Démonnapló ​6. (Démonnapló 6.) 65 csillagozás

Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Csak olyan démont bánthatsz igazán, akit szeretsz.

Amikor Chris még kicsi volt, a faluját megtámadta egy őrült démonhorda. Rased istenség megkímélte a fiú életét az ostrom során, és kitörölte elméjéből a pusztítás emlékét. De Chris gyűlölete a démonok iránt egyre csak nőtt, mígnem úgy alakult, hogy “éles helyzetben” nyílt alkalma megtámadni egy dé­monnagyurat. Varázserők és indulatok szabadulnak el, midőn Chris harcra kel V. Raeneffel, a lé­tező legtündéribb és legimádnivalóbb démonnagyúrral. Lehet, hogy a győztes ezúttal ténylegesen halálra neveti magát!

Fumax, Budapest, 2009
184 oldal · ISBN: 9789639861220 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Kara

Szűcs_Viktória_>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Meglepetésemre Chris most valóban hasznos volt. Mutatott egy-kèt olyan varázslatot, amitől az állam leesett.
A IV. Raenef démonnagyúrral viszont valamit nagyon benèztem. Én az előző kötetéből azt szűrtem le, hogy annyira nem gonosz. Tévedtem. Nem is értem, miért nem számítottam erre? Izgalmas harcok, pörgős események és megható Eclipse jelenetek. Nagyon élveztem ezt a könyvet.

ap358 P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Pörgős, eseménydús rész volt, de nekem még mindig hiányzik valami. A karakterek küzdöttek, de ezen kívül nem halad előre a cselekmény. Raenef és Eclipse jelentős jellemfejlődésen megy át, de a mellékszereplők még mindig csak állnak. Itt rengeteg lehetőségük volt, hogy hasznos tagjai legyenek a csapatnak, de úgy érzem, a szerepül el lett humorizálva. A poénok kívételével semmit nem nyújtottak.

RoseMarry>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Nagyon jól sikerült ez a rész. Még mindig jókat nevetek rajta, és elég eseménydús is volt. Raenef változása egy kis színfoltot vitt a megszokott bolondságok mellé :)

Dorka50 P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Ez igazán egy pörgős rész volt. Sok harc, poén és izgalom. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fejezik be a történet. Erutis és Chris jelen voltak, de ismét csak mellékszereplőként. Kaphatnának végre pár komolyabb jelenetet ha már részei a sorozatnak. Jó Chrisnek volt most egy kevés, de aztán el is tűnt és mire visszatért…

schesztiஐ>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Ez a rész lett a legkomolyabb – persze még így is tele van humor morzsákkal, de Raenef változása miatt egész más a történet hangulata.

Athnys P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Nekem Chris vitte a pálmát ebben a kötetben. X')
Az elején a sorozatnak még valahogy nagyon furcsa volt számomra a rajzolás, de mostanra nagyon megszerettem, spoiler
Annap különösen örülök, hogy a sok-sok ködös célozgatás és titkolózás után végre magyarázatot kaptunk arra, mi is állt az eddigi események hátterébe. Szépen összeálltak a dolgok és minden a helyére került. Nagyon kíváncsi leszek, mit hoz még az utolsó kötet lezárásként.

Egyébként ebben kifejezetten tetszett, amikor Chris komolyabb arcát is láthattuk egy kis időre spoiler
spoiler

Ravey>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Az egyik legjobb rész :D Nagyon komoly, sírva röhögős. Még a szomorú dolgokat is poénra tudja venni, de olyan aranyos az egész, hogy nem lehet rá haragudni. :D Ezek után nagyon érdekelt a folytatás, ami még sajna kallódik, de nem sokáig :D

áfonyamuffin>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Kicsit furcsállom, hogy látszólagosan a sorozat fő cselekményszála itt le is zárult. Szóval erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy mi is lesz az utolsó kötetben? Nem mondanám, hogy elsietett lett a vége, mert nem, de minek még egy kötet? Ennyiből akkor be lehetett volna felyezni itt. Amúgy mondanám, hogy meglepett a csavar, de igazából számítottam rá, csak nem feltétlenül ilyen kivitelezésben. Emellett érdekes hogyan alakult Raenef jelleme is emiatt. Kíváncsi vagyok mi lesz még egy teljes köteten keresztül.

Mes>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Ez a rész volt a legjobb! Kíváncsi vagyok a befejezésre.

Apocalypto >!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 6.

Ez a rész nekem kissé unalmas volt, rengeteg csata- és harcjelenet követi egymást szinte az egész kötetben.
A humor és az érzelmek megjelenítése egész jól egyensúlyban volt végig.
A végkifejlet kiszámítható, de szép lezárása lett volna ez is a történetnek.

wayamaya>!

Chris: Mennyei Fények, titeket szólítalak…
Chris: ……
Erutis: Mi a baj? Miért hagyta abba…?
Chris: El… Elfelejtettem a végét. CSAK GYERTEK ELŐ!

Athnys P>!

Minden idő a jövőbe tart, éppúgy, ahogy a folyó vize folyik. Végső soron minden idő a jövőé.

Démonnapló sorozat · Összehasonlítás