Egyedül (A Szent Johanna gimi 3.) 1966 csillagozás

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Reni alig várja, hogy a nyári szünet után viszontláthassa osztálytársait, és persze főleg Cortezt… Tizedik első félévében azonban egyre több problémával kell megküzdenie: Arnold külön utakon jár, Virág szerelmes lesz (és ezúttal nem egy tinibálványba), Kinga újabb és újabb mániákkal áll elő, na és Cortez…
Mindeközben továbbra is pörög az élet a Szent Johannában: új kihívások, új események és új balhék követik egymást…

„A könyv különlegessége, a piacon való egyedisége mellett, Leiner Laura jó humorú, hiteles, gördülékeny stílusa. Átlagos fiatalok életéről számol be kedves, empatikus hangon.”
www.ekultura.hu

Eredeti megjelenés éve: 2010

L&L, 2016
Ciceró, Budapest, 2010

Kapcsolódó zóna

!

SzJG

782 tag · 492 karc · Utolsó karc: 2018. július 5., 11:28 · Bővebben

Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Pósa Richárd (Ricsi) · Szatmáry Kinga · Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Bencze Virág (Emó) · Felmayer Dávid (Dave) · Máday Emília · Neményi Arnold · Jacques Chatelain (Zsák) · Bernáth András · Haraszti Róbert · Kardos Kálmán · Zsidák Gábor · Haller Endre · Szép Károly (Karcsi) · Vladár Ervin · Cortez nagymamája · Peti · Rentai Róbert · Rentai Klára · Gazdag Márta · Gondos Margó · Alphonse Durand · Henry O'Realy · Korponay Andrea · Borrel Károly (Charles Borrel) · Edina · Barka Gabriella · Bíró Dorián · Jalapeno · Baranyai Zita · Olivér · Tóth Viki

Szent Johanna Francia Tagozatos Alapítványi Gimnázium · könyvesbolt · mozi

Cheril
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Nehéz úgy írni egy könyvről, hogy valaha nagyon szeretted, de eljött az az idő, hogy rá sem bírsz nézni. Számomra ezt jelenti az Szjg. Valaha valamikor nagyon-nagyon vártam a megjelenéseket, együtt izgultam a sok-sok Szjgerrel, de ez mára sajnos megváltozott.
Sokan mondták, hogy ha ennyire elvesztette a varázsát maga a sorozat, akkor ne olvassam újra, vagy olvasás közben ne gondolkozzak a dolgok miértjén. Igen, gondoltam rá én is, de mikor meglátok egy olyan értékelést, amiben bibliaként emlegetik valahogy elvesztem a fejem és csak azért is meg akarom írni az értékelését.

