!

1 2
Régikönyvek.hu 2.392 Ft-tól
Bookline · 2.990 Ft –15% 2.541 Ft
Könyvtár

Zsófi tizenhét éves és RHCP rajongói blogot ír, ezért nem is kérdés, hogy az idei Bábelfesztre egész hetes bérletet vesz, hiszen az utolsó nap sztárfellépője a Red Hot Chili Peppers.
Zsófinak ez lesz élete első fesztiválja, amelyen barátaival, Napsival, Abdullal, Hipóval és Szaszával együtt vesznek részt. Ez pedig azt is jelenti, hogy többnapos, ismeretlen olaszok utáni hajtóvadászat, az orvosi sátorban töltött hosszú órák és a VIP-szekcióba való kétségbeesett bejutási kísérletek is várnak rájuk. A folyamatos bulizás, sátorozás, a koncertek és a legelképesztőbb közös élmények felejthetetlenné teszik ezt a hét napot, sőt, talán az egész nyarat.
„Nagyon örülök, hogy Laurának sikerült megjeleníteni és tökéletesen visszaadni a fesztiválok hangulatát, és kifejezetten tetszik a humora. Gratulálok!” (Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál alapítója)

Eredeti megjelenés éve: 2013

L&L, 2016
Ciceró, Budapest, 2013

Kiss Szabolcs (Szasza) · Németh Kolos · Herczeg Napsugár (Napsi) · Latter Zsófia · Herczeg Boldizsár (Boldi) · Abdul Farouk · Kocsis Márton (Hipó) · Punk (Bábel) · Dr. Dabil Farouk · Szekuritis · Völgyi Petra · Anthony Kiedis · Latter Bianka (Bius) · Latter Kálmán · Latter Kálmánné Ildikó · Eulália · Luca Rossi · Baráth Krisztina

Pápa · Nagykanizsa

Brigitta_Tillmann könyve Leiner Laura: Bábel
hanaorihara könyve Leiner Laura: Bábel

kiruu
Leiner Laura: Bábel

Laura újabb remekműve, annyira elvarázsolt, hogy fel se tűnt, hogy Justin Biebert hallgatok és éneklek. as long as you lalalalalalaaallaaa, na jó abbahagytam:D
Tények, a könyv kiolvasása után:
– jövőre megyek fesztiválozni
– elkezdek egy jónak ígérkező fesztivált keresni jövő nyárra
– jó gyerek leszek, hogy anyu elengedjen
– elkezdek pénzt gyűjteni
Ennyi. Illetve még keresek egy Napsit, egy Hipót, egy punkot, egy Kolost, egy Szaszát és álmaim pasiját, Abdul Faroukot! Ugyanis, Zsófi azt mondta, hogy nincs fesztivál szerelem nélkül. Hm. Hol vagy Abdul?

Csakegyolvasólány
Leiner Laura: Bábel

Azt hiszem, hogy a Bábelt mindig örömmel fogom a kezeim közé venni. Egyszerűem oda voltam érte. Egyszerre nevetetett meg és röpített vissza abba az időbe, amikor én készülődtem és vettem részt egy fesztiválon. Igaz, csak egy napra mentem a barátaimmal. De akkor is, jó volt visszaemlékezni arra a napra. :)
Hogy őszinte legyek, kedvenc szereplőm nem volt. Ugyanúgy szerettem Zsófit, Szaszát, Napsit, Abdult, Boldit, Petrát, Kolost és Hipót is. Mind-mind valami egyszerűséget és egyedit vittek bele a történetbe és tették színessé. Vagyis jó, talán Kolossal kicsit jobban szimpatizálok, de csak mert olyan szókimondó. És talán Zsófival is, de kizárólag RHCP rajongása miatt. :D
Deee…minden elismerése Lauráé. Hiszen a Bábellel nagyszerű fesztivál hangulatot is teremtett az olvasói számára. Vagyis nálam mindenképp.

