Együtt (A Szent Johanna gimi 2.) 2190 csillagozás

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Kilencedik második félévében az iskolai élet ezerrel pezseg: farsangi bál, Valentin-hét, Valentin-napi bál, tavaszköszöntő buli, osztálykirándulás és még sok minden más… Az osztályközösség eközben egyre jobban összekovácsolódik.

Reni érdeklődése Cortez iránt szerelemmé változik; vágyakozás, reménykedés, féltékenység, csalódás, aztán ismét reménykedés között őrlődik, mert a fiú viselkedése egyáltalán nem egyértelmű…

„Se varázslók, se boszorkányok, se vámpírok nem lakoznak e könyv lapjain, és mégis csupa varázslat, bűbáj és hátborzongatás, mert ha olvasni kezded, olyan érzésed támad, mintha tükörbe… varázstükörbe néznél!”
Böszörményi Gyula

Kapcsolódó zóna

!

SzJG

796 tag · 499 karc · Utolsó karc: 2018. november 9., 10:14 · Bővebben

Antai-Kelemen Ádám (Cortez) · Pósa Richárd (Ricsi) · Szatmáry Kinga · Nagy Zsolt · Rentai Renáta · Bencze Virág (Emó) · Felmayer Dávid (Dave) · Máday Emília · Neményi Arnold · Jacques Chatelain (Zsák) · Bernáth András · Haraszti Róbert · Kardos Kálmán · Zsidák Gábor · Haller Endre · Vladár Ervin · Cortez nagymamája · Rentai Róbert · Gondos Margó · Rentai Klára · Gazdag Márta · Korponay Andrea · Tölgyessy László · Borrel Károly (Charles Borrel) · Edina · Barka Gabriella · Dani · Tamás (Tomi)

Szent Johanna Francia Tagozatos Alapítványi Gimnázium · vonat

Cheril
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Mivel már egyszer leírtam, de sikeresen kitöröltem ezért, röviden, tömören megírom újra.
A csillagozást szintén azzal tudom indokolni, hogy régen szerettem.
Az első rész után, ami hihetetlenül felháborított, úgy gondoltam, hogy a többi részt is újra lapozgatom.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy sohasem szerettem a sorozatot, de több mint fél évvel a befejezése után számomra elvesztette a varázsát.
Ide sem tudok mást írni, mint az első kötethez. Semmi nem változott, minden maradt a régiben. Laura még mindig keveri Andrist és Robit, mindig erőlteti a vicceket, és még sorolhatnám.

