17. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
33. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Remény (A Szent Johanna gimi 5.) 1969 csillagozás

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Új tanév, új osztálytárs, új konfliktusok, új és régi barátságok, új és régi szerelmek…
A 11/B-ben továbbra is „zajlik az élet”, miközben többek között az is kiderül, hogy mi történt a párizsi csereutazáson, hogy kicsoda Jérome és Benoit, és vajon ki lopja Dave személyiségét, hogy miért veszélyes a Gomba, hogy Zsák kibe lesz szerelmes és Cortez miért törli ki az összes ismerősét a Facebookon…
Na és persze, hogy Reni kitől kapta a nyakláncot meg a gyűrűt…
Reninek is újabb kihívásokkal kell szembenéznie, de úgy tűnik, egyre jobban felnő hozzájuk…

Eredeti megjelenés éve: 2011

L&L, 2016
Ciceró, Budapest, 2011

Kapcsolódó zóna

!

SzJG

753 tag · 475 karc · Utolsó karc: 2017. október 31., 12:54 · Bővebben

Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Pósa Richárd (Ricsi) · Szatmáry Kinga · Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Bencze Virág (Emó) · Felmayer Dávid (Dave) · Máday Emília · Neményi Arnold · Jacques Chatelain (Zsák) · Matsuda Okitsugu (Macu) · Bernáth András · Haraszti Róbert · Kardos Kálmán · Zsidák Gábor · Haller Endre · Szép Károly (Karcsi) · Vladár Ervin · Csontváz Carlos · Peti · Cortez nagymamája · Gazdag Márta · Gondos Margó · Rentai Klára · Rentai Róbert · Alphonse Durand · Flóra (Flöra) · Farkas Evelin · Justine · Edina · Tölgyessy László · Barka Gabriella · Krisztián · Vass Angéla · Bálint · Beni · Gomba · Móni · Tóth Viki

Szent Johanna Francia Tagozatos Alapítványi Gimnázium · Párizs · Eiffel-torony · könyvesbolt · mozi

ZitussKa P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Örök szerelem ez a könyv, ès az egèsz sorozat ❤ Mindig, minden egyes szeptember 8-nak fontos helye lesz a szívemben, Cortezzel együtt:) Nem utoljára olvasom èn ezt. Èn mèg nagyikènt is gimis leszek:D:)
Ui: Komolyan mondom:D:)

Ailey
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Jaj, Hm. uuuuhm. Izé. Most mit mondjak? Azt, hogy ez a legzseniálisabb az eddig megjelent öt kötet közül? Azt, hogy imádom az egész 11/B-t? Azt, hogy a humora és a légköre még mindig elképesztően jó? Talán azt, hogy Reni végre a talpára állt és iszonyú büszke voltam rá sokszor? Hogy Kinga annyira céltudatos és könyörtelenül őszinte maradt, hogy néha még mindig tátva marad a szám? Esetleg azt, hogy most jobban imádom Cortezt, mint valaha? Nyugodt szívvel jelenthetem ki ezeket, mert az utolsó szóig igazak.
Igen, meglepődtem, nevettem, sírtam és szívből örültem. A végtelenig felcsillagoznám, mert elfogult rajongó vagyok, meg amúgy is, miért ne?
Ps.: ha valaki feltalál egy olyan gépet, amivel bele lehet kerülni egy könyv sztorijába, az vágja hozzám egy alkalom erejéig, rendben? :3

Lillsz
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Ha tényleg választani kell az SzJG kötetek közül egy kedvencet akkor én ezt választanám. Na vajon miért? Annyira IMÁDTAM! *-* ♥ Bár talán ez az egyik legdepisebb rész a harmadik mellett. :D 5/5

tataijucc
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Epedve vártam a pillanatot, mikor lesz a deszkás cipőből tornacipő. Imáim meghallgattattak, köszönöm! :)

Csakegyolvasólány
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Oké, ez az a könyv, ami végén kicsit bírom Renit, hiszen már nem fog annyit nyafogni Cortez után. Hiszen legnagyobb vágya teljesült, de nem szaladjunk ennyire.
Ebben a részben különösképpen Cortez és Reni kapcsolata tetszett. Vagyis, ahogy próbáltak egymáshoz hol közelebb, hol pedig távolabb lenni. Élveztem ezeket a részeket, és sokszor el is nevettem magam, hiszen olyan hülyeségeket követtek el…Igaz, néha legszívesebben lecsaptam volna őket ezek miatt.
Valamint, ugye a színre lépett Macu is, akit Dave eleinte ki nem állhatott. Azonban egy baleset után minden megváltozott. Na igen, a két technika man egymásra talált. :D
És ugye a könyv vége. Valamint az a bizonyos december 20-a, amikor Reni és Cortez kapcsolata megváltozott. S ennek őszintén örültem, ugyanis nem kell Reni reményteli vágyódását olvasni. :)
Szó, ami szó, tetszett ez a rész. A 11/b hozta a formáját poénjaikkal, csínytevéseikkel, egyéniségeikkel.