SarahSparkle
Leiner Laura: Bábel

Úgy gondolom, ha Leiner Laura egy aszalt datolya szemszögéből írna regényt, az is jó lenne!

A Bábel volt az én próbám. A teszt-könyv, mely eldöntötte, a jövőben is tűkön ülve fogom-e várni az új regényeit. Az eredmény pedig pozitív lett, meg is született a gyermek, büszkén vállalhatja, és fél év múlva, Laura új regényének megjelenésekor (hű, az de soká lesz ) biztosan az elsők között leszek, akik elolvassák majd.

Az aggodalmakkal ellentétben (az enyémmel is) Latter Zsófia cseppet sem hasonlít az SzJG-ből megismert Rentai Renátára. Ő egy teljesen új karakter, új ember, aki az olvasó szívéhez nő szarkasztikus stílusával és szeretni való őrültségével (gondolok itt a biztonságiakkal kötött bonyolult kapcsolatára, a kleptomániájával mely a VIP jegyekre specializálódott új betegségféle, és a kólás dobozokhoz fűződő szoros kapcsolatára). Ha esetleg látható is némi hasonlóság a két hölgy között, véleményem szerint az az írónő sajátos stílusának köszönhető, ami összeköti Leiner Laura eddigi, és valószínűleg jövőben megjelenő könyveit is, de nem annyira, hogy zavarja az olvasót, csak hogy régi ismerőseként üdvözölhesse az újakat.

A könyv olvasása közben három dologra lettem figyelmes:

1. Nem volt kedvem netezni, enni, telefonálni, zenét hallgatni, stb. , csakis kizárólag a könyv érdekelt, holott ilyen az SzJG óta nem fordult elő velem. Valami mindig érdekesebb volt, de nem most!

2. Saccperkábé két percenként hangosan felnevettem. Nem, nem elmosolyodtam, nevettem. Hangosan. A szüleim minimálisan nézhettek hülyének csak, ahogy időnként hisztérikus kacagás szűrődött fel a szobámból (nem beszélve a kávézóról, ahol ismeretlen emberek lehettek ennek fültanúi).

3. Hamarabb kiolvastam, mint egy fele ekkor, nagyobb betűs könyvet (ami pedig szintén egy nagyon jó könyv!).

Nagyjából ezeket érzékeltem, a külvilágot pedig csak minimálisan (oxigén, víz). Ott voltam én is a Bábelfeszten, és ennél színesebb az élmény filmen sem lehetett volna. A „képfeltöltésekkor” a képleírások annyira élethűek, hogy tényleg láttam magam előtt a megörökített pillanatokat, a videókról már nem is beszélve! Hihetetlen, mikre képesek a szavak!

Szerintem ezután elhiszitek nekem, hogy ez egy jó könyv,. És mivel jó könyv, érthető, ha nem írok a cselekményről, mert hogy őszinte legyek, nem is lehet átadni azt, amit ebben olvastam máshogy, mint az illető kezébe nyomni a könyvet. Így mindenki, aki eddig hezitált, megvegye-e a Bábelt, ne hezitáljon, hanem robogjon el, és szerezze meg!Garantáltan jól fog szórakozni, aki megteszi! Ha nem, lehet itt panaszkodni, engedélyezem, csak adjatok a könyvnek egy esélyt! (Nálam az SzJG elé került, sokkal, pedig az sincs hátul!).

