A ​liftakna titka (A balszerencse áradása 6.) 38 csillagozás

Lemony Snicket: A liftakna titka

A szomorú sorsú Baudelaire árvákat ezúttal a Hitvány házaspár veszi szárnyai alá, miközben Poe bácsi elindul a hegyekbe, hogy nyomára bukkanjon az elrabolt Quagmire ikreknek. A Komor körút 667 alatt a gyerekek talán végre igaz otthonra találnak, azonban a sok furcsa szokás már sejteti, hogy ezúttal sem fordul jobbra a sorsuk. Olaf gróf pedig immár a Quagmire ikrek zafírjaira is rá akarja tenni a kezét bármi áron.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Alexandra, Pécs, 2007
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633701379 · Fordította: Fedina Lídia · Illusztrálta: Brett Helquist

Sydney>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Ez a rész… Atyavilág!!! Komolyan abszurd kategória ahogy a felnőttek viselkednek. Spoiler következik, az árvák menők :D A gyerekek új gyámjai egy igazán furcsa házaspár, rendkívül beszédes vezetéknévvel, ami önmagában nem is lenne probléma. Jeromos cseppet nyámnyila, pont annyira, hogy a gyerekek semmire nem mennek vele, amikor szükség lenne a segítségére, de ő legalább foglalkozik a gyerekekkel. Felesége, Esmé csak azzal törődik, hogy mi menő és mi nem. A könyv szinte teljes története a „menőség” köré épül, és ez teljesen nevetséges helyzeteket produkál. Olaf gróf ismét felbukkan (ez nem meglepetés). A cselekmény egyre jobban bonyolódik, már a Quagmire árvák miatt is aggódhatunk, és az összeesküvés részhez is egyre több és rejtélyesebb adalékot kapunk. spoiler spoiler nagyon gyanús volt nekem, és lásd mi lett a vége. Sajnos a gyerekeket Olaf nagyon csőbe húzta a spoiler

Pilla90>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Nekem talán eddig ez a rész tetszett a legjobban!Talán még izgalmas is volt,aránylag!

LaBelle>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Kicsit csalódtam ebben a kötetben, ez volt eddig a legunalmasabb. Remélem, a Beatrice-szálból még kihoz valamit a szerző, és a gyújtogatásról is. Ha nem mondják el az ikrek, hogy mit derítettek ki, megeszem a könyvet na jó, nem!

Bazsi_Varsányi>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Már volt vagy egy hete, hogy olvastam, de csak most vettem rá magam, hogy értékelést írjak.
Nem volt rossz. Mármint, voltak negatívumok, nem ezt nevezném a legjobb résznek, határozottan nem, de a történet élvezhető és a karakterek (ha nem is mind) egész jól ki vannak dolgozva. Hozza a szintet, amit elvártam a sorozattól, de…
…volt benne pár dolog, ami nem tetszett. Az elvárt szintet hozta ugyan, de az eddigi könyvek hangulatát egyáltalán nem. Teljesen más volt az atmoszféra ezzel a nagy modern házzal, az árvák élete a ló másik oldalára esett át, nem a sanyarú, szegény sorsnak lehettünk tanúi, hanem egy fényűző, gazdag, de mégis szomorúsággal teli otthonba nyerhettünk bepillantást. És volt benne pár logikai bukfenc isspoiler
Összességében tetszett a könyv, de nem ez lesz a kedvenc részem a sorozatból, az biztos.

purplecloudlady>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Asszem nálam itt laposodott el az egész. Mostmár tényleg hosszútávon idegesítővé vált, hogy ennyire szerencsétlenek és soha senki sem hisz nekik. A karakterek is szörnyűségesen ostobák. Vagy bosszantóak. Vagy éppen lehetetlenek. Pár részig mókás volt ez a végtelen sok tragédia, szörnyűség és borzalom, mostmár sajnos csak a borzalom szól belőle…ennyi balszerencse már nem menő! :D

mági>!
Lemony Snicket: A liftakna titka

Na itt tűnt el számomra a történet varázsa. Nem is olvastam tovább…

minialoe>!

A reggel az egyik legkiválóbb időszak a gondolkodásra.

minialoe>!

Mindkét kezeddel ezt a könyvet fogod- és ez a tény egyértelműen bizonyítja azt a két dolgot, hogy nálad van a könyv és, hogy csak két kezed van.

A balszerencse áradása sorozat · Összehasonlítás