Gyarmati ​Dezső kapitányságának története / Kapitányságom története… Jakabházy László 1 csillagozás

Lepies György: Gyarmati Dezső kapitányságának története / Kapitányságom története… Jakabházy László Lepies György: Gyarmati Dezső kapitányságának története / Kapitányságom története… Jakabházy László

A ​könyv szerzője megkért, hogy mondjam el, és ő megírja kapitányságom történetét. Miután a kéziratot elolvastam, döbbentem rá, hogy lehetetlenre vállalkozom. Dr. Lepies György ugyanis kívülről nézte és kommentálta a csapat életét, én belülről csináltam és éltem át ezeknek az éveknek sikereit és kudarcait. Ez tehát két teljesen különböző látószög, bár ugyanarról szól, mégis más. Hiba volna tehát, ha én e könyvben egyes szám első személyben mondanám el az ő gondolatait. Ezért megállapodtam a szerzővel, hogy ő a maga nevében írja meg kapitányságom éveinek történetét, én pedig az előszóban írom meg gondolataimat.
Mit is írhatok ezekről az évekről, arról az időszakról, amikor a rám bizott magyar csapat 1 olimpiai, 1 világ-, 2 Európa-bajnokságot és 1 Világ Kupát nyert. Továbbá kb. 300 mérkőzésből mindössze 5-6 mérkőzést vesztett el 1973-tól 1980 végéig. Mit is mondhatnék?
Azt, hogy csodálatos ajándéka volt a sorsnak, hogy aktív sportpályafutásom befejezése után egy ilyen… (tovább)

Népszava, Budapest, 1985

KBCsilla P>!

Néha magamon is meglepődöm, hogy miket kezdek el olvasni.
Az utóbbi időben kezdem megkedvelni a vízilabdát, egyszer már egy meccsre is elmentem, és teljesen odavoltam az élménytől, határozottan élveztem a játékot.
Így nem csoda, hogy ez a könyv is lekerült a Medvém könyvespolcáról, egészen az én kezembe. A család nagy részéről – Székely Éva, Gyarmati Andrea – már olvastam, ideje volt, hogy a családfőről is megtudjak néhány dolgot.
Nem is csalódtam, mert egy egyenes, céltudatos, a hibáit is vállaló igaz embert láttam magam előtt.
Említettem is „házi-szakértőmnek”, milyen nagy kár, hogy egyre kevesebb az ilyen kitartó, egyenes sportvezető, akit nem csak a pénz, a vagyonszerzés motivál.