Éld ​túl a sulit! 37 csillagozás

Egy online díva naplója
Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

A ​kissé önbizalomhiányos Lele kétségbeesetten igyekszik jól teljesíteni az iskolában, esténként pedig az interneten próbálja kifejezni önmagát. Szellemes és aranyos kis videóit egyre többen nézik és követik. De amikor a szülei átíratják kis katolikus magániskolájából egy nagy, állami gimnáziumba Miamiban, Lele kilóg iskolatársai közül. Piszkálódás céltáblája lesz, egészen addig, amíg internetes hírneve egyik pillanatról a másikra a népszerűség csúcsára nem röpíti őt. Hamar belép az életébe egy új barátnő, egy új ellenlábas és egy új álompasi. Lele nagyon igyekszik megtenni minden tőle telhetőt, hogy egyensúlyban tartsa az iskolai életét a tanév során robbanásszerűen növekvő internetes hírnevével. Azonban most egészen új kihívásokkal kell szembenéznie: az állandó drámával, a kegyetlen klikkekkel, a váratlanul jött netes celebséggel. Mindeközben próbál a tanulásban is helytállni, hogy a szülei büszkék lehessenek rá.
Ezt a bűbájos könyvet megtölti a dilis lelkesedés, ami Lelét… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2017
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632618579 · Fordította: Komáromy Zsófia
Maxim, Szeged, 2017
272 oldal · ISBN: 9789634990758 · Fordította: Komáromy Zsófia

Lele Pons

Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

Sokáig halogattam ezt a könyvet, mert féltem tőle. Annyi lehúzást kapott, meg nekem általában nem is szoktak tetszeni az ilyesmi könyvek, hiszen nem ez a fajta a zsánerem.
Azonban pozitívan kellett csalódnom benne, mivel nagyon tetszett. Lele-t amúgy is szeretem a videói miatt, és ez a könyv csak mégjobban megszerettette velem.
A könyv tökéletesen bemutatja, hogy mi játszódik le egy tinilány fejében, ha hirtelenesz népszerű. Lele is beleesett ebbe a gödörbe, de sikerült túljutnia rajta. Igen, vannak olyan beszólásai, amelyeket ha kiragadunk a környezet ől, akkor roppant nagy ellenszenvet kelt, de ha figyelembe vesszük a szövegkörnyezetet, akkor sokkal inkább megértő lesz az ember.
Számomra abszolut pozitív csalódás volt.

wisegirl>!
Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

Mit is mondjak? Cuki klissé? Nem egészen. Picit életrajz, picit gimis regény. A főszereplő kicsit dilis, de nagyon szerethető. Lele tényleg egy folyton pörgő csajszi. Alexis aranyos meg minden. A vége kicsit fura a könyvnek, de egyszeri olvasásra kiváló

happy_könyvmoly>!
Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

Jó volt az egész koncepció,a karakterek valósághűek,de mi itt a hiba?
Imádtam az egész ötletet,de Lele karaktere tudat alatt nagyon is elszállt.A „barátain” nem éreztem azt a fene nagy barátságot,hogy maga Lele miatt szerették őt.
A szerelmi szál nagyon elfuserált volt (főleg a vége) spoiler Mondjuk nem is nagyon értettem hogy mi volt a nagy szám a srácba,tök buzis volt…
Azért utána néztem jobban Lele-nek,és hát vicces naa,és kész. És meglepően jó hangja van neki.
Könnyed olvasmány,logikátlanságokkal,túl dramatizálással,és sok poénokkal karöltve.

Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

Az elején tele volt klisékkel, a főszereplő számomra beképzeltnek tűnt, és néha már idegesített a túlzott szleng, amivel elmondja a történetet. Végig drámázta a könyv elejét, és csak a vége felé kezdett egy kicsit megváltozni.
Szerintem kifejezetten jót tett, hogy spoiler, mert csak az csak növelte volna a banális dolgok sorát. Voltak olyan részek, ahol még nevettem is, bár úgy gondolom ebből nem volt olyan sok.
Annyi biztos, hogy egy egy könnyed olvasmány, de nem olvasnám újra.

Aida_2001>!
Lele Pons – Melissa de la Cruz: Éld túl a sulit!

