95. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Ketten (A Szent Johanna gimi 6.) 2000 csillagozás

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

December 20-a Reni életének legboldogabb napja, és ettől kezdve minden megváltozik.
De vajon csak jó értelemben? Vajon meddig tart a váratlanul jött boldogság? És Reninek sikerül-e nemcsak megszerezni, de meg is tartani Cortezt? Mi mindennel kell megküzdenie a saját félelmein, gátlásain kívül? Hisz Cortez a suli legmenőbb sráca, mindenki rajong érte, Reni viszont, legalábbis a saját megítélése és persze Kinga szerint, a „nyomik” táborát erősíti…
A 11. osztály 2. féléve is tele van izgalmakkal, akárcsak a korábbiak: Dave például élete eddigi legnagyobb próbatételén megy keresztül, Kinga még önmagát is felülmúlja egy diszkóban, Corteznek iskolapszichológushoz kell járnia, Viki „kiborítja a bilit”, Reninek pedig váratlan vendég érkezik a születésnapjára…

„Ritkaságszámba megy, hogy egy könyvsorozat valamennyi kötete 90% feletti eredményt érjen el a Molyon. A Szent Johanna gimi eddig mindig jelesre vizsgázott.” www.moly.hu

Eredeti megjelenés éve: 2012

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

L&L, Budakalász, 2016
Ciceró, Budapest, 2012

Kapcsolódó zóna

!

SzJG

796 tag · 499 karc · Utolsó karc: 2018. november 9., 10:14 · Bővebben

Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Pósa Richárd (Ricsi) · Szatmáry Kinga · Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Bencze Virág (Emó) · Felmayer Dávid (Dave) · Máday Emília · Neményi Arnold · Jacques Chatelain (Zsák) · Matsuda Okitsugu (Macu) · Bernáth András · Haraszti Róbert · Kardos Kálmán · Zsidák Gábor · Varga Kata · Haller Endre · Szép Károly (Karcsi) · Vladár Ervin · Csontváz Carlos · Cortez nagymamája · Peti · Rentai Róbert · Gondos Margó · Rentai Klára · Gazdag Márta · Alphonse Durand · Flóra (Flöra) · Henry O'Realy · Farkas Evelin · Korponay Andrea · Tölgyessy László · Edina · Barka Gabriella · Bálint · Baranyai Zita · Beni · Móni · pszichológus · Tóth Viki

Szent Johanna Francia Tagozatos Alapítványi Gimnázium · könyvesbolt · Bécs · mozi

Lillsz
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Nagyon tetszett! :) Bár melyik SzJG kötet nem? :D Ezek a könyvek szeretették meg velem úgy igazán az olvasást. Az egész sorozat újraolvasós! ❤ 5/5

ZitussKa P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Őrült, eszement de annyira szerethető karakterek, hogy erősen eszembe juttatja az osztálytársaimat, akikkel szinte megegyeznek a mindennapok, a könyvben leírtakkal. Káosz ès szórakozás:) A jobb fajta.
Ez a közössèg pedig, a hangulat, ès persze a humor mind-mind azt eredmènyezi, hogy szinte már hiányolom az iskolát. Igen erre a mondatomra tèrjünk vissza 2 hèt múlva, biztosan változni fog a vèlemènyem:)
Reni szavait idèzve: Szeptembertől tizenkettedikesek leszünk. Az utolsó èvünket kezdjük. Hű.
Cortez, Reni ès persze az elmaradhatatlan csapat összes tagja, találkozunk szeptemberben immáron vègzőskènt❤
Egy sorozat ami örök.. :)

Ailey
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Mikor SZJG értékelésre kerül sor, felettébb bosszant a maximum 5 csillagos határ.
Cortez, please marry me! De most komolyan… azt hittem ezt a karaktert nem lehet fokozni… Rég tévedtem ekkorát.
Izé, amúgy Reni tényleg sajnálnálak, az a 85 nap… DE NEKEM FÉL ÉV!!! Fél évet kell várnom, hogy újra halljak Cortez felől. Szóval nincs időm téged sajnálni. :(
Hamarosan: A Szent Johanna Gimi 7. DON'T LIE TO ME! Hamarosan, mi….?

