Tégy ​úgy, mintha…! 10 csillagozás

Lee Pascoe: Tégy úgy, mintha…!

Az ausztrál születésű, Franciaországban élő hipnózisszakember, agykontrolloktató, pszichoterapeuta és színész sokak számára a céljaik sikeres eléréséhez szükséges hiányzó láncszemet nyújtja át kulcsfontosságú felismerésével, amit röviden így lehet megfogalmazni: a tettetés hatására tudatalattid hinni kezdi, hogy célodat elérheted; a kialakult hited hatására pedig célod megvalósul.
A felismerés gyakorlatba átültetéséhez a szerző számos kitűnő gyakorlatot is ismertet.
A könyv egyszerre értékes segédeszköz – agykontrolltanfolyamot végzetteknek külön is hangsúlyozottan ajánlott –, hatalmas intellektuális kaland és (nem utolsósorban) szinte letehetetlenül érdekes, mélyen elgondolkoztató olvasmány.

Agykontroll, Budapest, 2005
196 oldal · ISBN: 9789637491054 · Fordította: Sóskuthy György

Amazonhölgy P>!
Lee Pascoe: Tégy úgy, mintha…!

Elsőre nekem is az volt a benyomásom, hogy nagyon kusza és felületes ez a kis könyv. A nagyrészét már elolvastam, de nehéz befejezni, mert igazából sok kicsi jótanács és praktika, módszer van benne, ami használható és valóban működik. Viszont, szerintem kell hozzá háttértudás a módszerekről, amelyek a könyvben nagyon röviden össze vannak foglalva, ahhoz, hogy ezek a módszerek valóban használhatóak legyenek. Számomra ez a könyv egy ötletgyűjtemény, módszergyűjtemény. Egyelőre kölcsönkaptam és úgy olvasom, de lehet, hogy megveszem, hogy a polcomon legyen, ha úgy hozza az élet, hogy nem tudom, mihez nyúljak, segítséget, ötletet nyújthat. Több van ebben a könyvben, mint ahogy ez elsőre látszik. A borítója viszont visszataszító volt, nem ez hozta meg az olvasáshoz a kedvemet, hanem a barátnőm ajánlotta egy beszélgetés kapcsán.

Laeken>!

Amikor szabadságra mész vagy belépsz egy új klubba, tehát olyan közegbe kerülsz, ahol senki sem ismer, találj ki magadnak egy új személyiséget, és játszd el azt a lehető legtökéletesebben! (Akadnak egyébként olyanok, akik maguktól is így tesznek, tehát egészen másként viselkednek szórakozás közben, mint otthon vagy a munkahelyükön.) Tegyél és mondjál olyan dolgokat, amelyek „normálisan” az eszedbe sem jutnának, mert akkor a családod és a barátaid rögtön tudnák, hogy az „nem te vagy”! Érezd jól magad, találj ki és fedezz fel új dolgokat! Senki sem fogja tudni, hogy mindez csak színlelés.

Laeken>!

A tettetésből hit lett, a hitből pedig valóság!