Nem fogom újra leírni mindazt, amit eddig már megtettem. Magáról a sorozatról még mindig ugyanaz a véleményem, ahogy az írónőről is.
Akkor bele is vágnék a zavaró tényezőkkel és a hibákkal:
1. Eljött az az idő is, amikor Renáta a legfelsőbb szintre fejlesztette a bénaságot. Ennyire szerencsétlen még ő sem lehet. Ja, de lehet…
2. Szegény kicsi Renáta. Elhagyták a barátai, senki nem törődik vele és állandóan nyafog. Ebből áll az egész kötet. Én bevallom teljes mértékben megértem, hogy miért nem kiváncsi senki sem Renátára. Állandóan csak magával törődik, hogy mi történik mással nem is érdekli, szenved, hisztizik, nyavalyog, Cortez így, úgy, amúgy. Ki ne vágyna egy ilyen empatikus barátra?
3. Most kérdezem én kinek van olyan szülője, akik a gyerekeiket KÖNYVEKBŐL nevelik? Mert ha valami baja van a lányomnak, miért is kérdezném meg tőle. Inkább kikeresem egy könyvből, mert az sokkal jobban tudja, hogy mit tegyek. Megértem miért nincs Renátának testvére, de hogy őt miért vállalták be az még ettől is jobb kérdés. Alapból fura az a család, inkább nem is bonyolódnék bele jobban.
4. Hát igen TRAPÉZFARMER. Nekem az ég világon semmi bajom vele, de nem is emlékszem, mikor láttam valakin trapézfarmert. A mai tizenéveseken meg duplán nem látni. Mindegy is. Renátától mást nem is várok.
5. Szegény Virág kutyája. És nem arról van szó, hogy a gazdája és a kutya agyilag egy szinten vannak, hanem hogy ki az a 15 éves ember, aki ilyen neveket ad egy KUTYÁNAK? Még kicsi koromban sem sztárokról neveztem el a kutyám, nemhogy 15 (!!!!) évesen.
6. Drága Renátánk újabb felvonásban. Állandóan szenved. Napjai felét azzal tölti, hogy nyöszörög és sajnálja magát. És ami még ettől is jobb, hogy leírja mennyit sír és hogyan és itt még a TOP sírós számokat meg sem említettem. Hát hihetetlen, te szegény áldozat, aki elit gimnáziumba járhat és szinte mindent megkaphat. Szörnyű.
7. Dóri, Dorián. Számomra eléggé kényes téma a csúfolódás. Sosem szerettem és nem is csúfoltam senkit. Főleg nem a neve miatt, amit nem ő választott. Eléggé nagy ízetlenség és még csak nem is vicces.
8. Az előző részekben lévő gondok többsége még itt is fennáll. A rajzóra (Teljesen logikus, hogy egy 15 éves lány még egy falevelet sem tud lerajzolni. Könyörgöm egy ovisnak is sikerül. Vagy a szeptember, mert mindenkinek egy kilences szám jut az eszébe.), Reni anyukája és a főzőtudása, Virág agyi defektusa, maga Renáta, No comment, ultra-hiper-über és ehhez hasonló szuperlatívuszok, szleng beszéd, erőltetett viccek, Cortez… és még sorolhatnám.
9. Nagyon sok kérdés is megfogalmazódott bennem, kezdve a „Miért is menő Cortez?”-zel egészen a „Miért ilyen ostoba Renáta?”-ig. Valószínűleg senki nem fog ezekre válaszolni.
10. Ahogy látom Laura eléggé rossz viszonyban van a jelzőkkel. Szinte mindig ugyanazokat használja, pl. ominózus, nívós, klassz, menő, No comment és még sorolhatnám tovább.
11. Egyszerűen nem értem miért szerepel a történetben Gábor és Zsák. Még Cortez egyszavas válaszainál is kevesebbet szólalnak meg. Ja, igen tudom miért is kellettek a történetbe, hogy legyenek szerencsétlenebbek és nyomibbak Renátánál. Logikus.
12. Na akkor az ominózus SZILVESZTER.
– Kezdem ott, hogy bármennyire is könyörög nekem az illető, nem mennék gyertyatartónak. Főleg nem egy olyan koncertre, ami még csak mikrohangyányit sem érdekel. Akkor sem mennék el, ha olyan valaki kérne meg rá, akivel régen jóba voltam, de ma már szóba sem áll velem. Úgy meg pláne nem, hogy a barátja utál. Szóval van kb. 10 ok, hogy miért ne menjen oda Renáta, de ő mégis elmegy, csakmert ő a jótét lélek, aki mindenkinek segíteni szeretne.
– Ha elmegyek valahová, bármennyire is utáljam a dolgot, akkor is megpróbálom jól érezni magam. Pláne szilveszterkor. Elmegyek egy koncertre kólát inni. Érthető. Attól, hogy nem érdekel a koncert, attól még meghallgatnám őket, hátha megtetszik valami.
– Vagy ha tényleg semmi kedvem a koncerthez, attól még nem veszítem szem elől azt, akivel jöttem. (Csak így zárójelben megjegyzem, hogy ha Virágék kijöttek az ajtón, amin max ketten-hárman férnek ki, nem olyan nehéz észrevenni valakit. De Renáta miért is látta volna meg őket?)
– Azt meg egyáltalán nem értem, hogy Peti miért ült le főszereplőnkkel beszélgetni.
– Ki az a hülye, aki kabát nélkül kint ül a kövön, miközben be is mehetne? Renáta. És még ő nevezi magát okosnak? De annyi esze nincs, hogy bemenjen. Mindegy hagyjuk.
– Ha már felhívta Cortezéket (megjegyzem fogalmam sincs miért, mert azért ennyire jóba nincsenek), akkor haza is taxizhatott volna.
– A szülők reakciója. Ha ez velem történik meg, elsősorban örülnének, hogy nem kaptam tödőgyulladást, mert hát kabát nélkül a mínuszokban… Másodsorban. Mire a szobafogság (mellesleg nem mintha Renáta járna valahová)? Mert akivel érkeztem egyet gondolt és elment? Teljesen logikus. Cortez megcsókolta. Úristen mekkora nagy dolog. A mai fiatalokat figyelembe véve örüljön, hogy még csak csók volt.
– Miért sírt annyira, hogy Reni szavaival „kiszáradtak a könnycsatornái”? Mert aki után egy éve csorgatta a nyálát érdeklődést mutatott felé?
– Reni anyukája elviszi a TÁVIRÁNYÍTÓT. Most komoly? Anélkül is el lehet indítani a TV-t. Könyörgöm.
– És még ezek után a kedvencem Cortez reakciója minderre. Először sok-sok üzenetet ír Renátának, hogy beszéljenek (ha ismerné már tudná, hogy mindig mindenért net és egyéb korlátozást kap, de mindegy), mert ugye az ilyen dolgokat a neten vagy telefonban szokás megbeszélni. Logikus. Ha annyira szeretett volna valamit fogja magát és személyesen beszél vele, de miért is lehetne kommunikálni… Cortezről beszélünk, aki kúl. És mikor suliban vannak, mi történik? Bunkózik, mert nem írt neki vissza. Teljesen érett viselkedés.