Akkor kezdjük el a problémákkal:
1. SEMMI AZ ÉG VILÁGON NEM TÖRTÉNT. Leírtunk egy fél évet. Hurrá. Történt valami? Nem. Tudtunk meg valami új infókat? Nem. Változott valami? Nem, minek?…
2. Még mindig zavar, hogy Renáta nem tud rajzolni. Micsoda viccforrás. Ilyet elszalasztani? A „tökéletes” főszereplőnknek nem megy valamilyen tantárgy, használjuk ki. Miért ne? És természetesen, mikor a partner kezét kellene lerajzolni, na vajon mi mást csinálunk, mint olvasunk? Mert tudom, hogy utál a tanár, de nem érdekel én akkor is olvasok az óráján. És mikor leszid, akkor még nekem áll feljebb, mert ÉN VAGYOK A SZENT. Ja, persze. És van egy hiper-über-ultraszuper LLB-m aki csak úgy mellékesen megjegyzem fantasztikusan rajzol, eszem ágában sincs megkérni, hogy néha segíthetne valamiben. Inkább megbukok.
3. Renáta anyukája még mindig nem tud főzni. Mert az természetes, hogy egy anya nem tud elkészíteni egy sima rántottát, de a tizenéves lánya simán. Logikus nem?
4. Renáta és a könyvek. Nekem már az fura, hogy egy 14-15 éves lány ilyen szépirodalmat olvas, de bárcsak ez lenne a legkisebb bajom a könyvvel. De, hogy minden tetszik neki? Olyan nincs. Szerény véleményem szerint a szépirodalom az a műfaj, ahol vagy nagyon jó vagy nagyon rossz a könyv. Nem is beszélve a nehéz nyelvezetről. De Renáta csak olyat olvas, ami rögtön a kedvence lesz.
5. Az iskola. Abba, hogy egy elit gimibe mit keresnek olyanok, mint Virág vagy a „balhésnégyes” inkább bele se megyek, de hogy ennyi program van egy évben… Engem személy szerint felháborít. Egy teljes iskolaévből fél év valamilyen program. A másik pedig, hogy mindent lehet. Mivel egy elit gimiről van szó, úgy gondolom, hogy eléggé szigorúnak kéne lenniük a diákokkal. És szigorúak? NEM. A házirend kicselezése. Milyen eredeti ötlet, csak az a baj, hogy a való életben ez nem így van. Tudom milyen a gimi és velünk sosem volt olyan, hogy valamit kiműveltünk és csak akkor büntettek volna meg, ha benne van a házirendben. Pl. nincs benne a házirendben, hogy nem törd ki az ablakot, de ha megtörténik tuti nem azt mondanák, hogy nincs benne a házirendben, akkor nem kaptok érte semmit. Vagy, hogy a megszidás helyett egy többet ne csináljatok ilyet mondattal megoldanak mindent. Teljesen logikus, vagy nem?
6. Még mindig a szleng. Mikor megláttam az übermenő, ultramenő, kúl és hasonló dolgokat a fejem vertem a falba. LOL. Renáta szavaival élve: No comment. TE JÓ ÉG!!
7. Renáta elvileg jól ír. Aha ezt tükrözi az is, hogy minden mondatban kétszázszor szerepel a HOGY szó, és minden második mondatban a No commet, LOL, kúl, hiperszuper-ultramenően-übermenő fokozások.
8. Reni szülei reakciója a jegyekre. Ha kettest kap jön a leszidás, ha ötöst SEMMI. Hát gratulálok.
9. Renáta és a hiperszuper LLB-k. Arnold. Azért a legjobb barátja, mert csendben olvasnak egymás mellett. Logikus, nem? Virág pedig azért, mert mindig nyavalyoghat neki Cortezről, de Virág sose mond semmit. Ezt nevezem én barátságnak.
10. Renátát állandóan leszidja Vladár, hogy tiszteletlen, de Andrist, Robit és az egész osztályt nem szidják pedig ők még inkább tiszteletlenek. Teljesen logikus ez is, nem? Vagy nem?
11. MIÉRT MENŐ CORTEZ? Tudom én is, hogy minden lánynak a balhés rosszfiúk tetszenek. De ő egyik sem. Soha nem csinál semmi rosszat, nem balhézik, csak néha épp ott van, mikor valaki más kiművel valamit. Esze nincs. Beszélni nem tud, vagy lehet tud, csak nem akar. Kólát iszik, húúhaaa. Amerikai, mert miért is lenne átlagos srác? Lusta. Bunkó. Gyönyörű kék szemébe lóg a haja és deszkás cipőt hord. (amit Reninek minden nap le kell írnia, mert egyre nem fogjuk fel. Köszi, lassú a felfogásom.) Deszkázik. Tv-s sorozatokat néz. Mi kell még ahhoz, hogy menő legyen? Ja igen, semmi. Mert ilyen fiúk a menők.
12. Még mindig jelen van Laura szadista énje. Renáta kimondja minden második oldalon, hogy milyen nyomik az A-sok. Kérdezem én miért? Mert tanulnak, úgy mint Renáta? Mert szeretnének valamit elérni az életben? Mert nem ostobák? Mellesleg Renáta, úgy csinál, mintha ő lenne az osztály közepe és ő dobja fel az unalmas napokat. Nem, Renáta te még unalmasabb vagy, mint az A-sok. Vagy a zeneistílusok miatti megkülönböztetés…
Nem is taglalom tovább, mert még kiborít mégjobban.

