A ​hüllők terme (A balszerencse áradása 2.) 111 csillagozás

Lemony Snicket: A hüllők terme Lemony Snicket: A hüllők terme Lemony Snicket: A hüllők terme

A gyerekek tényleg nem féltek Olaf gróftól?

Ha azért vetted kézbe ezt a könyvet, hogy egy egyszerű és vidám történetet olvass, akkor fel kell hívnom a figyelmed arra, hogy ez egy könyv. Még a gyerekek is tudják, hogy a könyvek sokkal nyomasztóbbak, mint a filmek. Ha felhőtlen szórakozásra vágysz, jobban teszed, ha megnézel egy jóképű gróf főszereplésével készített mozifilmet. Például azt, amelyikben én játszom a főszerepet: a film egy halálos mérgű kígyóról, három szánalomra méltó árváról, egy belevaló grófról és egy megígért perui útról szól. Való igaz, hogy mindez a könyvben is előkerül, de olyan hosszadalmas körítéssel tálalva, hogy halálra unnád magad. Fogadd meg a tanácsom: most azonnal tedd le ezt a kötetet, és irány az első mozi, ahol megnézheted világrengető alakításom A balszerencse áradása című filmben. Természetesen szívesen adok autogramot:

Olaf gróf

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634578284 · Fordította: Fedina Lídia · Illusztrálta: Brett Helquist
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
120 oldal · ISBN: 9789635617548 · Fordította: Fedina Lídia · Illusztrálta: Brett Helquist
Könyvmolyképző, Szeged, 2021
120 oldal · ISBN: 9789635617555 · Fordította: Fedina Lídia · Illusztrálta: Brett Helquist

smetalin>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Nem sokat javult, sem a stílus sem a kioktató hangnem, fárasztó mindig olvasni a sok magyarázatot. Az árvák sorsa sem fordult jobbra, de ezt tudjuk, hisz mindig megemlíti, ezt is, az író. Olaf gróf, a gonosz rokon, visszatérő szereplője a sorozatnak. Mindig meglóg a végén persze, és ördögi tervét sem tudja végrehajtani, megkaparintani az árvák örökségét.
Itt egy másik rokonhoz kerültek a gyerekek, de ennek sem lett jó vége, ezt már az elején elmondja az író, ne reménykedjünk, egyik részben sem lesz boldog vég.
Még midig nem ajánlom gyerekeknek, szerintem túl sok a halál benne, és ezt nem minden gyerek tudja jól feldolgozni.
…és ezek ellenére én mégis folytatom, nem vagyok normális:) Főleg, hogy nem jelent meg az összes része magyarul, de ha nem bírok magammal és kíváncsi leszek a végére, majd megnézem a sorozatot.

kinga133>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Jobban tetszett, mint az első rész. A maga furcsasága teszi szerethetővé a történetet. Már most szívesen olvasnám a folytatást, mert kíváncsi vagyok, hogy megint milyen fondorlattal áll elő Olaf gróf. A végén sajnáltam, hogy a „félelmetes” vipera nem maradhatott a gyerekekkel.

Any>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Olaf gròfot legszívesebben megetettem volna valamelyik kígyòval :D A kis Sunnyt pedig szeretgetném egésznap. :) Szuper kis történet, már várom a folytatást… :)

ParaGirl>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Anno amikor olvastam, rögtön az első után olvastam. Ezt is 1 nap alatt elolvastam, pont mint a sorozat többi részét. Izgalmas volt, ahogy a gróf a gyerekek nyomába ered, és persze ijeszt is némileg. A kedvenc részem az volt amikor Sunny bebizonyítja a zsaruknak, hogy a Veszélyes Viperától nem kell félni :D Nem igazán szeretem a hüllőket, de azt az üveg termet én is megnéztem volna :D

Zonyika P>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Féldélutános mese, imádnivaló szófordulatok, kérem a következőt! :)

Bazsi_Varsányi>!

Jó könyv!
A hangulata szinte egyből beszippantott, kicsit kortalannak éreztem, ha nem olvasom el azt a pár részletet, amiben pl. autók szerepelnek, simán rámondanam, hogy elég régen játszódik…
Tetszett a történet felépítése, a csavarok, és aranyosnak találtam, ahogy a szerző mindig megmagyaráz egy-egy szót. Feltételezem, hogy ez az idegennyelvű olvasáshoz hasznos igazán, de itt is megalapozta a hangulatot. Hihetetlen, mennyire szerencsétlenek ezek a szegény gyerekek… Most már muszáj végigolvasni a sorozatot :) !

Sydney>!