Jó, befejeztem. Elegem van.

Nikolett0907 P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

"Magamról: Újabban verseket írok.
Íme egy gyöngyszem:
"Ott áll, Ő, Máday Emilia, feje mindig lila.
Ugyan Emilia, ne legyen ránk pipa!"
by Nagy Zsolt"

Nos elolvastam a harmadik kötetet is.
És nem tudom mit is gondoljak igazán….,hogy ez a rész még rossz és a következőtől lesz jobb, vagy pedig ez is jó …..mert nem volt az.
Nagyon unom már ezeket a lapos „humorokat”…a fárasztó beszólásokat, de legfőképpen Renáta hisztijét.
És ez a lány van középpontban? Ugyan kérlek…Cortes még mindig szánalmasnak mondható, de menőnek egyáltalán nem…Kinga pszichopata megjelenése már az előző kötetben is feltűnt, de itt egyenesen irritáló volt…tény ő még sokra fogja vinni…:D
Virág igen sötét, de Ő adja a szokásos formáját…

Nem adom fel….hiszem a következő jobb lesz…..(vagy nem ) ….o.O

Lillsz P

Az egyik kedvenc részem! Annyira „naon jó” ! *-*
Virágra irtóra megharagudtam!
Arnoldot nem bírom. sose bírtam igazán
Cortez meg… Ahjj… <3 spoiler 5/5

Timi970120
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Amikor először olvastam tetszett – akkor adtam rá a csillagokat is –, ám most évekkel később, biztos vagyok benne, hogy nem tetszene már annyira. Szeretem azokat az idézeteket, amiket találhatok belőle. Megnevettet, ha olyanról van szó. Tehát visszaadja azt az érzést, amit olvasás közben éreztem.
Ám ha most kezdeném el olvasni, immár nem adnék olyan szuper értékelést rá.
Jó volt. Tetszett. De ezen már elég valószínű, hogy túlnőttem.

