Méltósággal ​megérkezni 3 csillagozás

Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni

Lenkei doktor legújabb, színes képekkel is illusztrált könyvében olyan témáról írt, ami mindannyiunkat érint: a születésről.

A fontos eseményeknek szeretjük megadni a módját. Ettől vagyunk Emberek. A létezésünk fontos része a tisztelet, az áhítat, a költészet, az esztétika, az átszellemültség és az emelkedettség.
Az Ember számára természetes, hogy a távozóknak megadja a végső tisztességet.
Miért nem adjuk meg az érkezőknek az első tisztességet?
A mai gyakorlat szerint a szülés és a születés a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető méltóságteljes, és az esemény fontosságához mért tisztelettel kezelt történésnek.

Segítsen Ön is méltósággal megérkezni…

Free Choice Books, Budapest, 2005

gumicukor>!
Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni

Érdekes volt olvasni a Leboyer-módszerről így a szülésre készülve. Anyukám mondogatta sokat már évekkel ezelőtt is, hogy érdemes tudni errőp a módszerről, ha aktuális lesz. Ijesztő, hogy mennyire nincs benne a köztudatban, pedig fontos lenne, főleg az orvosoknak lenne érdemes ezen elgondolkozni.

Maga a könyv nagyon retró és amúgy is voltak vele problémáim. A könyv tulajdonképpen Leboyer két könyvének összefoglalója, rengeteg idézettel megspékelve. Őszintén szólva nem teljesen erre számítottam, mármint az gondoltam, hogy a gyöngéd születést fogja körbejárni, de kiegészítve saját tapasztalatokkal vagy bármilyen releváns információval (pl. statisztikai adatok, a módszer testre gyakorolt hatásai orvosilag stb.). Ehhez képest tényleg csak a könyvekből merít, aminek a stílusa nekem kicsit túl szentimentális, szeretem az orvosi, anatómiai magyarázatokat, amik kézzelfoghatóbbá teszik ezt az egészet. Emellett voltak fejezetek, amiknek tényleg a 90%-a idézetből állt, ami azért túlzás.

Hallomásból ismertem Lenkei munkásságát, anyukám egy időben rá volt fixálódva. Részben egyetértek vele, részben nem, mindenesetre ez a könyv érdekes témát boncolgat, viszont a stílus nagyon távol áll tőlem. Meghozta a kedvem Leboyer könyvéhez is, valószínűleg csak a Gyöngéd születést fogom elolvasni. Az a baj, hogy sokkal inkább a szülészeknek kellene olvasni ezeket a könyveket, mert sajnos az nagyon kevés, ha csak a kismamák olvassák, de befogadó fülekre nem találnak az orvosoknál.

Nickykee>!
Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni

Nagyon elgondolkodtató könyv így a szülés kiirt dátuma előtti napokban olvasva. Bár már tenni nem tudok semmit, vagyis nagy valószínűséggel nem a gyengéd módszerrel fotók fogok szülni, de jó volt megérteni, átlátni azokat a dolgokat, amiket lehetne másképp is csinálni. Jó volt az újszülött szemszögét is megismerni, és most már nem türelmetlenkedem, hogy végre mikor bújik ki. Majd amikor ő úgy látja. Megszakad a szívem érte már most, hogy neki is mennyit kell majd szenvednie. Sajnos hazánkban bár nem mondom, hogy lehetetlen, de azért elég nehezen kivitelezhetőek a könyvben leírtak. Azért jó lenne, ha változna a szemlélet, és tényleg méltósággal tudnának ezek a picik megérkezni…