Ps.: Linkeknél/Blogbejegyzéseknél bővebben értelmesebben elmélkedtem. :D

Csakegyolvasólány
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Ez az egyik kedvenc részem, ugyanis Reni-Cortez kapcsolata itt válik valósá az olvasó szeme láttára. Hiszen eddig Reni kínlódását, vágyakozását olvashattuk Cortez után, ám minden vágya teljesült azon a december 20-i napon. Bár, voltak olyan részek, amikor legszívesebben jól megráztam volna, amiért kételkedett Cortezben, de ezt C. és Kinga is megtette vele. S bár Cortez a maga módján bizonyította szerelmét Reni iránt, Kinga viszont szembe állította a tényekkel és a maga módján mindig észhez térítette őt.
A 11/b további emberei ismét hozták a formájukat. A könyvben rengeteg poén volt. Az egyik kedvencem pont drága Zsolti beköpése volt:
„S kis szobába toppanék, röpült felém anyám…”
– Kinyitom az ablakot, hadd repüljön tovább.-vágta rá Zsolti."
Igaz, előbukkant néhány kellemetlen személy is, mint pl.: Viki vagy Arnold, de ők hamar eltűntek a képből. Bár, az utóbbi személy a következő részekben is megjelenik…

Timi970120
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Amikor először olvastam, tetszett – akkor adtam rá a csillagokat is –, ám most évekkel később, biztos vagyok benne, hogy nem tetszene már annyira. Szeretem azokat az idézeteket, amiket találhatok belőle. Megnevettet, ha olyanról van szó. Tehát visszaadja azt az érzést, amit olvasás közben éreztem.
Ám ha most kezdeném el olvasni, immár nem adnék olyan szuper értékelést rá.
Jó volt. Tetszett. De ezen már elég valószínű, hogy túlnőttem.

gabiica P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Tudom, hogy közeledik a vég, de egyszerűen nem tudok elszakadni a történettől.
Egyre jobban tetszenek a részek, talán már sikerült annyira rajongóvá válnom, hogy semmi hiba, semmi idegesítő dolog nem érdekel. Én is úgy belecsöppentem az SZJG világába, hogy nem akarok kiszakadni onnan.

Eljött a pont, amikor végérvényesen megszerettem Cortezt, és már Reni sem zavar annyira. Szeretem őket együtt, szeretem úgy, ahogy vannak. Egyre többször nevettem fel hangosan az eseményeken, egyre jobbá vált a stílus, imádtam!

BreeS
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Ahhoz képest, hogy mostanában szinte hozzá sem merek érni könnyed, romantikus olvasmányhoz, hirtelen fellendülésként elolvastam. Már nem tudom hányadszorra. Talán ötödszörre. Mégis jó volt. Nem volt unalmas, se vontatott. Vicces, aranyos és szerintem még mindig ugyanazt a színvonalat nyújtja, mint pár évvel ezelőtt. :) <3

kiruu P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Talán, azért imádtam ennyire ezt a részt, mert tele van Zsolti-poénokkal? Igen, azt hiszem, csak ez lehet az oka. Nem is értem, hogy 13 évesen miért nem tűnt fel, hogy Zsoltiért jobban oda, meg vissza vagyok, mint Cortezért. Persze, ki ne örülne egy C-nek? Vannak hibái, mégis tökéletes. Ő az abszolút minta pasi. Éppen ezért nem létezik. Egy Zsoltit sokkal könnyebb találni, és sokkal inkább illik hozzám. Imádom a vicces, őszinte pasikat, és bevallom én is Csokit köszönök a barátaimnak. Őt… nem lehet utálni.
Azokat a részeket, amikben van osztálykirándulás, mindig is jobban szerettem. Főleg, mivel ez a Was kostet das Zimmer-ről szólt. :)))
Azért nem foglalkozom az idegesítő dolgokkal, mint például Reni, mert 13 évesen ez a sorozat tett mollyá. Ehhez azért nagy tehetség kellett, mert tuti, hogy én utáltam a legjobban az olvasást. Akkor, 2012 nyarán, imádtam. Most már rájöttem, hogy tele van valóságtalan dolgokkal, Reni egy hisztis, problémát kreáló idióta, épp ezért nem olvasom újra az első 5 részt. Ez a rész már komolyabb, nincs olyan sok gond C-vel, így nyugisabb a helyzet. Számomra mindig is ez a legkedvesebb ifjúsági sorozat, hiába látom most már tisztábban a dolgokat. :)

