Démonnapló ​1. (Démonnapló 1.) 111 csillagozás

Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

A démonok és az istenek soha véget nem érő harcot vívnak, melynek színtere a halandók világa. Ahogy az a hosszú háborúskodások eseté­ben lenni szokott, az ok már rég feledésbe merült, és mindent a gyűlölet irányít. De azt mondják, hogy majd eljön valaki, aki végre helyreállítja a békét az istenek és a démonok között.
Raenef a démonkirály örököse, bár a legkevésbé sem alkalmas a feladatra, ezért a démonkirály a bölcs és nemes Eclipse-re bízza, hogy faragjon belőle igazi dé­mont. Raenef a démoni udvar fekete báránya, akinek fogalma sincs mágiáról vagy udvari etikettről. Kis idô elteltével azonban Raenefnek és Eclipse-nek rá kell ébrednie, hogy a barátsá­guk sokkal mélyebb, mint egy egyszerű tanító és tanítvány közti viszony.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Fumax, Budapest, 2008
114 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639861091 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Kara

Riszperidon>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Nem mondanám rossznak, de jónak sem. Kicsit nehezen rázódtam bele, de aztán már ment a dolog. Kicsit lökött, kicsit fárasztó, de szerethető. Az összes részt el fogom olvasni.

Himitsu P>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Megint magával ragadott a nosztalgia.:) Rengeteget kacagtam ezen a köteten, imádtam szinte minden oldalát. Eclipse-nek iszonyú türelme van a zöldfülű Raenefhez, aki a legváratlanabb pillanatokban hozza kellemetlen helyzetbe, akár a leghatalmasabb démonnagyurak előtt is.
A kötet végén bemutatkozik egy lovag, aki egyelőre egy légbubis börtönben várja a szabadulást valahol, a palotától nem messze.:)
Raenef imádnivalóóóó! ♥

Szűcs_Viktória_>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Jó kis bevezető kötet volt ez. Komoly érzelmi kapcsolatok még nem alakultak ki a szereplőkkel. DE Eclipse már most kedvenc karakter! Egy mogorva és dögös tanító.
Raenef nagyúr pedig egy külön történet. Annyira naiv és ártatlan, hogy vicces volt olvasni a cselekedeteiről. „Hogy merèszeltek kinevetni engem, ti férgek?!” Itt hangosan nevettem.
Jó kis manga lesz ez. Olvasom is a következőt!

schesztiஐ >!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Hát ez haláli!!! :D Imádom! Többször hangosan kacagtam rajta és hiperboldog vagyok, hogy végre megszereztem. :))) Még jó, hogy rögtön a 2. kötetet is megvettem ma. :D

Nagyon tetszenek a rajzok, gyönyörűek! Eclipse ♥, Raenef pedig elképesztően édes! :))) De jó,hogy ebből mind a hét kötet beszerezhető magyarul!!! :D
És bakker, de kár, hogy nem vettem meg tegnap a Fumax standjánál! :S
Vagy ma a Mondo-n.

Barnabás_The_Good_Girlboi>!

Kedvenc *_*
Legalább 10 kihoztam a könyvtárból mind a 7 részét ^_^

wayamaya>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Ez de kis aranyos volt! :D Eddig nem voltam jóban a mangákkal, mert nehéz volt rajtuk kiigazodni, de itt nem volt ilyen problémám. Nevetni is nevettem, csak azt sajnáltam, hogy ilyen rövid és ilyen összecsapott volt vége.

Dorka50 P>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Hogy ebből mi lesz!? Nagyon tetszenek a rajzok, a stílus és az egész. A Démonnagyúr egy kicsit bugyuta, de szerethető és sokat lehet rajta nevetni! Eclipse pedig ahogy elnézem egy vajszívű démon, akármit is mutat. Az embert még nem ismerjük annyira, de gondolom lesz szerepe a folytatásban. Jó kis bevezető szösszenet volt.

gab001>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Az első képregényem, így nem igazán tudom mihez hasonlítani. A kiadótól kaptam ajándékba egy rendelésem mellé. A főszereplő a rajzok és a viselkedése alapján inkább lánynak tűnik, ettől eltekintve viszont tetszett, mert nagyon szép a kivitelezés és vicces a történet. Hogyan lehet megtanulni a gonoszságot, ha nem érti a démonnagyúr, hogy mi is az? Érdekes elképzelés és szórakoztató a megvalósítás. Kikapcsolódás volt.

Fumax, Budapest, 2008
ap358 P>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Ezt az első részt még nem igazán tudtam hova tenni. Egy szó jellemzi: aranyos!
A története inkább csak egy szösszenetnek indul, nem az a sztori, ami után azt mondtam volna, hogy „hú, azonnal ide a folytatást”, szóval még szerencse, hogy itt csücsül a polcon a többi rész.
Ellenben a humora nagyon megfogott. A főszereplő, Raenef egyszerűségén, a naivitásán és a bugyuta reakcióin sokat nevettem. Kíváncsi vagyok, hova fejlődnek a karakterek, mert ebből még bármi lehet.

RoseMarry>!
Lee Ji-Hyung: Démonnapló 1.

Nagyon tetszett :D A szereplők kicsit lököttek, de szerethetőek. Néhány poénon hangosan nevettem úgyhogy a vonaton azt hitték szerintem, hogy elgurult a gyógyszerem. És már most tuti, hogy elolvasom a többi részét is :D

Rika>!

Egy magabiztos „hrmpf” után gyenge elhárító varázst kell mondani, majd az elkövetőt 99-szer ágyékon rúgni. Végül le kell mészárolni egy kenőkéssel.

Démonnapló sorozat · Összehasonlítás