Bardo 9 csillagozás

Kalandjaim életen innen, halálon túl
Lengyel Zsuzsa Édua: Bardo

„Szerdán ​haltam meg. Az ember lánya nem gondolná, hogy szerdán fog meghalni, én legalábbis nem gondoltam. A baleset gyorsan kiröpített a testemből, nem fájt semmi, nem volt dráma. Néztem a kicsavarodott végtagjaim a kocsi roncsai között, és csak figyeltem. Aztán pár pillanat múlva rám tört a pánik. A kutya! Édes Istenem a kutya! A csomagtartóba szorult szegény, de élt. Közelebb próbáltam menni hozzá, leginkább úsztam a levegőben, és ő észre is vett. Rémült volt, de csóválni kezdett. Ha lett volna mivel, biztos elsírom magam, úgy örültem, hogy nem esett baja. Nem bírtam elszakadni tőle, amíg meg nem érkeztek a mentősök, és sokkal később a rokonok. Mikor láttam, hogy biztonságban van, hirtelen minden eltűnt. Se kocsi, se mentő, se kutya, se emberek.” (részlet a könyvből)

„Ott kezdődik ez a könyv, ahol a földi élet végződik. Fordulatokban gazdag, inspiráló történeteiben két dolog közös: mindegyik a másvilágon játszódik, és mindet ajándékba kaptam. Jó lenne azzal büszkélkedni,… (tovább)

Kiskapu, Budapest, 2016

Lengyel Zsuzsa Édua: Bardo Kalandjaim életen innen, halálon túl

A teljes értékelés itt: http://kimitolvas.blogspot.hu/2017/02/lengyel-zsuzsa-ed…

Akármilyen nyitottsággal is tudok hozzáállni a spirituális témájú művekhez, azért tartottam a könyvtől. Mondhatni, mindenevő vagyok, ha olvasásról van szó, szeretek így információt szerezni a világról, az emberekről, de amikor valami nagyon elvont lesz, azt már én is nehezen emésztem meg. Viszont a Bardo fülszövege valamiért felkeltette az érdeklődésemet, és arra jutottam, 170 oldal nem elég hosszú ahhoz, hogy igazán megártson. Nem is ártott. :)
[…]
Miután Alma átgondolta, megértette és lezárta az előző életét, elkezdődhetett a következő tervezése. Na, számomra itt vált furává a dolog, elég bizarr volt, hogy az ember lélek pontról pontra megtervezi a saját életét, gyakorlatilag saját maga számára játssza az Istent, aztán miután leszületik, mit sem sejt az egészből. Eljátszottam a gondolattal, de nem igazán tudtam azonosulni vele.
Körülbelül a könyv felénél elkezdtem unatkozni, ezt az is mutatja, hogy egy hétig tartott elolvasni a 170 oldalt, ami még így, egy tanulós időszakban sem kevés idő. Igazából úgy egy napig hozzá sem nyúltam, de mivel recenziós könyv volt, gyorsan folytatnom kellett. Hát, nem bántam meg. Attól függetlenül, hogy én nem hiszek a reinkarnációban, elkezdett érdekelni Alma következő élete.
[…]
Nem hiszem, hogy működhetne így, ilyen beszorított, „világias” kereteken keresztül egy élet megtervezése, de ettől eltekintve tényleg érdekes olvasmány volt. Nagyon elrugaszkodik a Földtől, de hát nem is a Földön játszódik. Végig olyan érzésem volt, mintha egy másik világról olvasnék, és mivel ez így is volt, azt hiszem, elérte a hatását.

Tiámat>!

Magával ragadott.

Ágnes_Schenek>!

Lengyel Zsuzsa Édua: Bardo Kalandjaim életen innen, halálon túl

Karácsonyra kaptam a Bardo című könyvet, ami nagyon megérintett. Hálásan Köszönöm, hogy eljuthatott hozzám. A könyv témája mindig is foglalkoztatott, közvetlensége és játékossága pedig különösen kedves olvasmányommá tette!
Szeretettel ajánlom!

Heni1983>!

Lengyel Zsuzsa Édua: Bardo Kalandjaim életen innen, halálon túl

Lélekemelő. Fantasztikus ez a könyv…

heysunny P>!

Lengyel Zsuzsa Édua: Bardo Kalandjaim életen innen, halálon túl

Meglehetősen féltem ettől a könyvtől; ahhoz képest, hogy mennyi fantasy-t olvasok és mennyire imádok álomvilágban élni, túlságosan is földhözragadt vagyok a spirituális témákhoz. Imádom a tudományt, és szeretem a saját szememmel látni és a saját valómmal megtapasztalni a dolgokat, ezért féltem attól, hogy nem fogom tudni élvezni ezt az olvasmányt, ami egyértelműen nagyon elrugaszkodik a Földtől.

Szerencsére azonban a félelmeim alaptalanok voltak, mert nagyon is élveztem ezt a rövid könyvet. Bár nyilvánvalóan teljesen más szemmel közelítettem meg, mint egy spirituálisan tapasztalt személy, de nem hiszem, hogy ez feltétlen rossz dolog lenne. Én alapvetően nem is az, hogy nem hiszek a reinkarnációban vagy hasonló dolgokban, hanem inkább nem tudok hinni, amíg bizonyítékot nem kapok rá (nem véletlenül állok hadilábon az ilyen témákkal), ezért főként úgy tekintettem a Bardo-ra, mint egy nagyon érdekes és színes történetre, egy olyan elképzelésre az Túlvilágról, amit én is nagyon szívesen elfogadnék, mint létező és valós dolog. (És persze ki mondja, hogy nem így van? Sajnos úgyis csak akkor fogom ezt megtudni, amikor már nem ezen a világon leszek.)

A Bardo Túlvilágában az arra rátermett ember lehetőséget kap, hogy kiélvezhesse a halála és az újabb inkarnációja közötti időt és hogy a legtöbbet hozza ki ebből a fázisból, hogy majd az új inkarnációja valamilyen tekintetben jobb és teljesebb lehessen, mint az előzőek. Nagyon érdekes képet festett a könyv, és megmondom őszintén, szívesen olvastam volna többet a tervezésről, ez volt talán a kedvenc részem. Na meg a kutyához való ragaszkodás. :)

A Bardo stílusa is nagyon tetszetős; szépen van megírva, gördülékeny és könnyen lehet olvasni, csak úgy visz magával a történet, a lapokon pedig itt-ott humoros sorok is felvillannak. Így hát egyáltalán nem bántam meg, hogy elolvastam, annak pedig külön örültem, hogy nem volt elvont, mint sok más könyv ebben a témában, minek hála nekem is teljes mértékben emészthető volt.

KiMO>!

Lassan már egy krumplibogáron is meg fogok hatódni.

KiMO>!

A körtét majszoltam, amikor tudatosult bennem, hogy mit is jelent ez az egész: nincs halál .

KiMO>!

Megörökítem e naplóban a közös teremtődést, ahogy én anyává, te pedig emberré leszel.