Élő ​növényi sajtok, tejek 3 csillagozás

Nyers finomásgok, nemcsak laktózérzékenyeknek!
Lénárt Gitta: Élő növényi sajtok, tejek

A ​teljes értékű növényi táplálkozás a legtermészetesebb, az emberi szervezethez legközelebb álló étrend. Az utóbbi 200 év során azonban az élelmiszeripar olyan mértékben írta át étkezési szokásainkat, hogy azt már az emberi szervezet genetikailag képtelen követni. Egyre több mesterséges anyagot, számunkra feldolgozhatatlan összetevőt viszünk be szervezetünkbe, és miközben vitamin- és ásványianyag-hiánnyal küzdünk, a rengeteg „üres” kalóriának köszönhetően túlsúlyosak vagyunk. Civilizált világunkban még soha nem volt ennyi táplálékallergiás! Akár egészségügyi okból (laktózérzékenység), akár etikai megfontolásból mondunk le az állati tejek és tejtermékek fogyasztásáról, a megvalósítás – ötlet hiányában – gyakran nehézségekbe ütközik. Pedig van megoldás: diófélékből néhány egyszerű alapanyag hozzáadásával nagyon finom növényi tejeket, sajtokat készíthetünk, ráadásul igen egyszerűen.

Lénárt Gitta, a nyers táplálkozás szakértőjének új „élő” könyve ezúttal a növényi tejek,… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2017

rosemary_goth P>!
Lénárt Gitta: Élő növényi sajtok, tejek

Lénárt Gitta: Élő növényi sajtok, tejek Nyers finomásgok, nemcsak laktózérzékenyeknek!

Örülök, hogy rátaláltam egy pár magyar nyelvű vegán szakácskonyvre, így persze erre is.
Próbálkoztam már „sajtokkal”, „tejekkel”, több-kevesebb sikerrel. Bár persze inkább kevesebbel, így azóta is a boltból veszem a vegán sajtokat.
Tejjel persze szoktam itthon is foglalkozni, de ebben a könyvben több olyan recepttel is találkoztam, ami nem sima, „hétköznapi” tej, hanem van benne valami extra, mégis tökéletesen egyszerű.
Szóval azt mondom, megéri egy vegán alapkonyha felszereléseként beszerezni.