Batman: ​Neal Adams 1. (Batman: Neal Adams 1.) 13 csillagozás

26.KÖTET
NEAL ADAMS 1.KÖTET

A legendás alkotó Neal Adams által készített történelmi Batman képregényekben egy sor meglepő társulásnak lehetünk tanúi. A Sötét Lovag összefog Supermannel, hogy szembeszálljon a Bosszúálló Csapatokkal, akik el akarják pusztítani őket. Természetfeletti erők még veszélyesebbé teszik Gothamet, miközben Holtember segít Batmannek szembeszállni egy halálos bűnszövetkezettel. A Lárva szörnyűséges fenyegetést jelent, ami Batman és a titokzatos Borzongás figyelmét is igényli. Előkerül Flash, hogy segítsen egy legyőzhetetlen gengszter okozta veszélyben, míg Szikla őrmester megfizet egy adósságot, ami visszanyúlik egészen a második világháborúig.

Tartalom: WORLD'S FINEST COMICS #175-176, THE BRAVE AND THE BOLD #79-84

Kronológiai sorrend: 10

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman Eaglemoss Hungary

208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377184158 · Illusztrálta: Neal Adams, Dick Giordano, Vince Colletta, Joe Kubert

Bruce Wayne

MortuusEst>!
Leo Dorfman – Cary Bates – Bob Haney: Batman: Neal Adams 1.

A rajzok lehetnek bármilyen jók, ha a történetek fölött kicsit már elment az idő.

ftamas>!
Leo Dorfman – Cary Bates – Bob Haney: Batman: Neal Adams 1.

A rajzokkal semmi gond nincs. A történet viszont nem nagy szám, általános iskola felett már eléggé ront az olvasás élményen.

Mondjuk az, hogy Flash elfut a napig az aszteroidákon, hogy kidobja a szemetet, na az kiverte a biztosítékot….

JGabesz>!
Leo Dorfman – Cary Bates – Bob Haney: Batman: Neal Adams 1.

Ez egy gyűjteményes kötet a gyűjteményben, ahol a történeket az köti össze, hogy ugyanaz a tehetséges ember rajzolta őket: Neil Adams. Ez a könyv fő ereje, és hatalmas gyengyesége is egyben. Az egymás követő történetek felett már jócskán eljárt a idő, és teljesen erőtlenek és súlytalanok, nincs egymással kapcsolat Batman karakterén kívül, nincs végigívelő vezérfonal, ezzel igencsak darabossá válik az olvasás is. Kifejezetten a régi idők képregényi kedvelőknek vagy a nosztalgiázni vágyóknak tudom ajánlani, egyébként teljesen kihagyható.

jardo>!
Leo Dorfman – Cary Bates – Bob Haney: Batman: Neal Adams 1.

Egyetlen dolgot lehet a kötet javára írni (de azt nagyon), az pedig Neal Adams zsenije. Nincs rá jobb szó, egyszerűen fantasztikus, amit ez az ember alkotott, élmény nézni minden egyes rajzát. Nem csak korszakos alkotó, de megkockáztatom, hogy a saját korát is jócskán megelőzte. A rajzainak java része még mai szemmel is gyönyörű, frissnek és modernnek hat, ha csak a csupasz rajzokat látnám, nem biztos, hogy megmondanám, hogy több, mint 50 évvel ezelőtt készültek.

De a rideg valóság az, hogy ezeknek a sztoriknak szerintem semmi keresnivalója nem lenne a sorozatban, pláne nem három köteten keresztül… A történetek felett nagyon látványosan eljárt az idő, mai szemmel nézve rendkívül egyszerűek, mondhatni bugyutácskák. Nem öregedtek jól, na. Még ha valami mérföldkőnek tekinthető történetekről lenne szó, akkor azt mondom, oké, kerüljenek be, de itt azért nem erről van szó. Ráadásul az egyes füzetek között semmilyen kapcsolat nincs, nincs egy vezérfonal a történetekben, ami összekötné őket, amitől csak még darabosabb lesz az olvasási élmény. Én konkrétan a második füzet után már nem is olvastam a szöveget, csak gyönyörködtem a rajzokban. A három csillag is azoknak szól.

Kogoro P>!

Őfelsége kormánya nagyon hálás az információért, amit megosztott velünk, Mr. Wayne!

Kapcsolódó szócikkek: Bruce Wayne · Winston Churchill

Batman: Neal Adams sorozat · Összehasonlítás