Bővebben itt: http://akonyvkotelez.blogspot.hu/2013/08/leiner-laura-b…

janka0416
Leiner Laura: Bábel

Borító: 5/5 – tetszetős :)
Cselekmény: 5/5***
40% – Fesztivál
30% – Humor
20% – Szerelem
10% – Déja vu
Először is… én azt hittem,hogy:
– Zsófi Abdullal fog összejönni :D
Másodszor:
– már megint nem a fő szereplővel szimpatizáltam, Kolos lelki társak vagyunk! :D
Harmadszor:
– ennyit még az életben nem röhögtem… :”DD
Mit is mondhatnék? – Imádlak SZJG, imádlak Bábel! :)
Ha esetleg valaki a molyon szeretne elmenni fesztiválozni,szívesen csatlakoznék hozzá :D Hátha én is találkozom egy Kolossal :D
*One Republic – If I Lose Myself * – http://www.youtube.com/watch?v=2aFKSBO7F4g

Madridista
Leiner Laura: Bábel

Itt a nyár, a fesztiválszezon, és megjött a kedvem a könyv újraolvasásához. Nem bántam meg.

Furcsa volt 2-3 év után újra olvasni (na persze az elmúlt időkben azért 1-2x belelapozgattam), és azt vettem észre, hogy ez a könyv még mindig leköt, még mindig érdekel, még mindig tetszik. Persze vannak hibái, mint például az, hogy egyszerűen Zsófi azt érezteti, hogy jaj, ő de különleges, hogy spoiler
Viszont nagyon szerettem a könyv stílusát. A szereplőket. Laura olyan álom/tökéletes barátokról és társaságokról tud írni, hogy az valami hihetetlen. És igen, most nézzünk körül a való életben.. :D Nagyon tetszett a könyv hangulata, a fesztivál érzés. Sajnos én még nem tudtam ott lenni egy igazi több napos nemzetközileg ismert és elismert fesztiválon, amit nagyon sajnálok, és bár tehetnék ellene, de addig is itt ez a könyv.
Furcsa volt, hogy a végén én is elszomorodtam, nekem is hiányzott az egész. Kemény a búcsú, az egyszer biztos.

A karakterek mint írtam, fantasztikusak, a helyszín… bár lenne tényleg egy Bábelfeszt. Remélem, hogy mindannyian átélhetünk a valóságban valami hasonlót! :)
Nagyon ajánlom a könyvet, pláne, így nyáron! :)

UI: Az új borító valami csodálatos, bár a régi példányomat nem adnám.
UI2: Igen, azóta Red Hot Chili Peppers megy éjjel-nappal nálam.:D

Ekesgyb
Leiner Laura: Bábel

És ezennel egy újabb Laura könyvnek a végére értem, ami azt jelenti, hogy megpróbálok egy jó hosszú prózai alkotásban ömlengeni a könyvről!

Nos, amikor az írónő honlapján olvastam a részletet, fel se fogtam nagyon, mondom, mi van?
Mert ott nekem Zsófi például egy ilyen Viki féle csajnak tűnt. De mint később kiderült, nem az, hála a jó égnek.
Napsi egy Virág Dina keverék, mert belülről nekem teljesen Virág jutott róla eszembe, kívülről meg egy Dina, szóval ezt is jól megcsinálta.

Amikor Zsófi mesélte a dolgot, ugyanaz a hangulat volt bennem, amikor az SzJG-t olvastam. És rájöttem, hogy nem Zsófinak van Renis stílusa, hanem mindkettő lánynak van Laura stílusa :D

És persze, mint éjszakai moly, ennél a könyvnél is tiszteletemet, vagyis hiába volt iskolaidő, és fogadtam meg, hogy júniusig nem olvasok fél 10 után, csak hétvégén, természetesen itt is olvasni kezdtem, és egészen 11ig ment is, nem meglepően úgy, mint az összes SzJG-könyvnél.

Még egy hasonlóság : a társaság viselkedése és összetétele ugyanazt a vicces, jókedvű hangulatot hozta, mint annak idején a 9,10,11,12/b osztály.

Laurának hála tisztázódott bennem a könyv vége után, hogy mi is az a fesztivál. Mindeddig csak úgy homályosan jutott pár szó az eszembe, mint ivás, bulizás, zene, koncert. Meg hogy mi a jó abban, ha ezt a tevékenységet egy ember egy hétig folytatja. Azután elolvastam a könyvet, és rájöttem, menni akarok fesztiválozni! Merthogy, egész nap sétálgatunk, nézelődünk, zenét hallgatunk, koncertre járunk, hajnalig fent vagyunk, és egyszerűen csak együtt érezzük jól magunkat.