csillagka P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Szeretlek Cortez. I ♥ Cortez. Rám nézett Cortez. Nem nézett rám Cortez. Istenem, de utálom a szenvedést. Komoly fizikai fájdalmat okozott néha, hogy nem tudtam belépni a könyv lapjaira és Reninek lekeverni egy-két hatalmas pofont, olyan Kingás stílusban. Na ő legalább tudja, hogy mit akar, el is éri, inkább így kell élni, mint sirámok között várni a fehér (fekete) lovagot.
Egyet el kell ismernem, az év legnagyobb röhögőgörcsét is ettől a könyvtől kaptam, felhőtlenül abbahagyhatatlanul kinevethettem a csontváz románcot. Jól esett. Ennyi! A történet (jaj mit beszélek, olyan nem volt) egy teljesen felesleges időhúzásnak hatott. Ez a legtöbbre értékelt rész? Nem tudom, előző jobban tetszett, a poénok oké, de egy szenvedésre épített geg gyűjtemény, azért nem regény. Még Laurától sem, akivel szemben azért nincsenek nagy elvárásaim.

Madridista
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Bármennyiszer is olvasom újra (bevallom, a szám közelít a 10-hez), soha nem tudom megunni. Nekem az abszolút kedvenc.
Leiner Laura tud valamit. Az fix.

AniTiger MP
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Egyszerűen imádom ezt a társaságot! A párokat, az új osztálytársat, a programokat és a versenyeket. Annyira akarok egy zombibulit! Egy ilyen sok havas karácsonyt, amikor karácsonyi fényeket nézek másokkal.

Azt hittem, sokkal jobban meg leszek zuhanva, ha már jócskán lecsökken az egyik kedvencem jelenléti ideje a cselekményben, de végül mégis erre a részre adom az 5 csillagot. Egyszerűen minden benne volt, ráadásul viccesen, jól megírtan és aranyosan tálalva.

Ambivalens érzések: vagy tényleg ritkábban volt „Cortez” + „menő”, vagy elérzéstelenedtem ezzel kapcsolatban, vagy annyira tetszett minden más. Gyanítom, hogy az utóbbi. Rengeteget nevettem!

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/02/leiner-laur…

OFF: Úgy hiszem, hivatalosan is menthetetlen vagyok, ugyanis ez az 5. rész 486 oldal, a 4. rész 444 oldalas volt – én pedig 930 oldalt olvastam el 3 nap alatt… (Úgy, hogy közben normális családi életet is éltem (bevásárlás, családi tévézés, kutya séták, vasalás, barátnőzés, estébé…). Olvastatja magát. Nagyon.)

ziara P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Már annyira vártam ezt a részt! Végre!!! Tetszettek a hullámhegyek és -völgyek, az élet tényleg produkál mindentfélét! Mi minden lehet még az ezutáni kötetekben…
Mégis egy kis negatívumot: nekem a végén egy kicsit hiányérzetem volt. Persze tudom, hogy kell a muníció a további négy kötetre, de valami nagyobb dolgot vártam két és fél év epekedés után:))

Trudiz P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 5. – Remény

Tetszettek a szereplők, az ismerős helyszínek, a jópofa diákcsínyek.
Még Kingát is megkedveltem, mert Reni kínlódásain, önmarcangolásain úrrá lett, átlibbent, és segített. Talán össze kellene ezt a két csajszit gyúrni… :)
A tanárok nem sokat változtak.
Cortez…, és Reni kapcsolata? Vártam, hogy alakuljon! Nem hiába :)

Ciceró, Budapest, 2011

Arisu

– Beülhetek a Télapó ölébe? – kérdezte Móni vigyorogva Zsoltitól, ahogy odalépett hozzánk.
     – Vert már pofán krampusz? – kérdezett vissza Kinga reflexből.

371. oldal, December 6., hétfő (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Móni · Nagy Zsolt · Szatmáry Kinga
Vicky3

– Hát… végzősök lettünk – mondta Zsolti már most nosztalgiázva. Kérdőn néztünk össze.
     – Még csak tizenegyedikesek vagyunk. – törtem össze az álomképét könyörtelenül. Zsolti értetlenül nézett rám, aztán elgondolkozott.
     – Ez kész – vihogott Ricsi, amikor Zsolti szitkozódva elismerte, hogy igazam van.
     – Mégis hogy gondolhattad, hogy végzősök vagyunk? – kérdeztem hitetlenül.
     – Annyit kamuzott nyáron a koráról, hogy mostanra elhitte, hogy elmúlt tizennyolc – magyarázta Ricsi, mire mindenkiből kitört a röhögés.

18. oldal, Szeptember 1., szerda (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Zsolt · Pósa Richárd (Ricsi) · Rentai Renáta
marchesa

Szétesni könnyű, és önmarcangoló életet élni sem nehéz, a sírásról már nem is beszélve. De kihúzni magunkat, túllépni a hibán és továbbmenni? Na, ez az, ami baromira kemény meló, viszont nagyon megéri.

