Barátok (A Szent Johanna gimi 4.) 1906 csillagozás

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Reni és Virág ismét nagyon jó barátok a nagy konfliktus után. Virág nemcsak Doriánnal szakított, hanem emós külsejével is: mostantól vidám cuccokban jár, és még a szemüvegét is hajlandó hordani. Reni igyekszik kihasználni minden percet, amit Arnolddal tölthet, ám Cortez ezt egyáltalán nem nézi jó szemmel, ezért a két fiú között egyre nő a feszültség…
Mindezek mellett fontos szerepet kap még a második félévben egy mangakiállítás, Ricsi új robogója, Cortez nagymamája, egy éjszaka a Balaton-parton és az iskolai könyvtár…
Az osztály továbbra is a „legbalhésabb” társaság az iskolában, és a tanulásban sem jeleskednek. A sok panasz miatt még a nyár eleji párizsi csereutazás is veszélybe kerül…

Eredeti megjelenés éve: 2011

L&L, Budakalász, 2016
Ciceró, Budapest, 2011

Kapcsolódó zóna

!

SzJG

789 tag · 496 karc · Utolsó karc: 2018. szeptember 8., 11:12 · Bővebben

Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Pósa Richárd (Ricsi) · Szatmáry Kinga · Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Bencze Virág (Emó) · Felmayer Dávid (Dave) · Máday Emília · Neményi Arnold · Jacques Chatelain (Zsák) · Bernáth András · Haraszti Róbert · Kardos Kálmán · Zsidák Gábor · Haller Endre · Szép Károly (Karcsi) · Vladár Ervin · Cortez nagymamája · Peti · Rentai Róbert · Gondos Margó · Rentai Klára · Gazdag Márta · Alphonse Durand · Henry O'Realy · Farkas Evelin · Tölgyessy László · Edina · Bíró Dorián · Gutenberg · Olivér · Tóth Viki

Szent Johanna Francia Tagozatos Alapítványi Gimnázium · Balaton · Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

Lillsz
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Nehéz eldönteni, hogy melyik a kedvenc könyvem az SzJG-ből. Szinte mindegyik! ♥ Egyik jobb mint a másik. Mindegyik rész tartalmaz valami olyat, ami miatt azt a kedvencednek gondolod. 5/5

Nikolett0907 P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

"– Átmegyek a pótvizsgán! Anyu fogadott mellém tanárt!
– Akit majd előbb megnézek magamnak – tette hozzá Ricsi szigorúan.
– Ajj, egyetemista lány – legyintett Virág.
– Akkor én nézem meg magamnak – vágta rá Zsolti, a többiek meg felröhögtek."

Hm….most először őszintén elmosolyodtam és volt ahol fel is nevettem.
Ez már olvashatónak mondható.
Bár továbbra sem kedvelem Renátát, sem Cortez és a brancsa sem jön be, de úgy gondolom fejlődésnek indultak.
Virág és Ricsi nem lepett meg, egész jó párosnak néz ki.
Kinga még mindig pszichés gondokkal küzd, de most Ő keltette fel leginkább a figyelmemet, még nem tudom megmondani miért is…de miatta folytatni fogom….
Esetleg….. talán tényleg jobb ettől a résztől….

Csakegyolvasólány
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Ez az a réz, ahol Reni nem megy az agyamra. Sőt, itt már kicsit meg is kedveltem. De még mindig nem közelíti meg Zsolti, Kinga és Ricsi, valamint Cortez szintjét. Nekem még mindig ők a kedvenceim.
A könyvben már sokkal több a történés, mint például spoiler Valamint Ricsi és Virág együtt járása. Ők az egyik kedvenc párosom, szóval örültem, hogy összejöttek. Sőt, Ricsi tiszta aranyosan viselkedik Virággal, vagyis Emóval. De, ami tényleg nagyon tetszett, hogy „kedves” Doriánt spoiler.
S végezetül Arnold. Hogy őszinte legyek, örülök, hogy a további részekben kevesebb szerepet kap. Nem szerettem őt és szerintem nem is fogom megszeretni.