ColourfulFantasy
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Ááááááááá, ez a legeslegjobb rész az összes közül, a kedvencem!:))*o*
Reni végre boldog, és a kezdeti szenvedése után teljesen ki tudta élvezni a boldogságot, ami valljuk be, senkinek nem esne nehezére egy ilyen pasi mellett. Cortezt nekem azonnal! Szóval Cortez… jobban megismerhettem, és ennek nagyon örülök.*-* Ennek -az én szememben- Arnold az ellentéte, az egyik legkedvencebb karakteremből mi lett? egy bunkó, seggfej… És ha belegondolok, végig ő irányította Renit…
A többi szereplő ugyanolyan lökött volt, mint azt eddig is megszokhattam.:)
Nagyon szeretem ezt a könyvet, és mindenkinek el kéne olvasnia, aki egy kicsit nosztalgiázni akar.:) A blogomban estefelé lesz egy bejegyzés a könyvről, és a „megismerkedésünkről” és persze erről a részről.:)
U.i.: I luv Máday!:DDDD

Nita_Könyvgalaxis
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 6. – Ketten

Ajjj már, olyan hamar vége lett. :)
És hogy mivel érdemelte ki az öt csillagot, amikor nem történik benne túl sok minden? Mert ebben a kötetben éreztem magam a legjobban. Jó volt olvasni a hétköznapokat, a napi balhékat, Zsoltiéknál lógni a garázsban, figyelni, hogyan jönnek be új szereplők, és tűnnek el régiek. Úgy folyt, mint a való élet, amiben néha nagy dolgok történnek, máskor meg csak telik az idő.
Most már csak azt nem tudom, mi lesz velem a hetedik kötet megjelenéséig… :P

SarahSparkle

– Nézzük, Nagy Zsolt mit szeretne elérni az életben – olvasott bele. Aztán unottan felnézett. – A buszt.

65. oldal, Január 21., péntek (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Haller Endre · Nagy Zsolt
DZSUDZSEE

– Igen. A feladat egyszerű. Elkezdek egy idézetet, ti pedig befejezitek.
    (…)
     – „Harminckét éves lettem én, meglepetés e költemény…” – szólt Kardos.
    Kingával tökéletesen egyszerre mondtuk, hogy „csecse becse”, Dave azonban beordította, hogy „ingyom-bingyom”. Az egész osztály felröhögött, Kardos szeme pedig szikrákat szórt.
    (…)
     – „S a kis szobába toppannék (sic!), röpült felém anyám…”
     – Kinyitom az ablakot, hadd röpüljön tovább – vágta rá Zsolti.

38. oldal, Január 18., kedd (Ciceró, 2012)

zsorzset

– Ezt vegyétek figyelmeztetésnek. Más. Pósa!
     – He? – nézett fel álmosan Ricsi.
     – Talán tessék – ciccegett az ofő.
     – Bocs – legyintett Ricsi.
     – Talán bocsánat.
     – Oké.
     – Talán rendben! – kerekedett el Haller szeme. – Na, most már azt se tudom, mit akartam mondani – vakargatta a fejét.
     – Stresszesnek tetszik lenni? – kérdezte Zsolti. Mindannyian felnevettünk, és még az ofő is elmosolyodott.

64. oldal, Január 21., péntek (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Haller Endre · Nagy Zsolt · Pósa Richárd (Ricsi)
vgabi SP

– Nos. Árvácskáról azt kell tudni – kezdte Dave a felelést –, hogy árva volt.
     – Zseniális a logikád – mondta Kardos.
     – Köszönöm szépen, igyekszem – mondta Dave büszkén.

452. oldal, Május 10., kedd (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Árvácska · Felmayer Dávid (Dave) · Kardos Kálmán
latinta SP

– Rentai, megtudhatnám, hogy mi a probléma és hol van a felszerel… – kezdte Vladár a várva várt oltást, amikor… Amikor fülsüketítő csengetés vágott a szavába, mire mindenki felkapta a fejét.
     – Tűűűűz van! Futááááás! – pattant fel Zsolti, és nagyon tűnt, akciófilmben érzi magát, még a széke is felborult a lendülettől.
     – Nagy Zsolt, azonnal állj meg! – kiáltott rá Vladár idegesen, de addigra Zsolti már feltépte az ajtót, és kiordított a folysóra, hogy „Nincs elég mentőcsónak!!!!”. Aztán kirohant.

