Nincs ​mit veszítened (Jack Reacher 12.) 87 csillagozás

Lee Child: Nincs mit veszítened Lee Child: Nincs mit veszítened

Két ​kisváros a semmi közepén Coloradóban. Hope – a reménység, és Despair – a kétségbeesés városa. Közöttük semmi, csak néhány kilométernyi üres út. Azt hinné az ember, hogy a két várost csak ez a pár kilométer választja el egymástól. De van még más is, ami megkülönbözteti őket. Egy leszerelt katona, Jack Reacher, csak egy kávéra szeretne beugrani Despair városába. A helyiek ezt rossz néven veszik. Összeakad négy polgárőrrel, akik fizikai erőszakkal akarnak megszabadulni tőle. Kevés sikerrel. Bíróság elé állítják csavargás vádjával, és kiutasítják a városból. De nem a megfelelő emberbe kötnek bele. Reacher, az örök kíváncsi, nem hagyja annyiban a dolgot, és szövetségesével, a titokzatos Vaughan rendőrnővel nekiáll kideríteni, hogy mi is az a rejtély, amelyet Despairben mindenáron el akarnak titkolni a kívülállók elől. Lee Child (A baj nem jár egyedül, Rögös út, Csak egy lövés, Kétélű fegyver) legújabb könyvében Reacher szembeszáll Despair városával és annak urával, hogy a végén… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

374 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430306 · Fordította: Mártha Bence

Jack Reacher

Bla IP>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Hirtelenjében a harmadik Lee Child regény, amit rövid időn belül olvasok, megkedveltem a szerzőt és Jack Reacher karakterét. Ez tán egy kicsit gyengébbre sikerült regény, de a maga nemégen jó. Nem unatkoztam, sőt, kíváncsi voltam hová alakul ez a történet, s nem is csalódtam. Tán kicsit kevesebb akcióval, de „a háborús borzalom” és következményei kellő mélységű ábrázolásával ott a helye a Jack Reacher sorozatban.

Lee Child: Nincs mit veszítened

Child érezhetően mindent beleadott annak ellenére, hogy a történet érzésem szerint menet közben alakulhatott ki. A sorozat rajongóinak ajánlom elsősorban. Aki még ismerkedne Reachrrel, ne ezzel kezdjen.

altagi P>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Soha nem gondoltam volna, hogy Jack Reacher könyvet lehet ennyire unni. :( Olyan volt, mint amikor az óvodások játszanak: „Ezt te tedd ide. Nem akarom. Menjünk hintázni! Jéééé, csúszda! Akkor most homokozunk? Mé' romboltad le?”
A mellékszereplők is csak rontottak az amúgy sem fényes élményen, nem sikerült egyiket sem megismerni, nagyon kidolgozatlanok maradtak.
Ezek eléggé fájtak, de azért csak hű marad a regény a többihez, mert a szokásos íve szépen végigvezeti a megoldáshoz a cselekményt, és a végére sok hibát meg lehet bocsájtani.

briggg>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Hát az eddig olvasott Jack Reacher sorozatban ez tetszett a legkevésbé. Nekem vontatott volt és mindig azt érzetem, hogy nem történik benne semmi. Nem is értettem, hogy mit ér miért is nyomoznak benne.

Cherrytree P>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Nekem ez most nagyon nehezen állt össze, és kicsit zavartak a hosszasabb fejtegetések erről-arról, de összességében egy összeszedett, kemény sztorit kaptunk, a megszokott elemekkel is megpakolva. A végére már szépen kirajzolódott minden, az utolsó harmadban már alig akartam letenni, annyira vártam a végét!

Maszatostappancs>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Egymás után van szerencsém Reacher történeteihez és az egész sorozat nagyon kellemes és végig izgalmas, de valamiért ez a rész nem annyira nyerte el a tetszésemet. Reacher most is hozza a formáját, rájön és megold, de valahogy az alapmotiváció, ahogy az egész ügybe keveredik, nekem valamiért kevéssé hihető/érthető. Miért űz el Reménytelenség mindenkit és miért izgatja ez annyira Reachert hogy ezért majd 40 mérföldet gyalogol. De amikor már benne van a történetben akkor szokás szerint végig feszes a könyv és a szokott végkifejlett sem marad el. Mindenesetre elsőnek nem ezt ajánlanám.

bogcica>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Imádom a Jack Reacher sorozatot. Ez a könyv is a jobbak közül való, végig magasan tartja a feszültséget az író. Nagyon jó karakterek, szövevényes, rejtélyes történet. A végén picit hiányoltam, hogy Reacher megoldása miatt csak azt ismerjük meg, neki mi volt a feltevése, de azt nem, hogy valójában mi volt Thurman célja a spoiler konténerrel. Nagyon izgalmas könyv, nagyon jó cselekményleírásokkal, és sok-sok titokkal. :D

petrozy>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Izgalmasan kezdődött a regény, de számomra csalódást okozott a cselekmény kibontakozása. Izgalmasabb, érdekfeszítőbb történetre számítottam.