Szédültnapraforgó
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Hú…ez aztán nem semmi egy rész volt. Fura, hogy ifjúsági regény, de 40 éves létemre el vagyok tőle ájulva. Egyszerűen imádom! Belecsöppentem egy új közösségbe, ismét középiskolás vagyok, az ő fejükkel gondolkodom, nem vagyok egy Kinga, de néha megértem, hogy lehordja a fiúkat, mert olyan idétlenek!
Nagyon szorítottam eddig minden részben Reninek, hogy vegye már észre Cortez…és most lehet, hogy látjuk az alagút végét? Nem tudok a két fiú közül választani, azt hiszem ez is valós probléma – mint a regényben minden más – kettőből kell egyet gyúrni :)
Rengeteg dolgot kijegyzeteltem magamnak, amikor „megszakadtam” a nevetéstől. Feldobja a napomat. Szülőként is kedves olvasmány, de szerintem tiniként – úgy hogy benne is van ebben az életben – még viccesebb lehet!
Úgy érzem mindegyik a barátom, esténként együtt lógunk FB-n, én folyamatosan olvasókörre járok Renivel és Arnoldal :D
Arnold…sajnálom, rendes fiú…épp ez a baj. Annyi mondanivalóm lenne még, legszívesebben mindent elmesélnék belőle részletesen…időnként a kollégák fejét próbálom tömni, de senki nem lelkes :(
Izgatottan vágok bele az 5. részbe :)

Timi970120
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Amikor először olvastam tetszett – akkor adtam rá a csillagokat is –, ám most évekkel később, biztos vagyok benne, hogy nem tetszene már annyira. Szeretem azokat az idézeteket, amiket találhatok belőle. Megnevettet, ha olyanról van szó. Tehát visszaadja azt az érzést, amit olvasás közben éreztem.
Ám ha most kezdeném el olvasni, immár nem adnék olyan szuper értékelést rá.
Jó volt. Tetszett. De ezen már elég valószínű, hogy túlnőttem.

ziara P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Az eddigi kötetek közül ezt szerettem a legjobban, bár fogom a fejem, hogy ne már… Még mindig nem? Minden szereplőt kedvelek, tényleg. Reni nagyon hasonlít a gimis énemre, tök sokszor ugyanazt csináltam volna, mint ő, pedig mindenki hülyének nézte a szereplők és a könyv olvasói közül is.
Azt azért nem gondoltam, hogy elolvasok 9 kötetet egymás után egy klasszikus tini könyvből, mert általában besokallok egy után, és kell valami más, de most nem. És negyven leszek decemberben:)) Ez van.

Karcsika

Gyerekek :D Hogy én ezen mennyit nevettem :D
Komolyan, rég nevettem ennyit egy könyvön és nem, nem azért mert annyira fergetes poénok voltak benne, hanem azért, mert nevetséges szituációkba kerültek a karakterek :D
Cortez nyüglődik, szenved rendesen a semmiért és durcizik, mint egy ovis. Igen, szóval őt még mindig nem szeretem és az előző kötetben tanúsított idegesítő viselkedése miatt még mindig fújok rá, de ettől még komolyan vicces a srác :D
Reni végre kezd normális lenni, bàr azt még mindig nem értem miért nem él a számára felajánlott lehetőségekkel, hogy a szerinte „nyomi” létből kitörjön. Egy csomó fiúnak tetszett (pl.: Levy), a suli újságban ír egy elég népszerű rovatot, fotós és mégse tud ismerettséget szerezni, kitörni a számára sz*r életből. Mert azt azért előszeretettel hangoztatja, hogy mennyire rossz „""nyominak""” lenni meg hasonlók, mégsem tesz ellene semmit. spoiler Szóval igen, kész talány ő is, de megszoktuk :D
És ha már így kiveséztem a tulajdonságaikat, azért elmondanám, hogy egész aranyosak. Egymagukban és együtt is, ami nem jelenti azt, hogy én annyira támogatnám a kapcsolatukat, mert nem, szerintem nem poén, hogy Cortez idegesítetette Renit azzal, hogy mással járt, nem tudom, hogy ez csak engem zavarna e vagy sem, de nem tartom fernek a dolgot, mégis ettől függetlenül egèsz aranyosak, ahogy próbálnak valamit összehozni :D
Oh és a nagy kedvencem Virág és Ricsi volt *.* Egyem meg őket, imádtam a párosukat, komolyan akárhányszor olvastam róluk fülig ért a szám :3
Szóval összegségében vicces volt, aranyos és ez most tényleg tetszett :)

