Batman: ​Neal Adams 3. (Batman: Neal Adams 3.) 22 csillagozás

44. KÖTET
NEAL ADAMS 3. KÖTET

A Sötét Lovag a Bérgyilkosok Ligájával találja szembe magát, amikor először csap össze Ra's Al Ghullal, és fondorlatos lányával, Taliával. Vajon képes lesz-e legyőzni az embert, akit a Lázárverem éltet? Egy halloweeni parádén elszabadul a rettegés, amikor feltűnik a Zord Kaszás. A Joker pedig ismét visszatér, most egy furcsa gyilkosságsorozattal… a saját emberei közt. Ez a három kötetes gyűjtemény a legendás rajzoló, Neal Adams és Dennis O'Neil író legjobb munkáit hivatott dicsőíteni az utókor számára.

Tartalom: DETECTIVE COMICS #410, BATMAN #232, #234, #237, #243-5, #251, #255.

Kronológiai sorrend: 12

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman Eaglemoss Hungary

Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377186770 · Illusztrálta: Neal Adams, Dick Giordano

Batman

fowler P>!
Len Wein – Dennis O'Neil: Batman: Neal Adams 3.

A három Adams-kötet közül ez fájt talán legkevésbé, sőt, voltak kimondottan élvezhető történetei is. Ez volt az első, ahol találtam olyan paneleket vagy egész oldalakat is, amiknek kifejezetten jól állt a digitális színezés – de mondjuk maximum 3 ilyet tudnék mondani. Azt gondolom, hogy ez a tisztelgésnek szánt “trilógia” sokkal inkább lett erőlködés ebben a formában, off ami még nehezebben emészthetővé teszi a partworks sorozatokra jellemző klasszikus sztorik jelen képviselőit. Szinte kizárólag feketeöves Batman-rajongóknak ajánlom, de a karakterrel, a mitológiájával való ismerkedésre teljesen alkalmatlannak tartom.

Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
Th3DarkKn1ght>!
Len Wein – Dennis O'Neil: Batman: Neal Adams 3.

Ebben a kötetben kaptak helyet a legjobb klasszikusok! A régi detektívtörténeteken és a gótikus horrorokon kívül, az alkotókra az Őfelsége titkosszolgálatában című James Bond film volt nagy hatással. Feltűnik Ra's al Ghul, Talia, a régiek közül Joker és Két-Arc. Utóbbiak kapnak némi újraértelmezést, hogy jobban illeszkedjenek ehhez a gótikus Sötét Lovaghoz. A legtöbb történet ismerős volt a számomra, ugyanis a 92-es Bruce Timm-féle Batman rajzfilmsorozat rengeteget merített ezekből, sőt van amelyiket teljesen fel is dolgozta. A kötet legjobbja A farkas éjszakáján!, amit már rajzfilmként is imádtam! Batman-nek egy Farkasemberrel kell szembenéznie. Izgalmas és rendkívül hangulatos! Még a A Kaszás éjszakája volt, ami kiemelkedett a többi közül. Egy-két panelen a háttérben feltűnik Amerika kapitány, Thor és a Pókfazon, ami megmosolyogtató! A rajzok rendben vannak, Neal Adams a korának az egyik legjobbja, ehhez nem fér kétség! De ennek a három kötetnek úgy lett volna értelme, ha az eredeti színezéssel (kitisztítva, felerősítve, stb.) jelenik meg. Az újraszínezés sokszor rajzok kárára megy, lásd Joker. Szegénynek olyan műanyag feje van, hogy az már bántó! Épp ezért nehéz is a célközönségét belőni, mert a fanatikus rajongók a színezés miatt, az újak meg a történetek miatt fanyaloghatnak. De a három kötet közül ez az, amit egyszer mindkét oldalnak érdemes a kezébe vennie!

Léczfalvy_Lili>!
Len Wein – Dennis O'Neil: Batman: Neal Adams 3.

Joker miatt az abszolút kedvenc lett a három közül. Nyilván itt is fel fogom emlegetni, hogy azért fele annyi „duma” is elég lett volna, ugyanakkor könnyebb is volt haladnom. A denevér-ember után a vérfarkas sztori is megmosolyogtatott.

TribeBubu P>!

– Hát nincsenek magának érzései?
– Túl sok is van! De azzal sem magamnak, sem másnak nem teszek jót, ha hagyom őket eluralkodni magamon…

Kapcsolódó szócikkek: Batman