varsanyim>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Végre megint egy remek könyv, ahol Reacher nem találja ki később az indítékokat, mint én (lásd előző két könyv az olvasmánylistámban) stb… A végjáték szokatlanabb, mint a többi könyvnél, talán durvább is, szerintem sokkal rizikósabb, amiben nem is egészen értettem, miért és hogyan vállalja be azt a rizikót, amit bevállalt. Ha egyszer lenne egy író-olvasó est Lee Child-dal, akkor erre biztos rákérdeznék.

nagyi77>!
Lee Child: Nincs mit veszítened

Ez a könyv elég sok negatív jellegű értékelést kapott. Igazából mindben volt igazság. Ennek ellenére én pozitívumként tudom értékelni azt a szarkasztikus humort, mely kb. 60-70 oldalig jelen van. Aztán már nem igen volt fellelhető. Addig pörgött is a történet, utána leült.
A történet több szálon fut, szerintem sokat markolt az író, és keveset fogott. Igazából még logikailag is sántított egy kicsit a dolog.
Még egy érdekessége ennek a résznek, hogy többször átverik főhősünket, és ehhez nem vagyunk hozzászokva. Talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy nem kapott olyan jó értékeléseket. (A tudatalattink dolgozik!) Ennek ellenére én végig olvastam a szokásos stílusomban, ahogy a Lee Child könyveknél teszem általában, a felesleges bekezdéseket átugrom. Igen, mert minden könyvében vannak olyan bekezdések, amiket nem igazán érzek informatív jellegűnek, indokoltnak. Csak kitöltő szerepük van. Én ezeket a részeket átugrom.

robinson P>!

— Az apám azt szokta mondani: minek újjászületni, amikor fel is nőhetünk?

robinson P>!

— Nem akarjuk, hogy itt legyen — szólalt meg az álló fickó.
— Összekever valakivel, aki nem szarja le, hogy mit akarnak — mondta Reacher.

robinson P>!

Hope éttermében korlátlanul lehetett kávét fogyasztani, amit Reacher szemtelenül ki is használt. Már majdnem egy teljes kancsónyit megivott egymagában. A pincérnőt teljesen lenyűgözte a látvány.

robinson P>!

Semmi sem volt a zsebében, csak néhány bankjegy, egy lejárt útlevél, bankkártya és egy összehajtható fogkefe.

altagi P>!

– Mindannyian ateisták vagyunk. Maga sem hisz Zeuszban, Thorban, Neptunuszban, Augustus császárban, Marsban, Vénuszban vagy Ré napistenben. Visszautasít vagy ezer istent. Miért zavarja, ha valaki éppen egy ezeregyedik létezését tagadja?

mdmselle I>!

– Mi történt a polgárőrökkel?
– Csatlakoztak két rendőr cimborájukhoz a gyengélkedőn.
– Mind a négyen?
– Mind a hatan. Kaptak egy kis erkölcsi támogatást a helyszínen.
– Maga egy egyszemélyes bűnözési hullám.

robinson P>!

— A csavargás nem csak a férfinemhez kötődő kihágás.

mdmselle I>!

– Milyen napja volt? – kérdezte Reacher.
– Egy rágógumipapírt sodort elém a szél az utcán. Éppen a fényszóróim elé. Valaki áthágta a szemetelés elleni szabályt. Nagyjából ennyire izgalmasan zajlik az élet Hope-ban.

[…]

– Megtalálta a szemetelőt?
– Nem. Pedig most már sorozatos bűnelkövetővel állunk szemben. Később megtaláltam az aluminiumfóliát is. Formailag ez két különböző kihágás.

Kapcsolódó szócikkek: szemetelés

— Most komolyan beszél?
— Olyan komoly vagyok, akár egy szívroham.

imprill>!

A dühödt, szervezett tömeget, ha lehet, még kevésbé szívelte. Járt Szomáliában, Boszniában, a Közel-Keleten, és látta, mire képes a feldühödött tömeg. Akárcsak azt, hogyan működik a csordaszellem, a névtelenség, miként szűnnek meg a gátlások, és hogyan érzik magukat az emberek felhatalmazva attól a tudattól, hogy a tömeggel együtt cselekszenek. Látta, hogy a dühödt tömeg a legveszélyesebb állat a világon.

Jack Reacher sorozat · Összehasonlítás