A szerelmi szál a vége felé kezdte behálózni a könyvet, és átszőtte teljesen a történetet. Bár, mint sok filmben és könyvbe, természetesen, amikor az érzelmek bevallására érkezett a sor, sehol senki, mindenki rossz helyen jó időben, és a végén pedig ……… (aki nem olvasta a könyvet, annak nem szeretném leírni). Nagyjából olyan volt, mint az SzJG-ben, csak itt 500 oldalon, ott meg 8 könyvben.

És most, várhatok az új Laura könyvre februárig, ha valahogy nem szerzem be a régebbi könyveit!

K_A_Hikari P
Leiner Laura: Bábel

Senkit ne ijesszen el a regény vastagsága. Ha egyszer elkezded, nem nagyon fogod tudni letenni. Tipikus kézbenragadós LL.
Igazán megadta a nyári szüneten alaphangulatát. RHCP album és cola tökéletes az olvasashoz.
Egyszer most már jó lenne elmenni egy fesztivàlra. Ha nincs Bábel, beérem a Szigettel.

raczlilian
Leiner Laura: Bábel

Hm. Érdekes. Ez a kilencedik olvasmányom Laurától, és… őszintén bevallva szüntelen járt az agyam, kételkedtem, bíztam, 'hátha…' 'á, nem, úgysem ', stb. Nem tudtam.
Képes lesz visszaadni azt, amit egykor a Szent Johanna gimi kapcsán éreztem? Akartam is ezt, meg nem is, leginkább ekkor azt vártam (éljen a negativitás), hogy kb SzJG 9 lesz; arra azonban nem gondoltam, hogy egy teljesen más világgal fog megajándékozni, új szereplőkkel, új sztorikkal, új helyszínekkel. Imádtam ezt a kellemes meglepetést, meg azt is, hogy egy sok újdonság közt egy tényező megmaradt: a röhögés, a sok-sok és még több nevetés. :)
Régóta foglalkoztat már a fesztivál, és az ott résztvevők külön kis világa, sejtettem, hogy ez egy teljesen más dolog, de hogy ennyire? Hihetetlen volt átélni. Mert átélheted, ha úgy igazából belemerülsz a leírásokba, az elejtett infókat pedig elraktározod magadban; szerintem büszkén vállalhatom, hogy bizony, ott voltam én is a Bábelfeszten, nem kisebb társasággal, mint Zsófival, Szaszával, Abdullal, Napsival, Hipóval, a punkkal és Kolossal.
Kolos. Hajajaj. Tudom én, megtanultam innen ugyanis, hogy egy együtt töltött fesztivál után soha többet nem találkoznak az ott hirtelenjében megismerkedők, főleg, ha biztosan csak egy alkalom volt. Ugyanakkor szokták mondani azt is, hogy a reményhal meg utoljára nekem viszont sajnos az új kisállatom a szarokrája (bocsi), szóval…
Kolos, drága. Call me maybe? :)

