A ​koleszterin nem ártalmas 7 csillagozás

A ​ma uralkodó felfogás szerint:
A koleszterin egy ártalmas anyag.

A dogma egyik meghatározása:
Merev, meváltoztathatatlannak hirdetett kötelező erejű tétel/tan.

A tévhit meghatározása:
Valamivel kapcsolatban egy vagy több emberben kialakult téves meggyőződés.

Az orvostudomány a XX. század kezdete óta sajnálatos átalakuláson ment keresztül. Az orvosképzés tananyagát ugyanis elkezdték a gyógyszeripar éljaihoz és érdekeihez igazítani.

Manapság már szinte teljes mértékben a gyógyszeripar céljainak
és érdekeinek megfelelô módon képzik, és ezzel félrevezetik
az orvosokat.
A félrevezetett orvosok – akaratlanul is – félrevezetik a nagyközönséget és a pácienseiket.
A gyógyszermaffia a az orvoslás nevében tudománytalan dogmákat
alkot, hisztériakampányokat menedzsel, és félelmet kelt
az emberekben.
Emberek tömegeit kényszerítik arra, hogy teljesen szükségtelenül
nagyon veszélyes, az… (tovább)

Evelin_Prokop>!
Lenkei Gábor: A koleszterin nem ártalmas

Nagyon érdekes volt, tetszett. A fél csillagot csak az ismétlések miatt vontam le.

Cseti>!
Lenkei Gábor: A koleszterin nem ártalmas

A TUDÁS SZABADDÁ TESZ! Így van! Fantasztikus, elegáns és – a hivatalos állásponttal ellentétben – hihető magyarázatot ad az érelmeszesedés kialakulására. Radásul úgy, hogy nem tagadja a koleszterin „érzáró szerepét”, hanem megmagyarázza mi miért történik és hogy a koleszterinnel valószínűleg csak annyi baj van, mint a glettanyaggal egy régi repedezett falban (jobb érthetőség kedvéért el kell olvasni a könyvet..!). Megdöbbentő mi minden folyik a háttérben, milyen sok disznóságot próbálnak lenyomni a torkunkon – nem csak átvitt értelemben.. :(
Két kis negatívum:
– sok ismétlés, kelleténél több szómagyarázat (mintha kicsit alulolvasottnak gondolna minket a szerző, vagy kicsit bugyutának, esetleg gyermeknek :) )
– nagyon szét van húzva a mondanivaló, nagy sorközzel lett szedve, rengeteg üres rész az oldalakon – értem a miértjét, viszont a természetet is szeretem, így nem gondolom jónak ezt a fajta megjelenést, felesleges papírhasználatnak tartom.
Ami biztos: sok problémám lesz az orvosaimmal a továbbiakban :D

Lenkei Gábor: A koleszterin nem ártalmas

Ezt a könyvet akkor veszed vagy veheted komolyan, ha bajban vagy. Addig csak egy könyv a többi közül.

Katan>!

Álljon itt egy részlet a gyógyszertan hivatalos orvosegyetemi tankönyvéből:
„Az érelmeszesedés kialakulását, pontos patomechanizmusát – a rendkívül intenzív kutatások és az igen nagyszámú teória ellenére – lényegét illetően még nem ismerjük.”

Katan>!

A legfontosabb figyelmen kívül hagyott adat a következő:
A koleszterin lerakódását minden esetben meg kell, hogy előzze az ér sérülése!!!
Így, három felkiáltójellel!

abraxa>!

Aki dogmákban gondolkodik, annak nincs önálló véleménye.

abraxa>!

Határozottan ki merem jelenteni, hogy nagyon káros, ha az embereket beskatulyázzák egy „mindenki számára érvényes és kötelező normál koleszterinszint” keretei közé.
Az ember ugyanis nem gép!

Az orvosi irodalom leírja, hogy a koleszterin vérben mérhető mennyisége napszakról napszakra változik.

A különböző időpontokban vett vérből más és más koleszterinszinteket lehet kimutatni.

abraxa>!

Én nem hiszem, hogy a koleszterin termelődésének erőltetett, gyógyszeres csökkentése nincs kártékony hatással az emésztésre.

abraxa>!

Miről is szól a koleszterin körüli nagy felhajtás?
Sok hűhó semmiért?

Nem éppen a semmiért

A koleszterinszint-csökkentő gyógyszerek – a piaci adatok szerint – a második helyen állnak a patikák forgalmában.

Hatalmas bevételt jelent tehát a gyógyszergyártók számára, ha minél szélesebb körben forgalmazzák őket.

abraxa>!

A koleszterinszint-csökkentőket forgalmazó gyárak nyomást gyakorolnak a „normális” szintet megállapító bizottságokra.

abraxa>!

A hivatalos teória azt az érzetet kelti, mintha a magas koleszterinszint önmagában elegendő lenne ahhoz, hogy az erekben elkezdődjön a koleszterin lerakódása.
A teória azt állítja, hogy ez a lerakódás az első lépés, majd ennek következtében jön létre az erek károsodása.

abraxa>!

„Tény, hogy a statinok jelentik manapság a legnagyobb profitot. A gyógyszergyári látogatók meglehetősen agresszívek.”