Az ​ördög jobb és bal keze – San Joaquin völgye 6 csillagozás

Leonardo Baldelli: Az ördög jobb és bal keze – San Joaquin völgye

A két testvér, Szentlélek és Bumburnyák – azaz Az ördög jobb és bal keze – története valójában e Képregényben kezdődik. Innen, a San Joaquin völgyéből indul legendásan kalandos életük. Ekkor Szentlélek öltözéke még kifogástalan, és Bumburnyák sem viseli a seriff-csillagot…

A képregény ötlete még 2005-ben körvonalazódott, majd a rajongói kiadványhoz később a színészek is hozzájárultak, így a kezdeményezés kinőtte magát, és tényleg megjelenhetett a történet, mely a Terence Hill – Bud Spencer páros örök klasszikus filmjeinek előzményének tekinhető…

Frike Comics, 2020
84 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155891168 · Fordította: Ludmann Ágnes · Illusztrálta: Alberto Baldisserotto

A_S1M0N P>!
Leonardo Baldelli: Az ördög jobb és bal keze – San Joaquin völgye

Őszintén szólva, amikor még csak belelapozgattam, úgy gondoltam, hogy nagyon a sárba fogom tiporni az értékelésénél.
Aztán most, hogy el is olvastam, változott a véleményem, még ha nem is mindenben.

A történet egyszerű, főszerepben a jól ismert párossal, akik sokunk gyerekkorát meghatározták. Az ördög jobb és bal keze cselekménye előtt járunk, így betekintést nyerhetünk a kezdetekbe, bár nem ez viszi el a hátán a kötetet, hanem a szereplők közti interakciók, párbeszédek, amik többnyire hozzák a filmekből ismerős humor szintjét.
Egyik kedvencem a spoiler, amin hangosan nevettem! :D De ezen kívül a klasszikus mozdulatok, reakciók, egysorosok is mind-mind hűen idézik meg a filmeket.

A rajzok olvasás közben megtetszettek, bár nem mindenhol lettek a legjobbak az arcok, hőseink azért nagyrészt felismerhetőek.

A kötet vége, vagyis az utolsó 28 oldal amolyan történelmi áttekintés, valamint a képregény megalkotásának mozzanataiba nyújt bepillantást.

Őszintén szólva, a 4000Ft-os árát nem éri meg, de még a 3000-et sem, amennyiért vettem, ekkora összegnél lehetett volna keménytáblás is a kiadvány, bár a minőségére nincs panaszom, de többet vártam.

Mindazonáltal, remek időutazás volt, a fejben a magyar szinkronhangokhoz társított párbeszédek pedig visszahozták a filmek hangulatát, humorát.
A nosztalgia elviszi a hátán, mégis úgy érzem, hogy többet is kilehetett volna hozni belőle.

Kogoro>!
Leonardo Baldelli: Az ördög jobb és bal keze – San Joaquin völgye

Ebben a képregényben Bud Spencer és Terence Hill szerepel a legkevesebbet. 1/4 rész történethez kapunk 3/4 rész ismertetést a keletkezésről. Ráadásul a magyar kiadás különösen hanyagra sikerült. Többet vártam.

Daniel_Cserhalmi IP>!
Leonardo Baldelli: Az ördög jobb és bal keze – San Joaquin völgye

Rajongóként nehéz elfogultság nélkül tekinteni egy ilyen kiadványra, mégsem tudok rá maximális pontot adni. Természetesen az látszik, hogy a készítők rajongással és alázattal kezelték a témát. A képregény végén olvasható háttérből ez mind kiderül. Aprólékosan megterveztek minden olyan részletességgel, hogy a cselekmény idején milyen magas volt a búza(!), milyen fegyvert kell a szereplők kezébe adni, stb, stb. A rajzok nagyon alaposak és igényesek. A történet pedig valóban visszaadja az eredeti filmek hangulatát. Akkor mégis mi a gond. Nos a képregény nettó része nagyon-nagyon rövid. Majdnem olyan hosszú, mint a bevezetőben a szereplők ismertetése, a köszönetnyilvánítás, a végén a sok melléklet. Persze, hatalmas munka volt, de ennek ellenére lehetett volna kicsit növelni a terjedelmet. Rendben, ezt olyan 0. számnak szánták, gondolom felmérik vele az igényt, aztán ha jól fogy, akkor lesz ez még jobb is. Ennek ellenére is rajongóknak kötelező darab.