kitti0824
Leiner Laura: Bábel

Az SZJG-nél mindenképpen jobb ez a könyv, de így is van egy csomó dolog ami idegesít…
Először is. Ez egy fesztivál. Mégsem a koncerteken, és a programokon van a hangsúly, hanem a kajákon, az időjáráson, meg azon hogy ki kibe szerelmes…
Érdekes, hogy elmentek egy fesztiválra, mégse voltak kb. egy koncerten se, és az RHCP amit Zsófi a legjobban várt spoiler
Ráadásul nem értettem mi alapon szólták le a napijegyeseket…volt egy jelenet, mikor Zsófi ki volt akadva, hogy elfoglalták a padot a napijegyesek, és feltette a kérdést magában, hogy Mért ült mindenki oda? Hisz úgyis csak ma vannak itt…vagy valami hasonló. Hát ők legalább látni szerettek volna valamit a fesztiválból..nem úgy, mint ők, hogy semmire nem mentek el..:D
A másik, hogy nekem nem igen volt szimpatikus Zsófi. Ha valaki nem figyelt rá, rögtön behisztizett. Mindenki tök jól elvolt, ő meg elrángatta őket, mert hogy most éppen egyedül van, mért nem foglalkoznak vele a többiek ?? :D Meg hogy nem tudja eldönteni kibe mennyire szerelmes, csak ha megcsinálja azt a bugyuta tesztet? A másik meg, hogy egyik nap még spoiler Másik nap már spoiler Ráadásul az utóbbit, mikor bevallja a többieknek, benyögi, hogy ő se tudott róla, hogy szereti…O.o Mi a franc..
De persze miután összejönnek, már egyfolytában ölelés, csók, szerelmes pillantások…holott egy fél perce jött rá egyáltalán a csaj, hogy szereti. :DD
Boldi és Napsi karaktere vicces volt, de szerintem ez is el volt túlozva. Boldi volt, aki mindent megivott, és mindent megevett, tök mindegy honnan volt, és kié volt előtte. De persze akárhányszor beleivott valamibe ami nem az övé volt egyből megkapta hogy „undorító” :D Nagyon el akarták hitetni, hogy 'állat' karakter, de szerintem csak egy sima srác, aki sokat iszik..:DD
Napsi meg ezzel az olasz srác keresgéléssel. Baaah..És akkor megkérdezi mindenkitől: Nem láttál egy olaszt ? -.- Hagyjuk..
Hipó benyögésein szakadtam leginkább a nevetéstől :DD Lökött egy gyerek. Máig nem értem, hogy aki ennyire kényes mindenre, mért megy el egy fesztiválra. :D
Meg a Punk. Hát az is hatalmas XD Mikor kérdezte..
Punk: Van cigid?
Zsófi: Nem dohányzom.
Punk: Akkor cigid sincs?
Zsófi: Nincs..amúgy a fülke nem dohányzó.
Punk: Jó, de én az vagyok .
XDDD
Abdul..hát. Igazából nem sok vizet zavart. Ő csak csajozott egész végig…xD
Kolost bírtam..jó humora volt. Örülök spoiler
Amúgy tetszett a könyv, jókat nevettem rajta. Vagyis na..rengeteget nevettem rajta. De szerintem akkor is sok hibája van :D
Kedvenc részeim..mikor a lampionokat eregették. Mikor volt az esküvő. Mikor Zsófit állandóan kidobták a szekusok xD Mikor berúgott Boldival…
És komolyan mondom..fogalmam nincs mi annak a lánynak az igazi neve. Az maradt meg a könyv végére, hogy Ostobália! :DDDD
Ja..az most jutott csak eszembe így a végére, hogy az RHCP-n kívül semmilyen más zenekart nem is említ Laura a könyvben. Ez azért furcsa mert egy fesztiválon azért rengetek zenekar fel szokott lépni…furcsa hogy egy sincs megemlítve..:/

Supergirl
Leiner Laura: Bábel

Áh én is menni akarok.! Anya, jövőre megyek a Bábelre punktum.!! …jó ha nem is a Bábelre, de valamilyen fesztiválra.:D Mert ez egy életre szóló emlék lenne, olvasás alapján és rögtön beleszerettem mindenbe ami egy fesztiválon van.:D
Úgy gondoltam a Szent Johana gimi után már nem lesz jó e a könyv,mint ahogy J.K.Rowlingnak se lett jó az Átmeneti üresedés című könyve a Harry Potter sorozat után (ezt csak hallásból tudom..), de kellemes csalódtam.:) ja és beleszerettem Szaszába.:$ azt hiszem ezzel nem csak én vagyok így.:D

DreamerGirl

– Hipó, ülj vissza – kérleltem.
– Jól vagyok itt így – álldogált, és nagyon úgy tűnt, hogy esze ágában sincs visszaülni.
– Pápáig állni fogsz? – csóváltam a fejem.
– Ne má'. A Vatikánig megyünk? – csodálkozott Szasza.
– Te hülye vagy – röhögött fel Napsi.