meseanyu MP
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Mondja már meg valaki Renátának, hogy a trapézfarmer utoljára a kilencvenes években volt divat, és vannak még jó zenék a Beatles-en meg az Oasis-en kívül! De egyébként szerintem rendkívül hitelesen szenved a csaj, én legalábbis hasonlóképpen bírtam viselkedni ennyi idősen. Egyre jobban tudom értékelni a sorozatot, és a nem túlzottan bújtatott didaktikája miatt (is), biztos, hogy egy pár év múlva a lányom kezébe nyomom majd.Ja, és végre nevetni is tudtam rajta, eddig csak pilláztam, amikor azt írtátok, hogy jó a humora. Egyébként meg egy jó szerkesztő/lektor ki tudta volna gyomlálni a sok ajtóbecsapást meg tapsikolást, és akkor szövegileg is rendben lenne.

abstractelf P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Kezdjük azzal, mit is hallottam erről a részről…
1. Innentől kezdve lesz igazán jó.
2. Ha az eddigi részek nem, ez a rész biztos rajongóvá fog tenni.
Reménykedtem? Persze! Főleg, hogy a második rész után kissé kétségbeestem, mert nem lehet, hogy mindenki áradozik róla, én meg csak hibákról tudok írni.
Az eredmény? A könyv mesterien megtanult játszani az idegeimen… igazi virtuóz.
Pozitívumok (szerettem volna növelni ezt a listát…nos, ez lett belőle):
– Arnold. (engem nem érdekel senki/semmi, ő a kedvenc szereplőm)
– 263 és 418-21.
– Az a pár oldal, mikor Reni nem nyivákol Cortez miatt, vagy nem bánik úgy Arnolddal, mint… áh, nem tudok ide jó jelzőt.

Negatívumok… (ezt a listát viszont csökkenteni akartam, ehelyett úgy érzem, elég lenne átmásolnom a második rész negatívumait… – emiatt lesz csak rövidebb a lista)
– Könyv nem változott az előzőhöz képest… pedig szerettem volna.
– Az ismételgetések, és a már igencsak erőltetetté váló poén
„megsétáltattuk xy-t (mármint a kutyát).” – Ez az első részben vicces volt. Másodikban nem. Harmadikban pedig már kifejezetten irritált.
– „kúl” és „no comment” – valamikor 30 tájékán hagytam abba a számlálást…
– a nap értékelései…. főleg Cortezről.
– Rentai Renáta. Így ő maga… az áldozati bárány, aki totál egyedül maradt… -.-" Inkább hagyjuk az okokat… de ha rágondolok, komolyan az egekbe szökik a vérnyomásom.
– Reni és Arnold barátsága… Arnold igazi barát… remek idegrendszerrel.
– Reni még mindig… nem szoktam ezt a jelzőt használni, de amit művelt az Szánalmas! Most komolyan elértük azt a szintet, hogy könyörögjön Corteznek, hogy lemásolja a háziját? Itt nagyon vonzott már a dolog, hogy abbahagyjam/ 1 csillagot adjak rá.
– Smiley-k valami szörnyű használata… pl. „nem vettek komolyan :)” – tényleg, de jóóó!
– Rajzóra…. Vladárt tényleg kezdem megérteni… az a szeptemberes téma nagyon betett nálam, ennyire nem lehet Reni idióta, mikor osztályharmadik… -.-
Összegezzünk!
Tovább olvasom, mert szeretném, ha végre engem is elkapna az SZJG láz… Elegem van, hogy így produkált eddig nálam…
u.i.: Ricsi/Reni-t pártolom még mindig… bocsi, Cortez…

Melchiadesian
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Kinga: 5/4 – ha le tudná vetkőzni pökhendiségét és állandó versenyezhetnékét, egész normális lenne
Arnold: 5/5 – stréberek gyöngye
Renáta: 5/3 – Most már eleget nyafogott, remélem, a következő kötetre javul a helyzet.
Virág: 5/? – Ajj már…
Jalapeno: 5/4 – meghallgatnám őket
Cortez: 5/5 – Bírom.
Robi, Andris: 5/5* – Kockáááák!!!
Osztályközösség: 5/5 – Összetartanak. Tetszik.

ziara P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Most már biztos, hogy függő lettem! Itt már nem lehet abbahagyni….
Köszi a könyvet és az ajánlást is, @Valeria729!!!!!!!!!!!!!!!!!