315. oldal, November 5., péntek (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Rentai Renáta
Ailey

– Tanár úr, azért ez túlzás. Monsieur Durand-t többet fogom látni, mint az anyámat! – üvöltötte be Zsolti.
     – Tudom, az órarendetek kissé nehéz… – bólogatott megértően az ofő.
     – Elváltak a szüleid, nem is látod anyádat – gondolkozott Dave.
     – Akkor, tanár úr, Monsieur Durand-t többet fogom látni, mint Dave anyját! – javította ki magát Zsolti. Szakadtunk a nevetéstől, és ezen még Haller is elmosolyodott.

28. oldal, Szeptember 1., szerda (Ciceró, 2011)

Anaria

– Hé, nem tudjátok, hogy hol kell kérni a belépőkártyát? – állt meg előttünk egy laza, kilencedikes fiú. A társaságunk egy emberként fordult felé, de mielőtt még normális választ adhattunk volna, Ricsi megelőzött minket.
     – Figyelj, bemész az aulába, és ott áll egy nő a szobor mellett. Majd ő eligazít – vágta rá visszafojtott mosollyal.
     – Kösz – biccentett az elsős.
     – De, hallod – szólt közbe Zsolti nyugodtan tegezd le, őt mindenki csak Emikének hívja – bólogatott vadul.
     – Oké.
     – Ha esetleg elkezd ordítani, ne is törődj vele. Kicsit bolond – tette hozzá Dave.

20. oldal, Szeptember 1., szerda (Ciceró, 2011)

Arisu

Máday vöröslő fejjel nézett végig a hat fiún.
     – Megkérném a mélyen tisztelt társaságot, hogy a közösségi oldalakon azonnal írják át az iskola nevét! Ez nem humoros! – förmedt rájuk.
     – Miről van szó? – suttogtam Virágnak.
     – Hihi – kezdte olyan „virágosan” a mesélést. Amúgy semmi extra, csak a fiúk átírták a Szent Johanna Alapítványi Gimnáziumot Szent Johanna Rehabilitációs Klinika és Elmegyógyintézetre.

199. oldal, Október 4., hétfő (Ciceró, 2011)

vgabi SP

– Anyu? Apu? Valaki? – kiáltottam, de a ház tök sötét volt. Amúgy a „valakit” nem tudom, miért mondtam, mert tuti, hogy ha a valaki visszaszólt volna, akkor szívrohamot kapok.

78. oldal, Szeptember 10., péntek (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: félelem · Rentai Renáta
madárka

– Csehov – szólt rá türelmetlenül Kardos.
     – Jó, megvan – csettintett Zsolti. – Szóval Csehov: A Sas – kezdte, én meg a szám elé kaptam a kezem, nehogy felnevessek. Kardos az orrát dörzsölgette, Kinga pedig elkerekedett szemmel fordult hátra.
     – Az Sirály, te barom! – förmedt rá. Zsolti átgondolta a dolgot, végül megvonta a vállát.
     – Na és? Madár – madár.

187. oldal, Szeptember 30., csütörtök (Ciceró, 2011)

raczlilian

– Látom, az utolsókat rúgod – jegyeztem meg kelletlenül, ahogy beléptem. Cortez nagy nehezen levette a szemét a tévéről, és felém nézett.
     – Nem sértegetjük a beteget – ajándékozott meg egy gyönyörű mosollyal. Letettem a táskámat a fotel karfájára, és sóhajtva fordultam felé.
     – Jól nézel ki – tártam szét a karom hitetlenül.
     – Örülök, hogy tetszem – felelte, amitől azonnal elöntötte a fejemet a pír.
     – Úgy értem, nem tűnsz betegnek – javítottam ki magam.
     – Pedig nagyon rosszul vagyok – mondta komolyan, de a szemén láttam, hogy magában mosolyog.
     – Igazán?
     – Igen.
     – Hoztam egy kis házit. Hátha attól jobban leszel – szedtem elő a táskámból a könyveimet.

205-206. oldal, október 5., kedd (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Rentai Renáta
vgabi SP

A ragyogó napsütésbe kiérve ösztönösen hunyorogtam, majd megtorpantam. Ültek a padomon. Kissé megremegett a térdem, de azért erőt vettem magamon, és továbbmentem.
     – Te mit csinálsz itt? – kérdeztem Cortezt, aki a pad támláján ült, és ölébe ejtett kezében tartotta a zenelejátszóját.
     – Ülök – felelte olyan stílusban, mintha ez azért elég egyértelmű lenne. Jó, tényleg az volt, a vak is láthatta, csak éppen…
     – Miért itt? – kérdeztem cseppet sem kedvesen.
     – Tudtommal már nem foglalt ez a hely – nézett mélyen a szemembe, nekem pedig felkeltek a pillangók a gyomromban, és úgy döntöttek, hogy egységes erővel próbálnak kiszabadulni.

104-105. oldal, Szeptember 16., csütörtök (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Rentai Renáta

A Szent Johanna gimi sorozat · Összehasonlítás