462. oldal, Május 12., csütörtök (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Vladár Ervin
vgabi SP

– Ez nem igaz! Tizenegyedikes diákok vagytok! Az egyiknek pisilnie kell, a másik hányni fog, a harmadik élesztőt eszik… – csóválta a fejét Máday, aztán, amikor leesett neki, hogy mit mondott, Zsolti felé kapta a fejét. – Mit művelsz? Azonnal tedd azt le, mert rosszul leszel!

428-429. oldal, Május 2., hétfő (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Bencze Virág (Emó) · Máday Emília · Nagy Zsolt
Angel_Wing

Amíg én Virággal és Katával beszélgettem, Ricsi összeírta azoknak a daloknak a listáját, amiket lead a stúdiósoknak, hogy játsszák le csütörtökön Corteznek.
    Aztán, amikor Cortez kijött az udvarra (az egyik végzős fiú társaságában), Ricsi gyorsan begyűrte a papírt az adidas dzsekije zsebébe.
     – Csak nem a dallistám? – vigyorgott Cortez.
     – Azt hiszed, minden rólad szól? – vágta rá Ricsi.
     – Ez alap – bólogatott Cortez. – Minden este izgulok, hogy a holnap is rólam szóljon – folytatta, mi meg folyamatosan röhögtünk rajta.
     – Ja, ezt ismerem. A múltkor azt álmodtam, hogy nem vagyok népszerű – hülyült tovább Ricsi.
     – Rémálom lehetett – értett egyet Cortez.
     – Totál. Izzadtan ébredtem, azt kiabálva „miééért?” – dramatizált Ricsi.
    Mindig tökre vicces, ahogy egymást szívatják azzal, amiről egyébként abszolút nem tehetnek. Közük sincs a körülöttük lévő felhajtáshoz, ez egyszerűen így alakult. ☺

213. oldal, Március 1., kedd (Ciceró, 2012)

zsorzset

– Te szavaztál már? – fordult hirtelen Katához.
     – Nem.
     – Akkor mire vársz? Tapsra? Holt lelkek eljövetelére? Brandon Lee feltámadására? – üvöltötte. – Húzzál szavazni!
    Kata riadtan nézett rám, mintegy megerősítést várva, mire bólintottam.
     – Oké, talán ez így egy kicsit ijesztő, de Kinga amúgy kedves, szeretni való lány. Megéri rá szavazni. És ha nyer, emeljük a gyógyszeradagját is – magyaráztam.

57. oldal, Január 20., csütörtök (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Rentai Renáta · Szatmáry Kinga · Varga Kata
zsorzset

– És, kívántál valamit éjfélkor? – érdeklődtem, miközben beszálltam a kocsiba.
     – Egy kólát. Megittam. Jólesett.

218. oldal, Március 3., csütörtök (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Rentai Renáta
Diiaa

Cortez következett, forgatta a számkombinációt, aztán kinyitotta az ajtaját. A szekrényajtajára semmi nem volt ragasztva (nem is feltételeztem róla), belül pedig a tesicucca és a gitártokja volt.
     – Abban mi van? – mutatott Máday a szekrényben lévő tokra. Cortez behajolt érte, kivette, és az ig. helyettesre nézett.
     – Nem tudom, hogy mondjam el, hogy elkerüljem a döbbenetet – kezdte, és óvatosan lehúzta a cipzárt. – Ebben a gitártokban… – folytatta, és a hatás kedvéért kissé lassabban nyitotta ki. Máday összehúzott szemmel, afféle „most megvagy!” nézéssel figyelte az eseményeket. – Senki ne ijedjen meg – figyelmeztetett minket Cortez –, de ebben egy gitár van – mondta ki, és felnyitotta a tokot. Mindenkiből kitört a nevetés, Máday pedig idegesen megrázta a fejét.

338-339. oldal, Március 25., péntek (Ciceró, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · gitár · Máday Emília

A Szent Johanna gimi sorozat · Összehasonlítás