Újabb a Baudleaire árvák életében sajnos átlagosnak mondható nap :(
Először jön a szerencsés fordulat, aztán ismét felbukkan a zseniális gonosz.
Ez a kötet is nagyon tetszett, Sunny a kedvencem, Olaf gróf pedig hihetetlen egy figura, velejéig romlott, egyre durvábbak az újabb és újabb ötletei, hogy megszerezze azt a nyavalyás örökséget. Az olvasó szanaszét szurkolja magát a gyerekekért, de sajnos a megpróbáltatások folytatódnak.

CSSMesi>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

A történet még mindig tetszik, de az a rengeteg narrátori kiszólás már tényleg zavaró volt.

Vivien_Babarczi>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Ez a könyv sorozat arra tanít meg hogy értékeljük amink van. Mert sokaknak ezerszer rosszabb sors jutott. Egyik kedvenc könyvsorozatom.:)
(De csak lelkileg erő embereknek ajánlom;)

belleblack67>!
Lemony Snicket: A hüllők terme

Először általános iskolás koromban olvastam. Egyből a második rész akadt a kezembe, így rendhagyó módon ezzel kezdtem a sorozatot, így ez a kötet felnőttként is meghatározó maradt számomra. 31 évesen a fejembe vettem, hogy újra olvasom. A történetre csak foszlányokban emlékeztem, igazából az élmény amit az olvasása jelentett, maradandóbb élményt nyújtott számomra. Felnőtt fejjel nehéz lenne behatárolni, hogy milyen korosztálynak is íródott. Ahogy többen is írták már előttem, rendkívül komor, és egy gyereket komolyan beforgathat ez a folyamatos balszerencse áradás. Azonban a rengeteg gyermeteg szómagyarázat azt sugallja, hogy akár már alsós korosztálynak is szánhatták. A jópofa illusztrációk kifejezetten illenek a könyvhöz. Az, hogy az író előre elmondja mi fog történni gyerekként arra sarkalt, hogy olvassam tovább, hiszen valami nagy horderejű dolgot spoilerezett el az író, így nem hagyhatom abba az olvasást és pörögtek az agytekervényeim. Felnőttként ez a stílus már nem ütötte meg az ingerküszöböm, de kellemes időtöltés volt újra olvasni és felfrissíteni a cselekményszálat.

minialoe>!

A történések éppen úgy nyomot hagynak egy helyen, miként a tinta a papíron.

Zonyika P>!

Elsajátították, mennyi vizet szabad adni a zöld ásóvarangynak, és hogy soha, semmilyen körülmények között nem szabad a virginiai farkaskígyót írógép közelébe engedni!

minialoe>!

Sőt- ezt el sem hiszitek valószínűleg- olyan kígyó is létezik, amely tud autót vezetni, és gondolkodás nélkül hajt át mindenkin, aki az útjába kerül, még csak elnézést se kér…!

apple_pie>!

Nagy sóhajjal fölvette hát azt a könyvet, amelyet az előbb Violetnek ajánlott, és mint annyiszor életében, most is az olvasásban talált menedéket a borzalmas helyzet elől.

apple_pie>!

Nagyon fájdalmas dolog a szerettünk halála. Tudjuk mindannyian, hogy földi életünk véges, és előbb-utóbb mi is a temetőben, egy sírhant alatt végezzük, ahonnan már sohasem kelünk fel, mégis… Az embert olyan váratlanul éri ez, ha a környezetében élőkkel történik. Hasonló ahhoz az érzéshez, mint amikor valaki siet föl a lépcsőn a sötétben és számít arra, hogy van még egy lépcsőfok, de a lába csak a levegőt tapossa – ez olyan kellemetlen meglepetés, mert az elképzelés nem egyezik a valósággal.

apple_pie>!

A világon a legnehezebb dolgok közé tartozik a megbánás. Ha valami történik az emberrel, és ő nem megfelelően viselkedik, akkor ez az emlék éveken át bánthatja, de akkor már késő azon gyötrődni, hogyan kellett volna helyesen cselekedni.

A pániknak két alaptípusa van: az egyik fajta ember ledermed és elnémul, a másik összevissza beszél, rohangál és kapkod. Poe bácsi ez utóbbihoz tartozott.

Még a legbalszerencsésebb embernek is lehet néhanapján szerencséje!

rebarbarafagyi>!

Drága Bambinóim!
Be kellett ugranom a városba nehány dologért, amire feltétlenül szükségünk lesz az expedíción, úgymint perui darázsriasztó, fogkefe, őszibarackkonzerv és tűzálló kenu. Időbe telik, mire megfelelő barackot találok, ezért ne várjatok vacsora előtt!

A balszerencse áradása sorozat · Összehasonlítás