sztimi53 P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Pontokba szedtem, mert valahogy nehéz összefüggően írni ennyi érzelmi vonulat után:
– nem tudom mennyire normális, hogy lestem az órát a mókahelyen, hogy mikor léphetek már le és fejezhetem be a könyvet
– angolból nem lehet valaki ennyire béna, ha a francia jól megy neki
– a szar warsos jelenetek nagyon jók
– néha Meg Cabot ugrott be, mikor olvastam, hasonlóan szenvedős tinilány könyv
– Arnold annyira jó könyveket olvas, de hát mi mást várhatunk egy molytól?
– majdnem irigykedtem, hogy milyen marha jó gimi ez az SZJ, de aztán eszembe jutott, hogy leszámítva, hogy az enyém nem magánsuli volt, legalább ennyire király volt
– anyu tök hülye néha, meg ezek az eltiltás dolgok, nem tetszik a nevelési stílus. Örülnének, hogy ilyen rendes gyerekük van, nem kéne csesztetni minden kicsi kilengés miatt, ajj már
– a zenék, néhány mozaikszóval emlékezem meg erről SOAD, FNM, RATM és ide egy szmájli kerül.
– Kingát imádom, aki Domestossal jár osztálykirándulásra az lelkitárs
-törülközőnap is említést nyer
És akkor egy kis összefüggőbb szöveg. Szóval az már nem lep meg, hogy milyen jól mutatja be a gyerektípusokat, meg a mindennapi életüket. Még mindig találok sok közösséget Reniben és magamban (Oh God, why típusú égések, deszkás, zenekaros menő pasas szerelem, molyság, stb.) De meg kell mondjam azért sajnálom, hogy ilyen buta szerelmes érzelmeiben, de hát good girls like bad boys. Én is ilyen voltam. De mennyire ilyen. (Mondjuk megnyugtató, hogy az illető úriember azóta némileg meghízott. És gyereke van. Nem, nem tőlem.:) A könyv legfájdalmasabb része búcsút venni kedves okostojásunktól. Hát nem tudom hogy oldja meg hiányát LL, de nekem azért hiányozni fog. Kimerültem, komolyan érzelmileg olyan megviselt vagyok, mint egy tinilány!

Nita_Könyvgalaxis
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Azt szeretem ebben a sorozatban, hogy majdnem minden rész más és mást tud nyújtani számomra. A negyedik köteten tudtam a legnagyobbakat nevetni, és ez volt az, amelyen először sírtam. Szóval nagy érzelmi hullámzás folyt végig, és ez így volt jó.
A karakterek pedig végre változtak, fejlődtek. Reni végre nem ragad meg egy szinten, bár még mindig nagyon vak szegényke. Kinga pedig az egyik legidegesítőbb szereplőből az egyik kedvencemmé vált azzal, hogy nagyon tisztán látja a dolgokat, és másokkal ellentétben ő ki is meri mondani őket.
Olyan jó lenne, ha tanárok is kézbe vennék ezt a kötetet, és ötletet merítenének belőle. Ugyanis a könyvben rengeteg programot szerveznek a Szent Johanna diákjainak, és ez szerintem itthon se ártana a gimnáziumokban. Talán kevesebb diák kanászodna el, és élné úgy át a gimis évet, hogy csak lézeng, mindenre és mindenkire közönyösen tekintve, és csak a pia és a drog tudja felrázni ebből a közönyből…

Melchiadesian
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Igazából már a könyv elején borítékolni lehetett, hogy milyen végkifejletek várhatóak ebben a könyvben (na jó, azért nem teljesen, de nagyjából). A szereplők továbbra is rendkívül életszerűek, szerethetőek (na meg utálható némelyikük). A tanárokat kissé egyoldalúan mutatják be, de ezen nincs mit csodálkozni, kamaszoknak íródott, nem pedig felnőtteknek, márpedig ők néha nem tudnak elszakadni a saját nézőpontjuktól.
Ami igazán hihetővé teszi az egész könyvsorozatot, az valójában egy plusz dolog, amit az írónő nagyon jól kitalált: próbált már valaki rákeresni a Facebookon a szereplőkre? Mert ott vannak, élő, működő profilokon élik a saját életüket. Ezért is könnyű elhinni, hogy tényleg van ilyen suli, és sokkal közelebb állnak hozzánk a szereplők, mint egynémely másik műben.
Már csak egy problémám van vele: ha már van FB-profiljuk, az nem derül ki, hogy a Moly.hu-n Arnold melyik felhasználónév alatt bujkál. Őt mondjuk szívesen figyelném, jók könyveket olvas…

Róka P

– Mit számít, ki mit gondol? – (…)

269. oldal, Április 2., péntek (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · Neményi Arnold
Róka P

– És mennyit eszik? – méregette Zsolti a járművet, mintha csak értene hozzá.
     – Mittudom' én – vonta meg a vállát Ricsi.
     – Jó, mert egyébként nem érdekel, csak szoktak ilyet kérdezni – tette hozzá Zsolti.

