A ​fekete kimonós öregember 6 csillagozás

Leonyid Mlecsin: A fekete kimonós öregember

„…Meghallotta, hogy a fürdőszobában zubog a víz.
– Szonobe-szan! – kiáltotta hangosan.
Semmi válasz. Ladetto határozottan a kilincshez nyúlt. Az ajtó nehezen engedett, mintha belülről valaki nekifeszült volna. Amikor végre egy kis rés keletkezett, Ladetto bedugta a fejét.
A szűk fürdőszoba padlóján, immáron semmit sem látó szemét a plafonra szegezve, ott feküdt Gonzo Szonobe, szállodai kimonóban. Tarkója szét volt zúzva. A mosdó pereme és a padlócsempe véres volt.
Leguggolt és megfogta Szonobe kezét. Hideg volt. Pulzust nem érzett.
Ladetto lassan felállt. Persze, mindenkit érhet baleset.
Az egész úgy festett, mintha Szonobe megcsúszott volna a nedves padlón és beverte volna a fejét a mosdó szélébe.
A folyosón léptek hallatszottak. Ladetto megdermedt. Semmi keresnivalója nem volt a szobában. Még csak az hiányozna, hogy most itt találják…”

Kárpáti / Kossuth, Budapest - Uzsgorod, 1987
192 oldal · ISBN: 9630930951 · Fordította: Dandé Krisztián

Leonyid Mlecsin: A fekete kimonós öregember

Ez a regény lehet, hogy valamikor, a maga korában jónak számított, de így 33 évvel a kiadása után igencsak nyögvenyelősen haladtam vele.
Köbö a könyv felétől már beindul a cselekmény: nindzsák (komolyan!), gyilkosságok, chipbeültetés, manipuláció, „emberrablás”, brainstorming. A végére elég jó kis történet kerekedett ki. :)

asx_nici>!
Leonyid Mlecsin: A fekete kimonós öregember

A végére jól felpörögtek az események és jó sok szálon futott (gabalyodott) a történet. A szerző valamelyest jártasnak tűnik a japán témában is (örültem, amikor Ruth Benedictet megemlítette.) ^^

Amethyst>!

Tehát hasznod a létezőből lehet
De használni csak azt tudod
Mi a semmiből ered

Amethyst>!

A legtöbb, amit Ön elvárhat a cégtől, amely ellátja a világot információval, az, hogy nyugodtan alhasson. Az ABC teljesíti ezt a kívánságát – mi mindig virrasztunk.

Amethyst>!

Egy hírszerzőnek mindig számítania kell arra, hogy persona non gratanak, nem kívánatos személynek minősítik.

Amethyst>!

Ladettonak eszébe jutott egy réges-régi japán mondás: mi a legborzasztóbb dolog a világon? A válasz: a földrengés, a mennydörgés, a tűz és az apa.

Amethyst>!

A betegségek váratlanul toppannak az életünkbe, mint a hívatlan vendégek.

Amethyst>!

Decke nevetve elmesélt egy esetet, amikor is mérnökeik egy csoportja látogatást tett egy repülőgépgyárban, amely a konkurens céghez tartozott. A mérnökök olyan cipőt viseltek, amelynek a talpához tapadt a fémforgács. A későbbiekben ezt aztán elemezték…

Amethyst>!

Mint a jó konyha illatát megérző vidékiek közül sokakat, őt is megfertőzte egy tipikus washingtoni betegség: az egyre elhatalmasodó étvágy. Hatalmat, pénzt, szórakozást, nőket akart.

zyzmut>!

Az életben évről évre kevesebb az öröm, elmélkedett, és egyre több a bosszúság. Az egészség gyöngül, ezzel együtt pedig eltűnik a sok illúzió és a remény. Ezek helyébe lép aztán a betegség, a kiábrándultság meg a cinizmus, mely a nem realizált becsvágy utolsó menedéke.

zyzmut>!

A filozofikusok mindig igyekeztek megérteni, mi az az objektív valóság, realitás. Egyszerűbb, ha azt mondjuk: ami reális, az létezik. Itt van ez a tatami. Megérintheted, tehát létezik. De mit mondhatunk a szépségéről? Megérinthetsz egy szép tárgyat, de nem magát a szépséget. Akkor ezek szerint a szépség nem létezik? De, természetesen létezik, mert beszélünk róla, el tudjuk képzelni magunknak. Egyesek azt mondják, a szépség csak az ember képzeletében létezik, de bölcsebb dolog, ha azt mondjuk, hogy a szépség valóban létezik, csak másképp.
[…]
– Még egy példa – folytatta a tanító. – A zöld és a piros szín számodra valósak, egy vak ember számára viszont nem léteznek, igaz? Elvezetlek téged a dolgok egyedüli helyes szemléléséhez. Minden tárgy csak más tárgyakhoz viszonyítva létezik. Egyetlen tárgy sem valós, semmi sem létezik csak úgy, önmagában. A világon minden állandó változásban van. Mindennek, ami valós, ez a változás a természete.

zyzmut>!

– A hazától távol élni s meghalni – mi lehet ennél tragikusabb?