Julos
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Reni egy agyrém, folyton csak sápítozik, nyafog, hisztizik, siránkozik, könnyezik, pityereg, sírdogál, bőg, zokog, bömböl, szóval minden formában próbál kiakasztani engem.
A szülei szintén idegesítettek. Egyrészt: minek az a sok kamaszkezelő könyv? Az, hogy valaki önállóan nem tudja ezek nélkül nevelni a gyerekét, az szerintem szánalmas. Másrészt pedig szilveszter után jogtalanul ítélték börtönbüntetésre, Kivételesen ez egyáltalán nem Reni hibája volt.
Kingát viszont itt igazán megkedveltem. Mindig ott volt, amikor Renit talpra kellett állítani, bár ezt gyakran bunkó módon tette, állítólag önző okokból, de szerintem bármit mond, ezeket kedvességből teszi, és ilyen szempontból igazán jó barát.
Ez a SzJG rész áll tőlem a legtávolabb, igazán gyakran szenvedtem Renivel együtt olvasás közben, de nem azért, mert együtt éreztem vele…

Belle_Maundrell
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül

Annyi, de annyi mélyenszántó kérdés merült fel bennem ennek a remekműnek az olvasása közben.
– Miért ilyen csököttagyú Reni és miért kellett egy egész könyvet szentelni az önző nyavalygásának?
– Mi az istentől menő Cortez és miért van mexikói drogbárókra emlékeztető beceneve? – -- Miért beszélnek míves szuperlatívuszokban? Haha, bevettétek? Hiba volt, a szókincsük még mindig tökéletesen tükrözi siralmas szellemi szintjüket.
– Egy elit, nívós gimnáziumban miért van ennyi hülye és miért áll bukásra a fél osztály?
– Miért nem zuhan már rá egy meteor Virágra, aki egyértelműen a Túl Hülye, Hogy Éljen kategóriát erősíti?
– Reni idióta szülei miért könyvből tanulnak gyereket nevelni (megjegyzem, nem jön össze), és miért nem akadnak ki Virágra, amikor cserbenhagyta szemük fényét?
Rengeteg mindent tudnék még felsorolni, akár kétméretes listám is lehetne, de nem fogom erre elcseszni az időmet, az biztos. Maradjunk annyiban, hogy nem sikerült megfejtenem az SzJG titkait, és továbbra sem esett le, mitől olyan nagy szám. Mert nekem nem az, ez egy átlagon aluli kis tinivacak, amit mellesleg úgy tizenhárom éves korig lehet élvezni. Ennyi hülye szereplő nem létezhet egy helyen. Egyedül Arnoldnak meg Kingának van agya, előbbi erősen eltúlzottan zseni és a falat kaparom attól, hogy nyilván itt egy újabb nyomorult, aki belezúgott a mi csodálatos Renátánkba, Kinga meg egy tébolyult pszichotyúk, de legalább szórakoztató. Amúgy még Ricsiben fedeztem fel némi értékelhetőt, a többieket inkább hagyjuk.
Reni továbbra is a végletekig szánalomra méltó, egyem a szívét, hogy gyakorlatilag addig zaklatta Cortezt, amíg le nem másolta róla a házit. Esetleg nem akarod leírni helyette, édesem? O.o Ú, ilyen kihasználható kis szerencsétlent sem hordott még a hátán a Föld, nem beszélve Virággal való csodás barátságáról, akinek egy hét durci után megbocsát, mikor otthagyta a trutyiban és fél évig észre sem vette, hogy létezik, csak ha akart valamit, Reni meg persze rögtön ugrott is. Mindegy, megérdemik egymást, úgyis mindketten reménytelenül sötétek.
A csúcspont amúgy az volt, amikor Reni lenézte azokat a lányokat, akik Cortez után csorgatták a nyálukat. Nem mintha jobb lenne, de mindegy. Meg amikor nyöfögött, hogy márnememlékszemkicsodák milyen unalmas és felszínes csevejt folytattak. Ja, mert te úgy sziporkázol… ^_^
Most jut eszembe, gratulálok a kommunikációs módszereikhez is. Tényleg logikus, hogy írogatnak egymásnak facebookon meg msn-en, de élőben nem beszélnek meg bunkóznak. Végtére is, élőben semmit nem lehet olyan jól megbeszélni. Nincsenek hangulatjelek.
Tehát utálom, nem értem a népszerűsége okát, fujj, de legalább olyanok is olvasnak, akik amúgy nem, csak kár, hogy nekik ez a tökély és sosem jönnek rá, mennyivel szuperebb ifjúsági könyvek is vannak. Csak azért fogom tovább olvasni, hogy tudjak kommunikálni az osztálytársaimmal, akik bele vannak szerelmesedve. Meg ez elvi dolog, könyvsorozatot nem hagyunk félbe.

