Huszárik ​breviárium 4 csillagozás

Lencsó László (szerk.): Huszárik breviárium

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Róla szól: Huszárik Zoltán

Szabad Tér, Budapest, 1990

shandy>!
Lencsó László (szerk.): Huszárik breviárium

Huszárik lénye és páratlan művészete miatt kötelező könyv, egyébként távolról sem problémátlan kötet. Ízléstelenek a grafikák, lehetett volna alaposabb a szerkesztés és förtelmes Koltay Gábor utószava, aki minden idők egyik legrosszabb filmrendezője, teljes mértékben dilettáns és méltatlan ahhoz, hogy egy Huszárik könyvbe bármit is írjon, bizonyítja ez az utószó, ez a „megkésett levél”, nem késett eleget!
A könyvből egyébként kiderül az is, hogy Huszárik meg akarta filmesíteni egyik kedvenc regényemet, a Feleségem történetét, sajnos erre már nem kerülhetett sor, de amit megvalósíthatott az időtálló érték.

shandy>!

– Olaszország. Megnéztem. Őrült pillanatomban arra gondoltam, hogy De Sicát kérem fel Szindbád szerepére.
– Nagy történet. Vacsorára hívtad meg…
– Az egész családja eljött. Anyósa, anyja, felesége és a két fia, a legelőkelőbb római hotel éttermében üldögéltünk. Sicának tetszett a szerep, ragaszkodott ahhoz, hogy a fia szerezze a zenét a filmhez. Belementem. Nagy fogás! Gyanútlanul figyeltem, milyen sokat esznek, rák, ravioli, marhasült, fagylalt, borok… Aztán elmentek, mit mentek, hömpölyögtek, én ott maradtam a számlával. Rossz visszagondolni rá. Hazarohantam, és OTP-kölcsönt kértem.
– Tanulság?
– Latinovits nagyon keveset eszik és nagy színész.
– Hogy bírtál vele?
– Ő látszik a vásznon. Szeretem.