Karakterek:
Renáta: Utálom. Ennyi. Számomra egy analfabéta érzetét kelti (az olyan alap dogok, mint a pls és hasonló dolgokat nem érti…akkor baj van). Mindent bemagol ezáltal okos. A barátság és egyéb emberi kapcsolatokról halvány fogalma nincs, ami azért is érdekes, mert egész nap olvas. A hisztis kamasz dolgok (a reggeli „apu nem találom az ilyen, olyan, amolyan garbómat és mást nem vehetek fel, mert nem mindegy, hogy pl. hétfőn vagy kedden lát benne az ultramenő Cortez”, teljesen ellentmondanak jellemével. Inkább hagyjuk is.
Drága Renátánk szülei: Megmondom őszintén érthető, hogy honnan örökölte ezt a nagy mennyiségű hülyeséget. És ilyenkor gondolkodom el azon, hogy nagyon remélem senkinek nincsenek ilyen szülei. Kis barátaim, sajnálom a Rentai famíliát.
Virág: Néha, tényleg néha már ott tartottam, hogy értelmesebb Renátánál, de rájöttem, hogy egy szinten vannak.
Kinga: Talán ő az egyetlen életszagú karakter. Idegbajos, hisztis, okos… És könyörgöm használja azt a dinnyét a nyakán. EGYETLEN VALAKI, AKI GONDOLKODIK! Sokkal értelmesebb, mint Renáta, annak ellenére, hogy pszichopata.
Cortez-t már kifejtettem fentebb. Még annyit hozzá, hogy nem értem miért nevezik őt álomPASINAK!!! Pasi? Pasi? Hol? Kb. mint egy 12 éves kisfiú. És az a szomorú, hogy ez az ötödik kötetig visszafelé fejlődik.
Arnold: Végre még valaki aki értelmes. Nem mondom, hogy reális karakter, mert nem az, de legalább normális. A zsenialitást leszámítva egészen átlagos karakter lenne.
Dave: Még mindig elegem van belőle. Ennyire kütyüsznobnak lenni. NO COMMENT!
Zsolti: Na őt egészen kedvelem.
Ricsi: Hát ő sem az a nagyon fontos szereplő.
Gábor, Zsák: FELESLEGESEK.
Edina: Jobban megkedveltem, mint Renátát, de eléggé buta, hogy Cortez után fut.
Még megemlíteném Haller-t szomorú, hogy szinte semmit nem tudunk az ofőről, még csak nem is tanítja őket.

Hirtelen ennyi. Remélem a sok Szjg-ert nem sértettem meg vele, mert nem az volt a célom.

Nikolett0907 P

" – Emó, mi van veled?
– Semmi – vonta meg a vállát Virág.
– Akkor miért sírsz? Pattinson fodrásznál volt, vagy mi van? – röhögött (…)"

Az első részt valahogy túléltem, de ez a kötet még annál is lejjebb csusszant, mint hittem volna…édes Jézus gyere le….már elnézést… o.O

Eltelt egy fél év üresen és sötéten.
És SENKI nem kapcsolt villanyt…legalább is ezt az érzetet keltette…
Renáta még jobban irritált a nyávogásával, Cortez a „menő ” cuccaival inkább egy beképzelt tini, Kinga nem „teljesen” normális az biztos, de nála érzek némi fejlődési lehetőséget, Virág továbbra sötét, de még mindig kedvelem és Arnold is marad a kötet fénypontja.
Renáta szülei katasztrófák és azt hiszem ez később csak rosszabb lesz…..akkor joggal meglehet tőlem kérdezni, miért olvasom tovább?????? o.O
Mert meggyőztek, hogy a harmadik kötetig bírjam ki és higgyem el utána sokkal jobb lesz….könyörgöm így legyen….

Kikiriki
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

2 és fél évvel ezelőtt még nagyon szerettem ezt a könyvet (illetve a sorozat többi részét is egészen a hetedikig, amihez már nem maradt türelmem, és ott félbehagytam..), viszont most már sajnos nem nyújtott annyi élvezetet. :/
Egy verseny miatt kellett újraolvasnom, amit nem is bántam, jó volt újra kezembe venni a könyvet. :)
Néha Reni eléggé idegesített, mivel nem is tudom, egyszerűen csak zavart, hogy ennyire tehetetlen, folyton sírdogál, meg ilyesmi.
Persze, megértem én, de azért kicsit sok volt már nekem ez… (pedig ez még csak egy rész volt..)
És most tisztázzuk le, hogy én messze nem vagyok oda Cortezért, már nem azért.
Azok a részek, amikor megmutatkozott a normális énje, még tetszettek is, de azért számomra Cortez messze nem álompasi.
Kinga karakterét imádtam! Azt hiszem ő a kedvenc szereplőm. :) na meg Arnold. tudom, a későbbiekben általában mindenki csalódik benne, de én eddig (még) nem jutottam el addig, tehát én még szeretem őt.
Szóval. Röviden nem bántam meg, hogy megint elolvastam ezt részt, tetszett meg minden, de azt hiszem most vettem kezembe utoljára. Bár ki tudja mit hoz még a jövő… :)
Na meg legalább megismerhettem egy jó kis Nirvana számot! :D

Lillsz
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Imádom Laura könyveit! *-* Az SzJG az egyik kedvencem!
Nagyon tetszett ez a rész.
Virágot sajnáltam eléggé ismerős a helyzet
Cortez pedig álmaim fiúja! ♥ a többieket is mind szeretem!!!♡ 5/5

gabiica P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Kicsit laposabbnak éreztem, mint az előző kötetet, de még mindig azt érzem, hogy képes feldobni azt az időt, amíg a kezemben tartom és olvasom.
Reni egyre több problémával szembesül, nem csak az iskolában, hanem a magánéletében is, lassan tényleg elkezdett kamaszodni. Kicsit zavart is a nyafogásra, kifejezetten tetszett, amikor Kinga végre próbált erős lányt faragni belőle.

Kingát nagyon megkedveltem. Már az előző részben éreztem, hogy nem az, akinek mutatja magát, de most egyre inkább kezdek rájönni, hogy ő tényleg csak jót akar, bár nem tudja mindig megfelelően kimutatni. De számomra ő ebben a kötetben egy tényleg szerethető lánnyá vált. Meglátjuk, mit hoz a jövő.

Virágon mindig nagyon jókat nevetek, imádom a bénázását, azt már érzem, hogy Arnold is sok mindent titkol, kíváncsi vagyok, mi rejlik mögötte.

Remélem, hogy ahogy halad előre a történet, Reni kicsit kezd majd felnőni, és kevesebbet fog nyafogni. Oké, tudom, én is ilyen voltam szerintem 15 évesen, talán nem ennyire erősen, de ezt csak rajtam kívülállók mondhatják meg igazán. Érdekel a folytatás, meglátjuk, mit hoz.

Timi970120
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Amikor először olvastam tetszett – akkor adtam rá a csillagokat is –, ám most évekkel később, biztos vagyok benne, hogy nem tetszene már annyira. Szeretem azokat az idézeteket, amiket találhatok belőle. Megnevettet, ha olyanról van szó. Tehát visszaadja azt az érzést, amit olvasás közben éreztem.
Ám ha most kezdeném el olvasni, immár nem adnék olyan szuper értékelést rá.
Jó volt. Tetszett. De ezen már elég valószínű, hogy túlnőttem.

Csakegyolvasólány
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Bevallom a sorozat második része nem a kedvencem, hiszen nem nagyon történik semmi izgalmas benne. Reni még mindig Cortez után sír, Neményi még bunkóbb, Edina pedig egyszerűen idegesít. A többiek pedig hozzák a formájukat. :) Főleg Zsolti és Dave. Ezt a két párost nagyon szeretem.

Belle_Maundrell
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

LOL, hát ez totál gáz. Reni és kis barátai, plusz a szülei übersötétek (miért nem képes főzni az anyja??), Arnold nem létezhet, Kinga pszichopata, de legalább csinál valamit, Cortez meg állatira nem ultramenő a deszkás cipőjével és a szemébe lógó kócos, kúl hajával. Nem vágom, hogy írhatott ez az IQ-bajnok díjnyertes novellát, és akkor miért ilyen full béna a fogalmazásmódja. Történet nincs, csak Reni rinyál Cortez után, magol meg mindent és mindenkit elítél olyan kis dolgok miatt, mint a zenei ízlés meg hogy melyik osztályba jár, szóval tökre befordultam. No comment.

Ui.: Mielőtt bárki azt hinné, hogy megzakkantam, közlöm: csak prezentálni kívántam Renátánk emelkedett és kiforrott stílusát. Talán még illusztrálni kellett volna párezer szmájlival.

Juci P
Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 2. – Együtt

Most szigorú leszek, és azt mondom, hogy ez a két kötet elfért volna egyben is, feleennyi oldalon, mert azért elég sokszor nem történik semmi, és igazából nem érdekel minden áldott tanítási nap összes tanórájának minden eseménye. És több jellemfejlődést várok, a szülők pedig kifejezetten idegesítőek és karikaturisztikusak már (van ilyen szó?); ha még egyszer azt mondják, hogy „a kis barátod”, valakinek behúzok egyet.
Ja, és remélem, Cortez ki fogja még érdemelni valamivel ezt a nagy szerelmet azon túl, hogy ultramenő meg állati jóképű, és néha rendes.
Minden kritikám ellenére azonnal nyúlok a harmadik részért természetesen; nem tökéletes, de azt nem mondtam, hogy nem addiktív. :)

lena91

Váááá imádom….
Azonnal akarom a folytatást!!!!
Én minden sorát imádtam, komolyan újra 15 évesnek érzem magam. Zseniális ez a könyv…

Manni

Anyu palacsintát sütött, és amikor beléptem a konyhába, éppen feldobott egyet, aztán vártuk, hogy leessen. Nem esett le.
     – Hozom a létrát – vonta meg a vállát. – Mi volt a suliban? – mászott fel egyesével a fokokon.

42. oldal, Január 26., hétfő (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: palacsinta · Rentai Klára · Rentai Renáta
Nanaki

Csengetéskor a teremben egy pillanat alatt őrült lárma keletkezett, így Kardos összecsapta a tanári zsebkönyvét, és körbenézett.
     – Reni, Arnold – szólt.
    Kimentünk a táblához, és miközben Robi bekapcsolta a tévét, amitől még nagyobb lett a hangzavar, Kardos megpróbált beszélni velünk.
     – A jövő heti irodalmi hét kapcsán… – kezdte, de miután rájött, hogy képtelen túlüvölteni a tévét, Robira förmedt. – Haraszti, nem zavar, hogy itt vagyok? – kérdezte.
     – Nem tanár úr, csak nyugodtan – bólogatott Robi. Kardos elképedt arccal nézett rá, mire Robi zavartan elnevette magát.
     – Á, úgy érti tanár úr, hogy hangos. Elnézést, máris lehalkítom – magyarázta.

234. oldal, Április 3., péntek (Ciceró, 2010)

Ailey

– Emó, mi van veled?
     – Semmi – vonta meg a vállát Virág.
     – Akkor miért sírsz? Pattinson fodrásznál volt, vagy mi van? – röhögött (…).

279. oldal, Április 20., hétfő (Ciceró, 2010)

Ailey

– Hátba szúrsz – jelentettem ki szomorúan.
     – Miért tenném? Elölről se esne nehezemre, hátulról meg még élvezet sincs benne.