madárka

– Ne már! Szerdán duplamatek, duplafizika? Ki készítette ezt az órarendet, Hannibál Lecter? – üvöltötte Zsolti totál kiakadva.
     – Kábé. Hétfőn első két óra Kardossal? Mennyi igazolatlanom lehet egy évben? – számolgatott Cortez kissé megrettenve a hét eleji találkozástól a magyartanárral.

28. oldal, Szeptember 1., kedd (Ciceró, 2010)

Lili98

Csengetéskor a labor másik ajtaján (a tanári asztal mögötti titkos ajtó, a suliban terjengő legendák szerint Gondos ott kísérletezi ki magának a lángvörös hajszíneit) belépett a tanárnő.
    A laborban azonnal csend lett, Gondos pedig letette az asztalára a tanári zsebkönyvét, és fürkészve nézte az osztályt.
     – Felmayer, jelents! – szólt rá Dave-re.
    Dave komótosan feltápászkodott és körbenézett.
     – Tanárnőnek jelentem, minden rendben – forgolódott. Gondos szemöldöke felszaladt, szinte felért a piros, egybefésült hajáig.
     – Ez meg milyen jelentés? Rendesen mondd el! Hiányzik?
     – Semmi. A nyári szünet egy kicsit. Meg bővítenem kéne a telefonom memóriáját, szóval egy jó micro sd kártya igazán hiányzik.
    Szinte mindenki elnevette magát. Gondos nem.

48. oldal, Szeptember 3., csütörtök (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Felmayer Dávid (Dave) · Gondos Margó
horsegirl

Kinga terve szerint úgy lett volna a dolog, hogy én kezdem, rohanok, mint az őrült, átadom Virágnak a botot, ő is rohan, mint az őrült, végül a saroknál átadja Kingának, aki amúgy is őrült, tehát csak rohan.

249. oldal, Október 12., hétfő (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Bencze Virág (Emó) · futás · Rentai Renáta · Szatmáry Kinga
vgabi SP

– Adomány? – vonta fel a szemöldökét Kinga.
     – Az NBL kártyákat annak szántam – közölte Cortez.
     – Kevés – tárta szét a karját Kinga.
     – Mi kell még?
     – Személyesebb. Amiért ölni tudnának a suliban.
     – Mondjuk, egy póló? – kérdezte Cortez elég fura arckifejezéssel. Kinga szeme felragyogott.
     – Óriási! Sőt, add, ami rajtad van!
     – Mivan? – röhögte el magát Cortez hitetlenül.
     – Ez az! – csettintett Kinga. – A suliban a lányok egymásra licitálnának egy pólódért, ami volt rajtad! Add ide!
     – Te beteg vagy! – rázta a fejét Cortez. Kinga elindult felé, ezért Cortez hátrálni kezdett.
     – Mi az? Rágózol? Köpd ki, ebbe a zsepibe! – matatott Kinga a zsebében, és előhúzott egy csomag pézsét.
    Cortez először mosolygott, majd amikor rájött, hogy talán Kinga nem viccelt, felment a lépcsőn. Kinga utánarohant, és a pólójáért nyaggatta.
     – Most komolyan. Ti milyen suliba jártok? – röhögött Viki jóízűen, és azt hiszem, tőlem kérdezte, de nem várta meg a választ, hanem utánuk ment.

