Lénárd ​Sándor 1 csillagozás

Világok vándora
Lénárt-Cheng Helga – Vajdovics Zsuzsa: Lénárd Sándor

Lénárd Sándor, a magyar születésű legendás író, orvos, műfordító nevét sokan ismerik. Két világháborún átívelő kalandos élete Magyarországról Bécsbe, Rómába, majd a brazíliai őserdő szélére vetette. Egyik levelében Karinthy Ferenc így udvarol neki: nagy ember vagy, méltó mind az irodalmi, mind az orvosi Nobel díjra, latinul pedig jobban tudsz, mint Vergilius és Boethius együtt. Ugyanakkor bosszantotta is Karinthyt, hogy nem tudta hová tenni ezt az öt nyelven író, gyönyörűen muzsikáló, bennszülötteket gyógyító különc alakot. Csak egy problémám van, nem tudlak hova tenni a könyvtáramban: Magyar író vagy? Német? Latin? Légy szíves postafordultával Te magad döntsd el ezt a kérdést. A választ Lénárd természetesen soha nem adta meg, és makacs hallgatása minket is türelemre int. E monográfia elolvasása után talán részletesebb, árnyaltabb képet kaphat az olvasó arról, hogy ki is volt Lénárd Sándor, és maga döntheti el, hogy a százfejű troll melyik fejének hangja szól hozzá a legszemélyesebben.

Róla szól: Lénárd Sándor

L'Harmattan, Bp., 2015