Volt ​egyszer egy Amerika 6 csillagozás

Lee Hays: Volt egyszer egy Amerika

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: Once upon a time in America

Mobil, 1989
186 oldal · ISBN: 9630266105 · Fordította: Vincze Éva

New York

Lee Hays: Volt egyszer egy Amerika

Mivel a filmet többször is láttam már, nem tudok elvonatkoztatni tőle. Minden jelenetnél magam előtt láttam az illető színészeket, mozdulatokat, szóval mindent. Egyik kedvenc korszakom a szesztilalom, egyik kedvenc témám az alvilág, mindig is vonzódtam a zsidó kultúrához, s bár ez nem a kultúráról szól, mégis érintkezik a témával, szóval mondhatni minden adott ebben a könyvben, hogy szeressem. Nem is tartom rossznak. :-) Nem lett kedvencem, elsősorban a spoiler miatt. És azt hiszem ehhez a ponthoz adott hozzá valamit a könyv, megértettem Deborah viselkedését gyerekként majd az ominózus estén is, illetve felfogtam, hogy Nudli spoiler, mert hogy őszinte legyek, nem érthető a filmből, tudniillik nem gondolom úgy, hogy spoiler.
A regényben levő ugrások nem tudom, mennyire lehetnek követhetőek annak, aki nem látta a filmet…

Lee Hays: Volt egyszer egy Amerika

Levontam belőle egy csillagot, na nem azért mintha nem lenne olyan jó, mint amikor először olvastam, csak éppen ma már úgy gondolom, hogy csak a film alapjául szolgáló „The Hoods” tükrében lehet eldönteni a csillagok számát…

…és azt bizony nem olvastam.
Még.

Mobil, 1989
186 oldal · ISBN: 9630266105 · Fordította: Vincze Éva

regulat>!

Bőséges volt a gyermekáldás is, mivel a tömegnyomorban a szórakozásra és gyakran élelemre vagy tüzelőre sem elegendő pénzmag kevéske maradékát a nyomorúság feledésére költve, egy másik emberi lény karjában kerestek vigasztalást.

56. oldal (Mobil, 1989)

regulat>!

A remény viszont hiánycikk volt.

56. oldal (Mobil, 1989)

regulat>!

Harangok, dobok, és xilofonok hangja, pánsíp zenéje töltötte be a levegőt, derűt, harmóniát sugározva ellensúlyozva az utcáról beszűrődő hangokat.

Dénes_Gabriella>!

Kicsi fekete koporsó lebegett át a sötétségen. Rajta a szalag a felirattal: SZESZTILALOM. Négy üres pezsgősüveg szolgált gyertyatartóként. Két pincér vitte a koporsót a vállán, átmentek Dagadt Moe zugbárjának „nagytemén”. A koporsó mögött egymásba kapaszkodott táncolok kígyóztak, derekukat a jazzband gyászzenéjének ritmusára riszálva. A zenekar ugyanazt játszotta, amit New Orleansban lehetett hallani, amikor az egyik híres fekete jazz-zenészt tették sírba. A gyászolók zokogtak, legtöbben persze csak tettették, de néhányuk – az alkoholcsempészek, na meg az illegális bárok tulajdonosai – valóban sírtak. A szesztilalom vége a megélhetésüket vette el. A többség számára azonban ez az éjszaka igazi örömünnep volt. Az ivás újra legális időtöltés lett.

Kapcsolódó szócikkek: szesztilalom
Dénes_Gabriella>!

New York, mondogatta magának, biztosan megváltozott. Látta képeken az újságokban, meg a tv-ben. Nagy épületek, üvegés márvány ketrecek. Kíváncsi volt, vajon a régi környék, ahol lakott, megvan-e, vagy lerombolták, hogy valami fényűzővel, pazarral, hamissal helyettesítsék.

Kapcsolódó szócikkek: New York
Dénes_Gabriella>!

Miután könnyített magán és lehúzta a wc-t, Nudli továbbra is bent maradt, kényelmesen elhelyezkedett az ülőkén, és egy szemétben talált könyvet, a Martin Eden-t olvasgatta.