Tél (Dundamesék 1.) 5 csillagozás

„Akár ​rólunk is szólhattak volna ezek a kedves kis történetek!” Ördög Nóra

"A házuk közelébe érve Anya leguggolt és a tenyerébe hulló hópihéket mutatta Dundának.
– Nézd csak Dunda, ezek a hópelyhek mind különbözőek, nincs két egyforma. Pont olyanok, mint mi emberek, mindegyik különleges, mindegyik más. Ez a legcsodálatosabb a természetben. Mindenben és mindenkiben van valami szerethető."

Dunda, Anya és Apa történetei szerethető formában mutatja be hétköznapjainkat, kedves gondolatokkal és humorral fűszerezve ösztönöz az együtt olvasás örömére. A család, az elfogadás, a barátság és szeretet gyűrűjében egy kis óvodás, Dunda személyében, keresve izgalmas világunk megannyi kérdésére a választ.

3 elbűvölő történet – 8 oldal ajándék színezővel a szorgos pöttöm kezek finom motorikus képességének fejlesztésére – piciknek és kicsiknek a télről, karácsonyról és a szeretetről. Izgalmas mesék, melyekben Anya, Apa és Dunda élvezik a tél minden pillanatát,… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155763137 · Illusztrálta: Vigovszky Rita

schesztiஐ P>!
Lendvai Szilvia: Tél

Sétálgattam a gyerekkönyvek között és ennek a rajzolása nagyon megtetszett. :)
Ez a „Dunda” nekem nagyon furcsán hangzik és a nyelvezete kicsit darabos (nem tudok rá jobb szót…), de alapvetően nagyon aranyos kis történetek, mind a szeretet témája körül. Jólesett lapozgatni és a képek tényleg csodálatosak. :)
Ja, és nagyon tetszett, hogy a végén végre apuka is megjelent! :D

Zoe27>!
Lendvai Szilvia: Tél

Három kedves rövid történet vár a gyerekekre ebben a könyvben (Dunda és a hó, Szeretlek, Dunda!, Karácsonyi készülődés).
Az első mesében Dunda megismerkedik a hóval és mindazzal amit csinálni lehet a hóval, a hóban.
A második történetben Dunda arra keres választ mit is jelent a szeretet.
A harmadik mesében pedig megtudja kire milyen feladat vár a karácsonyi készülődés során.

lvarganiki>!
Lendvai Szilvia: Tél

Három kedves történet egy ovis kisfiúról és a szüleiről, akikkel megbeszélik mi a barátság, a szeretet, a család lényege. Kedves történetek, olvastuk volna még.

Millázs>!
Lendvai Szilvia: Tél

Szuper téli, egyben karácsonyra hangoló mesekönyv. Csodás rajzok töltik be. Mesél a szeretetről, családról, ünnepről, barátságról, másságról, csupa fontos, kicsiknek nehezen megfogalmazható témákról esik szó benne. Utolsóként a karácsony bombabiztos témaválasztás, azt mindenki szereti, mi is, még így májusban is… :) Imádták a kicsik, nagyon figyeltek rá. Teljesen természetesnek vették, hogy a kisfiút Dundának hívják.

Ami zavart a rajzokban, de csak engem, Dunda ábrázolása, mindig nevetősen-mosolygósan. Csuda cuki, de végig ezt néznem, már az én szám fájt. Igaz, nem mindegyiken ilyen az arckifejezése, egyen csodálkozik, a többin háttal van. A mese szövege már hívebben visszaadja egy gyerek valódi, ezernyi arcát és érzelemvilágát: kíváncsi, türelmetlen, nyafogó, éhes, rosszcsont stb. volt Dunda. Ez így kerek szerintem.

Dundamesék sorozat · Összehasonlítás