373. oldal, December 9., szerda (Ciceró, 2010)

vgabi SP

Magamról: Újabban verseket írok.
Íme egy gyöngyszem:
"Ott áll, Ő, Máday Emilia, feje mindig lila.
Ugyan Emilia, ne legyen ránk pipa!"
by Nagy Zsolt

8. oldal (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Máday Emília · Nagy Zsolt
Róka P

Virág egy ideig bénázott mellettünk, ugye, neki nem volt rendes távcsöve, csak az a klasszikus nyakba akasztható, és elég sokat hisztizett, hogy márpedig ő nem lát semmit.
     – Hogyhogy nem látsz? – lépett hozzá Arnold.
     – Túl sötét – nyújtotta a távcsövét Virág. Arnold belenézett, majd egy pillanat múlva leengedte a kezét.
     – Virág. Itt egyedül te vagy sötét – közölte, és levette a távcső elejéről a védőkupakot. ☺

197. oldal, Október 2., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Bencze Virág (Emó) · Neményi Arnold · Rentai Renáta
Ailey

Irodalomórán Kardos ledobta az asztalra a kijavított beadandókat.
     – Jó híreim vannak – kezdte.
     – Kitűnő lett a dogám? – üvöltötte Zsolti.
     – Akkor úgy kezdeném az órát, hogy sokkoló híreim vannak – vágta rá Kardos.

383. oldal, December 11., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Kardos Kálmán · Nagy Zsolt
vgabi SP

– Pósa, Antai-Kelemen! Eltenni a deszkákat!
     – Igazgatóhelyettes asszony, nem csináltunk semmit! – esküdözött Ricsi, pocsék színészi alakítást nyújtva.
     – Hogyne! Akkor csak képzeltem, hogy egy diák leugrik a lépcsőről!
     – Talán a sok stressz – vakargatta az állát Dave, mire Máday homlokán kidagadtak az erek.
     – Felmayer, ne szemtelenkedj!

244. oldal, Október 12., hétfő (Ciceró, 2010)

vgabi SP

– Érdekes, mennyi szülői kikérő került elő mára a 10/b-ből. Edzés, orvos, hegedűverseny…
     – Hegedűverseny? – kérdeztem csodálkozva.
     – Igen. Nagy Zsolt hegedül, nem?
     – De! Igazi virtuóz – bólogattam, és alig tudtam visszatartani a nevetést.

177. oldal, Szeptember 30., szerda (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: hegedű · Máday Emília · Nagy Zsolt · Rentai Renáta
Rileey

Reni üzenete: Oké, persze.
     Cortez üzenete: Jó, akkor holnap délelőtt Zsoltiéknál.
     Reni üzenete: Várj. Virág kérdezi, hogy hozhatja-e Doriánt.
     Cortez üzenete: ??? Mi?
     Reni üzenete: A kutyáját.
     Cortez üzenete: Nem más volt a neve?
     Reni üzenete: De, először Pete Wentz, aztán Robert Pattinson, de most már Dorián.
     Cortez üzenete: Ez kész. :D
     Reni üzenete:
     Cortez üzenete: De akkor biztos oké a holnap? Nincs más programod? Könyvtár? Múzeum? Könyvtármúzeum? LoL.
     Reni üzenete: Nagyon vicces.
     Cortez üzenete: :D Na léptem.
     Reni üzenete: Szia.

65. oldal, Szeptember 4., péntek (Ciceró, 2010)

A Szent Johanna gimi sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek