana Scully is egy tetem mellett állt, de ez az áldozat sápadt, fiatal fiúé volt.
A nyomozónő arcán nyoma sem látszott az érzelmeknek. Mindennapi munkáját végezte, a látvány semmivel sem izgatta fel jobban, mint egy fürt egzotikus gyümölcs.

9. oldal, Második fejezet (Haal kiadó, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: Dana Scully
shadowhunter1975 P>!

…Hallott már ön az úgynevezett X- aktákról? …

12. oldal, Második fejezet (Haal kiadó, 1996)

X-akták 3. sorozat · Összehasonlítás