289. oldal, Április 12., hétfő (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Zsolt · Pósa Richárd (Ricsi)
psn

Cortez üzenete: Ha nem tudod, mi bajod, akkor majd írok később. Hátha addigra rájössz…
     Reni üzenete: Ha-ha
     Cortez üzenete: :DDD sejtettem.
     Reni üzenete: Igenis van bajom!
     Cortez üzenete: Pl?
     Reni üzenete: Nem találom, amit keresek.
     Cortez üzenete: LoL. Mi az?
     Reni üzenete: Claire Kenneth-könyvek.
     Cortez üzenete: Majd csekkolom, biztos bénázol megint.
     Reni üzenete: Nem szoktam bénázni.
     Cortez üzenete: Aha. Láttalak infón. Te vagy az, aki a google toolbarba beírod, hogy google.hu. :DDD
     Reni üzenete: Az egyszer volt!!!
     Cortez üzenete:
     Reni üzenete:
     Cortez üzenete: Pill, telefon…
    És akkor, amikor ezt láttam, lehervadt az arcomról a mosoly. Nem tudom, valami eltört bennem, ami a napokban amúgy is megrepedt.

267. oldal, Március 31., szerda (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Rentai Renáta
Róka P

(…) mindig kell, hogy legyen nálunk könyv.

182. oldal, Március 3., szerda (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Brigi007

– Átmegyek a pótvizsgán! Anyu fogadott mellém tanárt!
     – Akit majd előbb megnézek magamnak – tette hozzá Ricsi szigorúan.
     – Ajj, egyetemista lány – legyintett Virág.
     – Akkor én nézem meg magamnak – vágta rá Zsolti, a többiek meg felröhögtek.

427. oldal, Június 8., kedd (Ciceró, 2011)

Ailey

A neve, merthogy Virág halának kell név (nem is akármilyen), végül Peace lett. Ha így folytatja szegény hal terrorizálását, akkor hamarosan Rest in Peace lesz a neve.

387. oldal, Május 10., hétfő (Ciceró, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Bencze Virág (Emó)
egyperces P

– Nagyszerű kirándulás lesz – mosolygott Haller és megveregette Gábor vállát. – Reni, anyukád nem mondta, milyen idő lesz?
     – De, ki is nyomtatta – túrtam bele a hátizsákomba, majd odaadtam az ofőnek a részletes időjárás-előjelzést.
     – Ilyen lehet a pokol. Barkochbázó lúzerek és kinyomtatott időjárás-jelentés – bólogatott Kinga idegesen.

362. oldal, Május 4., kedd (Ciceró, 2011)

Rileey

Csengetés előtt Cortezék léptek a terembe, és azonnal kiszúrták, hogy Virág kisírt szemmel üldögél a helyén.
     – Mi történt, emó? – állt meg Ricsi a padja mellett.
     – Győzött a Team Jacob, vagy miért sírsz? – röhögött Zsolti.

108. oldal, Február 10., szerda (Ciceró, 2011)

Rileey

Reggel Virág a kapunkban ácsorgott, és ahogy kiértem, azonnal felcsillant a szeme.
     – Ijjj, Reni, ne tudd meg, mi történt este – kezdte, én pedig levegőt sem mertem venni, mert azt hittem, most elmondja… Tévedtem. – Miután megsétáltattam R. P-t és mentem volna be a kapun, R. P. ugatni kezdte az utcát, én meg odanéztem, és láttam valamit egy pillanatra, és úúú, rájöttem, hogy mi volt az! – hadarta izgatottan, mire elfehéredtem. Virág meglátta, hogy Kingával kémkedünk utána!? Jaj, ne!!!
     – Micsoda? – kérdeztem vékony hangon.
     – Voldemort! – jelentette ki komolyan. Pár másodpercig bámultam rá, aztán kitört belőlem a nevetés. Oké, Virág nem túl okos lány, na de Voldemort a Harry Potterből? ☺

144. oldal, Február 23., kedd (Ciceró, 2011)

Cheril

Andris és Robi a laptopjukon lövöldöztek, Jacques a táblánál amőbázott Gáborral, Kinga pedig a padján ülve egy könyvet bújt.
     – Mit olvasol? – kérdeztem. Felmutatta a borítót. A világ leggonoszabb diktátorai. Hű, remélem, nem tanulni akar belőle.

409. oldal, Június 1., kedd (Ciceró, 2011)

A Szent Johanna gimi sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek