Legszebb ​karácsonyi történeteim 10 csillagozás

Legszebb karácsonyi történeteim

Az év legszebb ünnepe a karácsony: ilyenkor díszbe öltöztetjük a karácsonyfát, az otthonunkat és a szívünket is.
Ebben a gyönyörű könyvben számtalan klasszikus karácsonyi történetet és verset gyűjtöttünk össze. Ezek a szövegek generációk óta segítenek a karácsony varázsának felidézésében.
A kedves verseket és elbeszéléseket olvasva hangolódjunk rá együtt erre a csodás ünnepre!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok kincsestára Alexandra

Alexandra, Pécs, 2016
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633578032 · Fordította: Horváth Viktor

Mikulás

Legszebb karácsonyi történeteim

Csodálatosan karácsonyi kötet. Jó érzés kézbe venni, szépek az illusztrációk és a tartalma is változatos. Meséket, átdolgozott novellákat és regényrészleteket, verseket és dalokat is tartalmaz, és mindegyik tökéletesen visszaadja az ünnepi hangulatot. A kedvencem egyértelműen az az újságcikk, amit a The Sun főszerkesztője írt válaszul egy Virginia nevű kislány levelére, aki azt kérdezte, létezik-e a Mikulás. Annyira szívmelengető volt, hogy nem győztem olvadozni.

Annyi panasszal élnék, hogy az utolsó fejezetben kicsit sok volt egy csokorban a rengeteg Jézus születéséről szóló vers és dal. Oké, ez a karácsony lényege, de jobb lett volna eloszlatni, mert ha átszellemült hívő vagy gyerek lennék, akkor is unnám ugyanazt elolvasni öt különböző verzióban. Ha szépen be vannak szúrva ide-oda, akkor meg fel se tűnik. Ja, és az Anne otthonra talál karácsonyi fejezetét sokkal jobban is lehetett volna adaptálni, és Anne-nek vörös hajat kellett volna kapnia, nem ezt a fura barnát. De ennyi, többet nem háklizok.

Nagyon örülök, hogy rátaláltam a Libri szépséghibás könyvei között. Az égben köttetett ez a találkozás. Durva, hogy még csak nem is hallottam róla azelőtt. Most viszont bekerült a karácsonyi repertoáromba, valószínűleg még jó sokszor el fogom olvasni az ünnepi hangolódás részeként.

Kicsibogár>!
Legszebb karácsonyi történeteim

Voltak benne szép történetek, de nem ettől volt ünnepi hangulatom.

dianna76 P>!
Legszebb karácsonyi történeteim

Könyvtárban kezembe véve nem tudtam ellenállni, hogy haza hozzam, annyira megfogtak az illusztrációk. Engem régi képeslapokra emlékeztetnek, s némelyik annyira szép, főleg a téli tájat (is) ábrázolók.
A kötet 6 részre tagolódik. Egyikről se mondhatom el, hogy teljesen tetszett.
Az 1. részből a szívet melengető, és megható történetet Della és Jim karácsonyáról már ismertem. A versek, dalok közül a Télapó volt szerethető. Virginia levelváltása a szerkesztővel kedves, elgondolkodtató írás volt.
A 2. részben az Ó, zöld fenyő! más szövege meglepett. Tetszett a fenyős verses mese, viszont Pöttömkét untam.
A 3. csokorból nagyon jó volt olvasni a Karácsony este-t, és az sem zavart, hogy napokkal ezelőtt a másik hasonló gyűjteményben is olvastam. Márcsak azért sem, mert kicsit mássabb volt. A Karácsonyi kérdések vers is aranyos volt. Ebben a részben olvasható Louisa May Alcott kisasszonyainak karácsonyi története, amiből nagyon kisugárzik az ünnep lényege. Aminek még örültem, hogy a Vencel királyt teljes egészében olvashattam. Egyébként ez a fejezet tetszett a leginkább a kötetből.
A 4. szakaszban a hosszabb műveké a főszerep. Ami meglepett, hogy nem csak egy részlet szerepel a Karácsonyi énekből, hanem a teljes történet, csak nyilván rövidítve, lényegretörően.
5. rész: megismerhetjük a karácsonyhoz köthető legendákat a nagyvilágból. Ezeket szívesen olvastam, és természetesen volt köztük már általam ismert is.
A könyv záró fejezetében Jézus születéstörténetével indítunk, majd jönnek sorban az egyházi versek, énekek. Ez elég tömény volt így.
Összességében elmondható, hogy talán nem ez a legsikerültebb karácsonyi gyerekkönyv, ami a gyűjteményeket illeti. A legfőbb oka ennek szerintem az, hogy eredetileg nem magyar kiadás hanem egy fordítás. Sok benne az ének, aminek a dallamát nem ismerjük, kotta pedig nincs mellette.
Ausztráliában gondolom ezeket ismerik, éneklik a gyerekek iskolában, templomban. Ezek voltak egyébként amik szinte egyáltalán nem tetszettek, s így az egész kötet tetszését lerombolták. Kár!

Alexandra, Pécs, 2016
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633578032 · Fordította: Horváth Viktor
tilia_tomentosa >!
Legszebb karácsonyi történeteim

Gyönyörű karácsonyi kötet, amiből lehet szemezgetni a gyerekeknek, kisebbeknek-nagyobbaknak. Vannak benne versek, énekek, ismerős és kevésbé ismert művek. A kötet természetesen az angolszász irodalmon alapul, egy ausztrál könyv fordítása. A képek is csodálatosak, tényleg karácsonyi hangulatot lehet velük teremteni.

Szikomorfa>!
Legszebb karácsonyi történeteim

A könyv kötése és az illusztrációk csodaszépek. Jó volt kézbe venni.
Viszont vagy nem voltam ráhangolódva, vagy nem tudom mi történt, de valahogy a versek nem tetszettek, és a feldolgozott történeteket sem éreztem most igazinak.
Talán majd később újra próbálom.

Belle_Maundrell >!

Még hogy nincs Mikulás! Hála istennek, létezik, és örökké él. Ezer év múlva, sőt, tízszer tízezer év múlva is éppúgy része lesz a gyermekkor boldogságának és szépségének, ahogy ma az.

30. oldal, Bűvös karácsony - Igen, Virginia, a Mikulás létezik

pingvin1>!

Karácsonyi kérdések – Wolstan Dixey verse

Hol lakik a Mikulás? És milyen öreg?
És amikor alszom, csak akkor jöhet?
Oly fehér a haja, és arcán a szakáll,
gondolom, a hóban folyton csak fejen áll.
És ha tényleg így tesz, hogyhogy nem lesz beteg?
Azt gyanítom én, hogy nem is olyan öreg.
De szeretném látni a kéménybe ugrani;
pont úgy, ahogy egyszer mesélte a nagyi.
Ha a kéményen jön, miért nem fekete?
És a kéményünkbe mégis hogy fér bele?
Tudja ezt mind, mégse mondja el anyukám,
azt mondja, meglátom karácsony éjszakán.
Úgyse meséli el, hiába nyaggatom;
de előbb vagy utóbb majd úgyis megtudom

[…]
Amikor a könyörület
minden ajtót kinyit,
s az éjen úrrá lesz a fény:
a karácsony van itt.

174. oldal, Az első karácsony - Ó, Betlehem kis városa

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Belle_Maundrell >!

Milyen sivár lenne a világ, ha nem lenne Mikulás! […] Akkor nem lenne gyermeki hit, nem lenne költészet és érzelem és fantázia, semmi nem lenne, ami elviselhetővé teszi a létezésünket. Akkor örülni sem tudnánk, kialudna az örök fény, amivel a gyermekkor ragyogja be a földet.

Belle_Maundrell >!

Senki nem tudja kieszelni vagy elképzelni a világ összes láthatatlan csodáját.

Belle_Maundrell >!

Igen, Virginia, van Mikulás. Olyan biztosan létezik, ahogy van nagylelkűség és odaadás, és te tudod, hogy ezekből rengeteg van, mert ezek hoznak szépséget és örömöt az életünkbe.