32. oldal (Ciceró, 2013)

DreamerGirl

Tudtam, hogy gondolatban már mind megérkeztünk, mert a következők hangzottak el:
– Jövök, Bábel feszt! – bólogatott Napsi.
– Jövök, Atesz! – tette hozzá Abdul.
– Jövök, csajok! – csatlakozott Szasza.
– Jövök, Anthony Kiedis! – suttogtam izgatottan.
– Jövök, orvosi sátor! – ábrándozott Hipó.
– Jövök, kannás bor! – szólt a punk.

31. oldal (Ciceró, 2013)

Gaby33

– És a macska? – kérdezte
– Nincs macskánk – sóhajtottam lesütött szemmel.
– Őt is vitted? – érdeklődött tovább; nem zavarta az apró tény, miszerint nincs macskánk.
– Igen, itt van – vonogattam a vállam. – Várj – tartottam a telefont Szasza felé. – Nyávogj.
– Mi van? – szaladt fel a szemöldöke.
– Nyávogj már! – böktem bele az oldalába.
– Miaú – szólt, aztán pislogás nélkül meredt maga elé. – Nem hiszem el, hogy belenyávogtam a telefonba. Józanul.
– Papa! Figyelj csak, kérdeznék valamit – próbálkoztam.
– Igen?
– Használhatnám a bankkártyám? Kicsit elszámoltuk magunkat, és nincs nagyon pénzünk. A többiek megadják, amint hazaértünk.
– Hol vagytok? – Kérdezte. Említettem már, hogy papi kicsit szenilis?
– A Bábelfeszten. Koncerten. Tudod.
– A macska is?
– Igen, az is.

341. oldal (Ciceró, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Kiss Szabolcs (Szasza) · Latter Zsófia
Κ_Αηett

A szüleim jól kijönnek a legjobb barátnőmmel, azt hiszem, a legkedvesebb jelző, amivel sok év óta illetik, az a „degenerált” kifejezés, ami talán durván hangozhat, de a valóságtól annyira nem áll messze.

17. oldal (Ciceró, 2013)

brabiviki

– Mi ez, egy elefánt? – vágta magát hasra Szasza, és a fejére húzott mindent, amit a sötétben ki tudott tapogatni.
– Te könnyen beszélsz, nem melletted fekszik – suttogtam a két fiú közt nyomorogva. Az egyik úgy horkolt, mint egy dinoszaurusz, a másik meg másodpercenként fészkelődött, azzal ment az agyamra.
– Attól még hallok – dobálta le a fejéről Szasza a cuccokat.
– Szerinted a többiek alszanak? – kérdeztem, felé fordulva. A válaszát nem hallottam, mert Abdul éppen kifújta a levegőt, mindezt olyan hangon, mint egy gőzhajó.
– Lökd már meg a fejét! – utasított.
– Mi? Nem lökdösöm, alszik – feleltem.
– De béna vagy – tápászkodott fel, majd áthajolva rajtam, és egyúttal belekönyökölve a bordámba, egy erős csattanást hallottam.
– Te felpofoztad? – tartottam vissza a röhögésemet, aztán, mivel Abdul megébredt, mozdulatlanná dermedtem, és Szaszával együtt úgy tetem, mintha békésen aludnánk.
– Hmmm – tűnődött el Abdul hangosan, én meg összeszorított fogakkal koncentráltam, nehogy felröhögjek. Ez nem volt könnyű, mert Szasza a sötétben megmarkolta a hálózsákom mellett pihentettet kezemet, ami persze annyira nevetésre ösztönzött, hogy majdnem megfulladtam. A következő percben azzal hülyültünk, hogy egymás kezét szorongattuk, megpróbálva lebuktatni a másikat.
(…)
Bambán pislogtam felé, Boldi viszont ügyet sem vetett rám, hanem óriásit sózott Abdul hálózsákjára, aki azonnal megébredt.
– Megőrültél? – kérdezte rekedten. Nem csoda, hogy elment a hangja, többórás koncertet adott a tudta nélkül.
– Ember! Most aztán fejezd be a vonyítást, pitymallik odakint! – szólt durván.
– Hallod! Te pofoztál meg? – ébredt fel teljesen Abdul.
– Nem, de foglak! – húzta vissza a cipzárt Boldi, és visszament aludni.
– Abdul, szerintem csak álmodtad – suttogtam óvatos mosollyal.
– Lehet – vonta meg a vállát. – Jó éjt, Zsófi.

146-148. oldal, Második nap, 4:39 (Ciceró, 2013)

Gaby33

(…) de Boldizsár… hát, nála nagyobb állattal még életemben nem találkoztam. Nem vicc. Az az ember egyszer fogadásból fél perc alatt megevett egy sajtburgert. És nem az a baj. Hanem, hogy nem csomagolta ki.

20. oldal (Ciceró, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Herczeg Boldizsár (Boldi) · Latter Zsófia
Nessa_

– Szasza? Szasza, kérlek szépen, Eulálialandben van Euláliával, a kutyájukkal, Euláldoggal, az Eulália utca harmincban, Eulália városban.

Kapcsolódó szócikkek: Eulália · Kiss Szabolcs (Szasza) · Latter Zsófia
bzsolti10

– Nem segítenél? – kérdeztem kínomban végül a punkot.
– Van egy cigid? – kérdezett vissza halkan, szinte motyogva.
– Nem dohányzom – ráztam meg a fejem.
– Akkor cigid sincs? – próbálkozott tovább. Na, hát akkor ő ezt a témát nem adja fel könnyen.
– Nincs. Amúgy a vonat nemdohányzó.
– De én az vagyok.

30. oldal (Ciceró, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Latter Zsófia · Punk (Bábel)
Cheril

– Abdul, apád keres – nyújtotta Hipó a telefonját.
– Miért?
– Mert a fia vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Abdul Farouk · Kocsis Márton (Hipó)
bzsolti10

Latter Zsófia új képet töltött fel a Bábelfeszt albumba.
Dr. Dabil Foruk és tizenegy további ember kedveli ezt.
54 komment
Kocsis Hipó Márton Hol vagy Zsófi?
Herczeg Napsugár Mi ez, egy mező???
Kocsis Hipó Márton Én nemtom'.
Kiss Szabolcs Szasza Emberek, Zsófi elgyalogolt az Alpokig? :D
Latter Zsófia Milyen Alpok? Milyen mező? Itt ülök a… fogalmam sincs, hol.
Herczeg Boldizsár jódlizol,mi?
Latter Zsófia Igen, Boldi, egy tehén mellett. Itt vagyok a mosdók mögötti réten.
Abdul Farouk Milyen rét?
Kiss Szabolcs Szasza Milyen mosdó?
Latter Zsófia A térkép jelöli.
Herczeg Napsugár Milyen térkép?
Kocsis Hipó Márton Én megtaláltam.
Latter Zsófia Tényleg? Nem látlak, várj, integetek.
Kocsis Hipó Márton Mármint a térképen találtam meg.
Latter Zsófia Ja. Oké.
Dr. Dabil Farouk Milyen a fesztivál, gyerekek?
Latter Zsófia Köszönjük, szuper! :D
Kocsis Hipó Márton Farouk doktor! Jó napot! Ég a torkom!
Dr. Dabil Farouk Csak ég vagy kapar is?
Abdul Farouk Apu, ne kommentelj már a barátaim képeihez, tiszta ciki!

155-156. oldal (Ciceró, 2013)