A ​Brimstones banda (WITCH 2.) 34 csillagozás

Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

„Sorozatunk második kötetének hőse a varázslatos Witch magazinból már jól ismert boszorkány egyike, Irma.
Eleme a Víz, ami a többivel (Föld, Tűz, Levegő, Energia) egyesülve képes igazán nagy tetteket véghezvinni. A tini boszik most együttest alapítanak, a nevük: Jade Lányok. Irma olyannyira szeretne győzni az iskolai bulin, hogy egy kis varázslástól sem riad vissza, ami pedig tilos a hétköznapi dolgokban.
A lányok megismerkednek egy különös, a Zene világából származó fiúval. Összefognak, s varázserejükkel segítenek neki visszatérni hazájába s megtalálni szerelmét.
Ám addig még temérdek furcsaság, kaland és megpróbáltatás várja az öt tiniboszi-tanoncot."

Eredeti cím: The Music of the Silencer

Egmont-Hungary, Budapest, 2003
112 oldal · ISBN: 9636278326 · Fordította: Kálmán Judit

Axelyna>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Jó volt kicsit nosztalgiázni. Még gyerekként olvastam az első részt. Habár sosem szerettem a nagyon csajos dolgokat, ez a sorozat valahogy megtetszett. Kicsit sajnálom, hogy nem tudtam gyerekkoromban megszerezni a köteteket, kislány szemmel biztos másként hatott volna.

szandi_nemeth P>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Nagyon tetszett ez a kaland, amúgy is nagyon kedvelem Irma karakterét, így örültem, hogy ő lesz a középpontban, és tetszett a téma is. Mármint az énekverseny, koncertek, énekesek. Gyerekként én is énekesnő szerettem volna lenni, de hát sajnos kiderült, hogy ez nem az én terepem, de attól még nagyon bele tudtam magamat élni, nagyon élveztem, jó kis kaland volt :)

balazsdori>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Érdekes módon nagyon-nagyon tetszett. Az első rész után nem gondoltam volna, hogy ez ennyire jó lesz, pedig Irmát nem is kedvelem annyira. Pedig talán vele a leghasonlóbb a személyiségünk, talán ezért nem áll az első helyen.
A történet jó volt, persze gyorsan történtek az események, de hát egy 110 körüli oldali könyvben nem is várható el hosszú történetvezetés. Természetesen látszik, hogy gyerekeknek íródott, de ez nem válik a sztori hátrányára. Persze, érzem, hogy nem nekem íródott, de hát a gyermekkorom egy darabja.
A szereplők szerencsére nem karakteridegenek, mindenki úgy működik, ahogy kell, szóval ez plusz piros pont a történetnek. Szerencsére van előismeretem, mert olvasás közben jöttem rá, hogy ez a másik sorozat után játszódik. De így szerencsére nem volt zavaró.
Szóval nekem nagyon tetszett. :)

Nana_Chan>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Igen, valószínű azért tetszett jobban ez a kötet, mert Irma volt mindig is a kedvencem az öt lány közül. A viselkedése, a gondolkodás módja just like me, vagyis inkább nagyon hasonló. A többiekből is jutott rám bőven. Ebben a részben ő vetette fel, hogy miért ne lehetne használni az erőiket a hétköznapokban. És igen tilos, és helytelen alkalmazni, de ha nekem ilyen erőm lenne, én is használnám. Gondolkodás nélkül. Örülnék az ezzel járó haszonnak – és veszélyeinek.
Az elején Irma is idegesített. Olyan volt, mintha a könyv felcserélte volna az ő és Cornelia szerepét. Utána lassacskán helyrerázódtak a dolgok, így nem kellett kedvencet cserélnem.
Ez a kötet közelebb volt hozzám, már csak a zene, művészet miatt is. Szintén nem az én korosztályomnak való, így a többi kötettől – ha tovább olvasom – nem fogok többet várni.

Lahara IP>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Talán egy kicsit jobb, mint az „Elmegy”, de nem sokkal. Talán csak azért, mert Irma szemszögéből mondja el. De a négy csillagot akkor kapta volna meg, ha Will és Hay Lin egyáltalán nem szerepen benne.

zazuka21>!
Lene Kaaberbøl: A Brimstones banda

Aranyos könyv, ami leginkább a tizenéves korosztálynak íródott. Az alaptörténet nem rossz, bár sok esetben azt éreztem, fontos alapinfóknak vagyok a hiányában, spoiler amik nélkül zavarossá vált számomra a sztori. A többi W.i.t.c.h. könyvhöz hasonlóan elég gyorsan pörögnek az események, nem is mindig követhető, hogyan jutottunk egyről a kettőre. Nem túl mély, ne keressünk benne nagy életizagságokat, tanulságokat. Valódi gyerekkönyv, annak tökéletes.

egodragon>!

Ott, ahol az út elkanyarodik
Ott, ahol a nap lenyugszik
Ott, ahol nincs semmi, ahol vége mindennek
Ott olyan emberek várnak, akik szeretnek
Hazamegyek
Hazamegyek,
hogy rátaláljak arra, mit úgy keresek

56. - 57. o.

egodragon>!

A sulinak vége, itt a péntek
Nem gondoltam volna, hogy ilyesmit érzek
Nem gondoltam volna, hogy a hiány
Ily mardosó tud lenni és ennyire fáj
(…)
Magányos szombat
Iszonyatos nap
Csak azt várom,
hogy lássalak!

egodragon>!

Időt kérek, de vajon hol nyerek
Az idő elfut s vele el a terek
Cseppenként borít el az esőálom
Melyben a szerelmemet talán viszont látom
Magányos szombat
Iszonyatos nap
Csak azt várom,
hogy lássalak!

egodragon>!

Valahol a Földön talán akad egy hely
Valahol a Földön talán akad egy perc
Ahol csak téged nézhetlek, ahol szerethetlek
Ahonnan többé nem kell eleresszelek

WITCH sorozat · Összehasonlítás