152. oldal, Február 27., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Rentai Renáta · Szatmáry Kinga
colorstar

(…) Zsolti lépett hozzánk.
    – Hé. Anyu küldi. Boldog szülinapot – tartott a kezében egy torta alakú csomagolást. Ami minden bizonnyal egy tortát rejtett.
     – Kösz – röhögött Cortez, és átvette a csomagot.
     – Megnézzük, mi az? Remélem, feketeerdő. Tuti, hogy feketeerdő. Nézzük meg, hogy feketeerdő-e – türelmetlenkedett Zsolti.
     – Tudod mit? Visszaadom, és nézd meg – vigyorgott Cortez, és már meg is szabadult a reggel fél nyolckor kapott tortájától. Zsolti, mintha csak erre várt volna, azonnal elkezdte leszedni a csomagolást.
     – Aha! Feketeerdő! Kértek? – nézett körbe.
     – Nem, kösz – ráztam a fejem kicsit furán. Zsolti egyetértően bólintott, aztán előszedett a táskájából egy villát.
     – Miért van nálad villa? – ásított Virág.
     – Hogyhogy miért? Hát ezért – pislogott értetlenül. Nem tudom. Szerintem fura reggel fél nyolckor Feketeerdő-tortát enni a suli előtt, de biztos én látom rosszul.

157-158. oldal, Március 3., kedd (Ciceró, 2010)

Lolle

– Látom, Neményi jól szórakozik – röhögte el magát. Arnold unottan lapozott egyet a könyvében, és fel sem nézve reagált:
     – Úgy hívják, olvasás. Próbáld ki, nem olyan nehéz.

117. oldal, Február 13., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Nagy Zsolt · Neményi Arnold · olvasás
Róka P

– Állítólag nincs iskolai buli összetört szívek nélkül. Legalább most már tudom, hogy van igazságalapja.

67. oldal, Január 30., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Rentai Renáta · Szatmáry Kinga
Rileey

– Suli után Simsezünk? – kérdeztem, mire Virág csalódottan megrázta a fejét.
     – Nem jó, anyu jön értem, oltásra visszük Robert Pattinsont – felelte. Összeráncolt szemöldökkel meredtem rá.
     – Kit?
     – A kutyámat – tette hozzá.
     – Azt hittem, Pete Wentz a neve.
     – Az volt, de mostantól már Robert Pattinson.
     – Megváltoztattad a kutyád nevét? – döbbentem le.
     – Igen. Úgyse hallgatott rá.
     – Értem – bólintottam. Azt hiszem, Virágnak új kedvence van.

30. oldal, Január 22., csütörtök (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Bencze Virág (Emó) · kutya · Rentai Renáta
PeTTusz

A mekis nem teljesen értette a kiejtését, úgyhogy a többiek szakadtak a röhögéstől, szegény Jacques pedig segítségkérőn pillantott körbe. Már épp odaálltam volna mellé, de Zsolti megelőzött.
     – Zsák barátomnak lesz egy „lö hamburger”, egy „lö krumpli”, és egy „lö kóla” – közölte.

148-149. oldal, Február 27., péntek (Ciceró, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Jacques Chatelain (Zsák) · Nagy Zsolt · Rentai Renáta
Juccimo

Ezt már Zsolti sem hagyhatta ki, előrejött a helyéről, felkapta az ajándékot, és a füléhez közel téve megrázta.
     – Ne már! Mi van, ha egy hal van benne? – riadt meg Virág.
     – Hal? Emó, olyan sötét vagy, mint az éjszaka – fakadt ki Ricsi. – Ki ajándékoz halat becsomagolva?
     – Hát, csak gondoltam, mi van, ha egy hal! Vagy – kapott Virág riadtan a fejéhez – ha egy mókus?

161. oldal, Március 3., kedd (Ciceró, 2010)

A Szent Johanna gimi sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek