Nem ​olyan csaj 76 csillagozás

Egy fiatal nő útmutatója az élethez
Lena Dunham: Nem olyan csaj

Nem vagyok szexszakember, sem pszichológus, ahogy dietetikus sem. Nem vagyok 3 gyerek anyja, és sikeres harisnya-üzletláncom sincs. Viszont olyan lány vagyok, akit nagyon is érdekel, milyen, ha „mindened meglehet” – vallja a szerző, Lena Dunham. Könyvében az összes csajosnak mondott témát szóba is hozza, a pasiktól kezdve az ideális testképen át egészen a karrierig. Mindezt pedig olyan egyedi megközelítésben, szókimondóan és merész humorral, ami tényleg csak egy NEM OLYAN CSAJ sajátja.

Lena Dunham 1986-ban született New Yorkban, ahol jelenleg is él és dolgozik. Az HBO Csajok című Golden Globe-díjas sorozatának írója, rendezője és főszereplője.

Eredeti megjelenés éve: 2014

304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633104118 · Fordította: Tamás-Balha M. Etelka

Petrasek>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

A mai napig nem tudom pontosan mi volt ez, csak abban vagyok biztos, hogy fura és a bizarr keveréke és persze hogy Lena Dunham tényleg nem olyan csaj.
Megmutatta, hogy minden nő más és más és, hogy alapjában véve mind furák vagyunk. De szabadok.
Nem mondom hogy megkedveltem a csajszit, de elég érdekes élete lehetett (főleg azért mert tök hétköznapi) és szokatlanul látja a világot….valószínűleg nem véletlenül tart ott most ahol.
Nagy lelkierő és bátorság kellett ennek a könyvnek a megírásához, kiadásához, amiért tisztelem Lenát még ha több mindenben különbözik is a véleményünk, gondolkodásunk.

Chloe1>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Végre egy írónő aki kimondja(és leírja!) legintimebb gondolatainkat és érzéseinket kegyetlen őszintén.Lehet cikizni de mind megtaláljuk benne önmagunkat.

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Humoros, kegyetlenül őszinte és egyszerű a stílusa. Nem mondom, hogy imádtam minden sorát, és több helyen gyorsan olvastam, mert annyira nem akartam Lena fejében lenni, de voltak témák ahol bólogattam, hogy igen így van, én is megéltem ezt, vagy hű de jó, hogy nekem sokkal 'normálisabb' az életem, mint neki. (Kíváncsi lettem az egyik nagyfilmjére, a Tiny Furniture-re!)

Krimedika>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Néhol már-már túl közönséges, vulgáris, de voltak olyan részei is, amelyek kifejezetten tetszettek. Lehet, hogy pár év múlva még egyszer el kéne olvasni ahhoz hogy értékelni tudjam.

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Úgy gondolom, hogy sok önéletrajzot olvastam már, viszont ez valami egészen új volt nekem. Lena annyira őszinte és bevállalós számomra, hogy szinte zavarba jöttem olvasás közben. Nagyon irigylem, hogy ennyire leplezetlenül beszél a saját életéről.

esztokam P>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Miután évekkel ezelőtt megkaptam ezt a könyvet az alcíme miatt nem olvastam el évekig. Mert félrevezető, azt hittem, valami önsegítő kötetet tartok a kezembe és nem hiszem, hogy Lena Dunham elég képzett lenne ahhoz ilyen szempontból, hogy bárkinek is segítsen. Aztán kiderült, hogy egy önéletrajzról van szó, leginkább. Annak pedig kiváló, beleillik a Tina Fey-Amy Poehler életrajzok mellé. Humoros, ironikus, semmit nem próbál meg elkendőzni. Persze nem feltétlenül szépek ezek a sztorik, de ez a nyersesség jól passzol a leírt sorokhoz.
A fordítás pedig nagyon jó lett! Dicsérjük meg, megérdemli!

kkari>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Nem néztem Lena Dunham sorozatát, se filmjét nem láttam. Csak annyit tudtam róla amit az interneten olvastam 1-1 felbukkanó cikkből, hogy mennyire feminista, öntudatos és polgárpukkasztó. A könyv egyszer csak felbukkant az egyik moly eladó könyvei között és kiváncsi lettem. És milyen jó, hogy megvettem. Nagyon tetszett. Habár egyáltalán nem tudok azonosulni vele, de iszonyatosan jó volt, hogy ennyire őszinte és mégis humoros. Néhol még zavarba is jöttem, hogy ennyire az arcomba tolta az intim helyzeteit, de ezeket úgy gondolom a megfelelő humorral tálalta. Szóval összességében megmutatta mennyire mások vagyunk és ő tényleg „Nem olyan csaj”. :)

budaijoci>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Sosem gondoltam volna, hogy egyszer el fogok olvasni egy ilyen könyvet, de szerencsére végül csak szembe jött velem egy :)
Lena Dunham vagány csaj. Nem a szó klasszikus értelmében, nem egy Sarah Connorról van szó. Azért vagány meg elfogadja magát olyannak amilyen, és nem hajlandó mások miatt megváltozni. Azért mert szókimondó és érdekes módon látja maga körül a világot.
Lena Dunham vagány csaj, és örülök, hogy betekintést nyerhettem az ő flúgos világába.
Jobban tetszett, mint gondoltam volna :)

Barbilucia>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Őszinte, szókimondó, kicsit csapongó, de azt gondolom, mindenki megtalálhatja magát benne, akár a mostani életéből, akár a fiatalságából. :-)

cintiatekla P>!

Lena Dunham: Nem olyan csaj Egy fiatal nő útmutatója az élethez

Egyáltalán nem bánom az olvasást, de határozottan nem fog felkerülni a képzeletbeli újraolvasós polcomra. Aki egy kicsit is nyitott az ilyesfajta könyvek iránt, annak ajánlom, mert nem unalmas, pörgős, és na, jó magyar szokás szerint egy kicsit kukkolós is, hogy mit csinál(t) a másik, de aki ilyen kis 0-24 olvasgatós, csendes életet élő, mint én, az nem biztos, hogy úgy fogja értékelni, mint ahogy az igazi célközönség (aki meglátásom szerint az amerikai 15-25 évesek, avagy egy könyv arról, ahogy ők elképzelésem szerint élnek).

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2015/03/lena-dunham-nem…

Csillux>!

Sem megfélemlítéssel, sem az érzelmi fölény fitogtatásával sem fogod elérni, hogy tiszteljenek. Ez csak úgy fog menni, ha az életed arról szól, hogy teszed a dolgod és úgy bánsz emberekkel, ahogy szeretnéd, hogy veled is bánjanak.

tasiorsi>!

„Majd rájössz – mondja –, hogy az összetört szívnek megvan a maga méltósága.” Ezt a mondatot sokszor használom az évek során, és bárkinek szívesen odaajándékozom, akinek szüksége van rá.

theodora>!

Amikor valaki érezteti veled, hogy mennyire keveset jelentesz számára, és te ennek ellenére állandóan visszatérsz, mert mindig többet szeretnél, mielőtt észrevennéd, kezdesz a magad számára is kevesebbet jelenteni. Nem különböző részekből állsz össze! Teljes ember vagy! Amit neked mondanak, a teljes önmagadnak mondják, és ugyanez érvényes arra is, amit veled tesznek. Ha szarul bánnak veled, az nem egy szórakoztató játék és nem is határokat feszegető intellektuális kísérlet. Az valami, amit elfogadsz, és amiből azt tanulod meg, hogy ezt érdemled. Ennyire egyszerű. De én próbáltam agyonbonyolítani.

Csillux>!

Az apám gyakran felemlegeti az óvodával kapcsolatos első reakciómat, amikor hazajöttem, és lehuppantam a pici íróasztalom mellé.
„Na, hogy ment?” – kérdezte az apám.
„Jó volt – mondtam –, de nem hinném, hogy visszamegyek.”

Csillux>!

Ez nem meghittség. Ez bénultság. Távolság, ami kötődésnek álcázza magát. Egy lassú folyamat során deszexualizáltak, plüssmacivá alakítottak – mellekkel.

theodora>!

20 éves vagyok és utálom magam.

Allyee>!

Engedelmeskedtem a parancsainak, mert biztos voltam benne, úgy is meg tudok felelni a szerepnek, hogy eközben nem sértem meg azt a szent részemet legbelül, amelyik nagyon is jól tudja, hogy ennél többet érdemelnék. Mást. Jobbat. De ez nem így működik. Amikor valaki érezteti veled, hogy mennyire keveset jelentesz a számára, és te ennek ellenére állandóan visszatérsz, mert mindig többet szeretnél, mielőtt észrevennéd, kezdesz a magad számára is kevesebbet jelenteni.

71. oldal, ELSŐ RÉSZ - Szex és szerelem

Allyee>!

Bárhová mész, mindig ugyanaz fogad.

94. oldal, ELSŐ RÉSZ - Szex és szerelem

poiuzt>!

[…] politikai korrektség mímelése olyan emberek részéről, akiknek nincsenek politikai nézeteik.