Szűrt ​realizmus 16 csillagozás

62 oldal · ISBN: 9786150041858 · Illusztrálta: Lelovics Zoltán
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150047638 · Illusztrálta: Lelovics Zoltán

Ákos_Tóth IP

mennyire lenne kontraproduktív
a szerző stílusában próbálni értékelni
borítékolt kudarc

Olyan elzoltános… ez a világ Molyon kívüli részének valószínűleg még nem mond sokat, de messze van még karácsony. Költészetről tőlem sok okosságra nem telik, főleg nem a poszt-posztmodern költészetről, hát még az elzoltánféle költészetről, de a versekbe bújtatott világ mindig szélesebbre nyílik, ha van valamennyi információd az alkotóról. Ha tudod róla, hogy a műve nem öncélú trendhajhászás, hogy nincs feltűnési viszketegsége, hogy bizonyos fokú ismeretség mellett kialakult róla egy kép, ami pont elég ahhoz, hogy a versei, bármennyire is formabontóak, vagy alternatívak, befogadhatókká és érdekessé váljanak. A humorát például nagyra értékelem:
rókakölykök melyikőtök éhes
én éhes én éhes
jöhet egy kis véres
sütve másként rémes

sül

ki mondja meg ki serceg
a tepsiben kis herceg

Egyéb személyes okokból kifolyólag nálam ez akár még a „magadra tetováltatnád” kategória is lehetne. De hasonlóképpen szerettem a természeti képeit, megbolondítva a szénné torzított fotókkal – egy darabig kísérleteztem zenei aláfestéssel is, de valahogy nem jött be a dolog, nem találtam kellőképpen befordult, mégis laza szerkezetű muzsikát hozzá. Ezzel együtt a megzenésítés lehetne egy jövőbeni projekt!
Olvassátok minél többen!

62 oldal · ISBN: 9786150041858 · Illusztrálta: Lelovics Zoltán
blueisthenewpink SP
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Abszolút elzoltános, csatlakozom az előttem szólókhoz. És az már önmagában valami, hogy nem másvalakire hasonlít, csakis saját magára. Nálam máshol húzódik az a határ, ameddig még értékelem a játékot és nem fárasztó szóviccnek érzem, de meglepően sokszor azonos oldalán álltunk ennek a vonalnak. Az első felében talán több volt szimpatikus, nem tudom, időbeli-e a sorrend. A szerda és a tarthalmaz nagyon tetszett, Joyce-versek után jólesett a maibb hozzáállás, és az aludni játéka is szórakoztató volt. Meg kell még említenem, hogy nagyon szép kis kötet lett, tipográfiástul, kötésestül, mindenestül. Örülök, hogy enyém a tizenhármas.

Bla IP
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Gondolatok, benyomások, szójátékos mozaikok, kifejező költői képek, kis töredéknyi írások megnyerő formában, formabontó tördelésben. Büszke vagyok, hogy személyesen ismerem Lelovics Zoltánt, a modern lírikust.

62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150047638 · Illusztrálta: Lelovics Zoltán
Márta_Péterffy P
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Örülök, hogy ajándékba kaptam ezt a verses kötetet, jó volt olvasni.
Csak ilyen röviden, tömören tudom értékelni.

ZÁRÓJEL NYIT
Nem hinném, hogy ettől nyelvtannáci leszek, ha netán mégis annak titulál valaki, az ennyire érdekel: spoiler Szóval azt javaslom, vessünk egy-két pillantást az alábbiakra, Rupi Kaur (a.k.a. rupi kaur) és társai után szabadon:

„Írásunknak világossá és áttekinthetővé tétele érdekében a közszavakat is nagybetűvel kezdjük minden szöveg, valamint – pont, kérdőjel, felkiáltójel és bizonyos esetekben kettőspont után – minden új mondat élén."

Aztán olvassuk el ezt is:

„Az egyedi címeket, tehát a költői művek, könyvek, értekezések, cikkek, képek, szobrok, zeneművek, műsorszámok stb. címét nagy kezdőbetűvel írjuk."

Végül, de nem utolsó sorban, ezt is:

„Mind a családneveket (vezetékneveket), mind az utóneveket (keresztneveket) nagy kezdőbetűvel írjuk."

Félreértés ne essék, hibázni emberi dolog, mind hibázunk, de szúrós szemmel tudok nézni, ha valaki a Szili helyett azt írja, hogy szili. Inkább ne írt volna semmit.
ZÁRÓJEL BEZÁR

Maguk a versek nagyon érdekesen hatottak, egyszerűek, letisztultak, mégis igyekeznek mélyen megérinteni a lelked, úgy, hogy szinte észre sem veszed, és máris egy frekvencián rezegsz velük. Azonban sokszor hiányzott az a mindent lebíró átütő erő, ami a rövidebb verseket olyan nagyon felejthetetlenné teszi. Volt persze néhány kivétel, ami jócskán elérte a célját, mint például a szerda, a tarthalmaz, vagy a dervisek tánca is. Ilyenekből szerettem volna többet.

bagie P
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Csak ismételni tudom: „olyan elzoltános”: pont ezért jó, és pont ezért olykor kicsit sok…
de jó pár sorát elviszem magammal.

Borka_V_Szabó IP
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Minden szempontból elzoltános, bizony, és rájöttem, hogy – olvasói szempontból – az enyém is. ^^
Szokatlan, váratlan, merész és minden határt elmozdít.
Imádom. spoiler
Kellenek ilyen könyvek az irodalomba, mert ezek teszik örökké a rendszer mozgását.
És azt folyton mozgásban kell tartani.
Ez így tökéletes, ahogy van.
Kérünk még ilyen könyveket! ^^

Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Szemernyi kétségem sem volt afelől, hogy tetszeni fog, mert részleteiben már találkoztam vele itt molyon, s így egészében is jólesett.
Szívesen látnám a polcomon is. ;)

_selene_ IP
Lelovics Zoltán: Szűrt realizmus

Egy remek „aprócska verseskötet”, finoman ütős költemény-mozaikokkal, amelyek az olvasás végére egyenletesen lélegző-élő egésszé állnak össze. Tipográfiailag is remekmű. Külön hála a költőnek, akitől személyre szabott saját-kötetem lehet. Az olvasás élményét így még inkább nekem szólónak érzem.

a minap csomagolásom nézegetem
összetevőim címkét kézbevetem
és olvasom miből is áll e halmaz
szívem nyomokban téged tartalmaz

tarthalmaz

MrClee IP

szerda van a legszebb egy esti csókhoz
de nem is ragaszkodom

blueisthenewpink SP

talán aludni kéne
de egyszer úgy igazán
nem hullámoznának a falak
s nem úsznának szembe halak
utcára meredők szaruján
és a vizet sem a csarnokon kívül
keresem ahol pálcikaszerű karok
nyitják a csapot s nem kihűl
a látvány
csupán a belül
növekvő hatvány
nehezül

9. oldal - aludni

Arianrhod MP

nem is teljesen és nem is egészen
fél az igazság és reszket ha zúg
miközben fülébe suttogja álmát a hazug
és a mérgezett almát mohón rágja
majd fölé hajolva a tudás fája
ha kérdezed csak ez a válasz
igen a tudás fáj
ja

a tudás fája

Ligeia

öngyilkosságot követ el a nappal
amit nem követel senki
érzi este szeretne lenni