Őszintén meglepett ez a könyv :) Nemgondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Igazán könnyed, aranyos történet. Imádtam Lele-t, teljesen azonosulni tudtam a kétbalkezes, szerencsétlen oldalával. A szerelmi szál véget viszont kicsit sajnálom :/ Ha jobban belegondol az ember akkor igenis fontos dologról szól ez a könyv, főleg a mai világban. Sok tini kezébe kéne adni ezt a könyvet hogy tudják mivel is jár az ha valaki influencer. Nemcsak móka és kacagás, sokszor igenis stresszes a hírnév és mentális betegséggekkel is járhat, hamar összeroppanthatja az embert. De örülök hogy ezt mind nagyon lazán, könnyedén tárják elénk és ezért megőrzi a tinis limonádé hatását. Egy szuszra kiolvastam és nagyon sokat nevettem közben, igazán kikapcsolt. :)

Nikolett0907 P>!

Természetesen az esszenciánk egy része már születésünkkor bennünk van, de igazából attól leszünk önmagunk, ami ezután történik velünk.

Nikolett0907 P>!

Láttam, hogyan rendezik le a fiúk a nézeteltéréseiket: bunyóznak egy kicsit, és kész el van felejtve. Olyanok, mint az oroszlánok a vadonban. Tőlünk, lányoktól viszont valamilyen oknál fogva azt várja el a világ, hogy szépen beszéljük meg a dolgokat, amint az jól nevelt hölgyikékhez illik. Ne már!

Nikolett0907 P>!

Mióta csak az eszemet tudom, küszködök a beszéddel. Kisgyerekként nagyon nehezen szólaltam meg, inkább a testemmel kommunikáltam. Sokkal természetesebb érzés volt úgy kifejeznem magam. Sokkal szívesebben rajzoltam le a gondolataimat és érzéseimet, mint hogy szóban fogalmazzam meg őket, ezért gyakran kis képregényeket alkottam – néha akár nyolc oldal hosszúak voltak –, hogy elmagyarázzam a szüleimnek vagy a tanáraimnak, mit is akarok. Mindenkinek megvannak a maga erősségei és gyengeségei: én könnyen kifejeztem magam rajzban vagy mozgásban, viszont nehézséget okozott, hogy szóban kommunikáljak másokkal.

Nikolett0907 P>!

Mindegyikőtöket arra biztatom, hogy gondoljátok végig az életetek eseményeit , a körülményeket, amiktől ti TI magatok lettetek, és ünnepeljétek minden egyes tulajdonságotokat – legyen erősség vagy gyengeség, jó vagy rossz, szép vagy csúnya –, mert minden egyes részlet hozzájárul ahhoz, hogy különlegesek és CSODÁLATOSAK legyetek. Higgyétek el nekem!

rainymood>!

Van egy biztos módja annak, hogy az ember elterelje a figyelmét a kellemetlen érzéseiről, mégpedig az, ha másfajta kellemetlen érzéseket okoz magának.

readingsogood P>!

Lánynak lenni azt jelenti, hogy nagyon oda kell figyelnünk a megjelenésünkre, melltartót kell viselnünk (ami tök kényelmetlen), ülve kell pisilnünk (ami tök macerás), és végü egy napon talán egy labdányi méretű kisembert is ki kell nyomnunk magunkból, az élet csodájának nevében – már ha erre vágyunk.

readingsogood P>!

Johnny meg Kyle felugranak az ágyamra, Suzie pedig odajön a fejemhez, és a képembe ordítja, hogy:
– ITT A KARÁCSONY!!!!!!!
Most komolyan, mivel etetjük ezeket a kölyköket, kokainnal?

readingsogood P>!

Legfőbb ideje példát vennem az ideáljaimról, mint Taylor Swift vagy a jégvarázsos Elza: hogy ne törődjek azzal, mit gondolnak rólam mások, csak legyek önmagam, és kész.

rainymood>!

– Sötét idők ezek, barátaim, sötét idők.

Kapcsolódó szócikkek: Lele Pons
rainymood>!

A „hírnév" egyelőre csak annyit tanított meg nekem, milyen sekélyes a legtöbb ember.