Az ​Ördög pajzsa 4 csillagozás

Leo Kessler: Az Ördög pajzsa

1944 szeptemberében a Wotan SS rohamezred a „Führer tűzoltó brigádjává” vált, hogy bármilyen ütközetbe bevethessék, mint a harci egyensúly helyreállításának utolsó, elkeseredett eszközét. Ahogy a szövetséges haderők Aachenhez közeledtek, a legoptimistábbak is kezdték belátni, hogy Hitler háborúja elveszett. Egyedül von Dodenburg félelmetes halálfejes gárdája vallotta, hogy a hadiszerencse megfordítható, így érkeztek meg a von Dodenburg fekete egyenruhás brutális ifjú veteránjai Aachenbe a Führer parancsával fülükben: „Tartani a várost bármi áron!”

Duna International, Budapest, 2004
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639684560 · Fordította: Németh Zoltán, Varga István

AuSS
Leo Kessler: Az Ördög pajzsa

Leo Kessler rajongóknak kötelező darab.

(A borítóról kicsit: Ez az intő példa, miért is ne bízzunk egy kemény, háborús regény borítójának elkészítését egy nőre: a hátsóborítón a cím rózsaszín! Nagyon vicces)

KeineZeit
Leo Kessler: Az Ördög pajzsa

Nem igazán tetszett a szóhasználata. A párbeszédeket többségét elég alpárinak tartottam. Viszont, ahogy bemutatta a tájat, a harcokat, az embereket, na az leírhatatlan! Voltak gusztustalan és durva részek, meg olyanok, amikor viccesnek kellett volna lennie, de csak megszánásra ösztönzött.
Az első rész annyira nem tetszett, kicsit vontatottnak éreztem, de a következő három meg teljesen az ellenkezője.
Összességében nem volt rossz könyv!