Éjféli ​szállítmány (Jack Reacher 22.) 82 csillagozás

Lee Child: Éjféli szállítmány

Miután ​Jack Reacher és Michelle Chang útjai Milwaukeeban elválnak egymástól, Reacher ismét nyakába veszi a világot. Azt teszi, amit mindig: jegyet vált az első induló buszra, tartson az bármerre is. Épp a második rövid pihenőre állnak meg a hosszú, északnyugatra vezető úton, amikor Reacher úgy dönt, hogy leszáll, és sétál egyet. A helyi zálogház kirakatában aztán megpillant egy kis méretű, feltételezhetően női gyűrűt. A West Point Katonai Akadémia egyik diplomagyűrűjét. Amitől nem szokás csak úgy megválni. Elhatározza, hogy utánajár az esetnek, és mindent elkövet azért, hogy visszaszolgáltassa azt az eredeti tulajdonosának. A nyomok nyugatra, egészen Wyoming vadregényes tájaira vezetnek. Reacher a tőle megszokott módon fejti fel a szövevényes ügy szálait, és semmitől sem riad vissza, hogy elérje a célját. Kerüljön bármibe is…

Az egykori katonai rendőr még fel sem ocsúdott a Néma városban átélt borzalmakból, máris újabbakba csöppen a huszonkettedik Jack Reacher-regény… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

General Press, Budapest, 2018
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520986 · Fordította: Gieler Gyöngyi
General Press, Budapest, 2018
344 oldal · ISBN: 9789634520993 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Jack Reacher

Wyoming

Lee Child: Éjféli szállítmány

Megy a gyűrű vándorútra, lehetne a mottója Lee Child immár a huszonkettedik Jack Reacher történetének. Ami éppen olyan jó, mint mindig. A történet ezúttal inkább Reacher intelligenciájára épít, arra támaszkodik, mint a testi erejére.

Bla IP>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Második könyvem Lee Child-tól – de szerintem lesz még több is…
Az elmúlt két napban ismét Budapesten jártam, voltak elintézni valóim. Szerencsére az ottalvás lehetőséget biztosított arra is, hogy a könyvtárból még menetben kikölcsönzött új könyvhöz hozzákezdjek, s be is fejezzem. Nagyon közel állnak hozzám a a Jack Reacher történetek. Amit most olvastam, az is tetszett. Egy nagyon egyszerű ügy, egy zálogházi gyűrű indítja Reachert, hogy utánajárjon, hogyan kerülhetett oda. Érdekes, izgalmas, olvasmányos, elvhűségben kollegalitásban példaadó történet, s közben megismerkedünk az amerikai Wyoming állam bizonyos sajátosságaival is, mert Reachert arra veti az útja…Tetszett!

bokrichard>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

1000. olvasás!! El sem hiszem, ily fiatalságomban ekkora szám! Ezt a kerek számot pont ezzel a könyvvel elérni, na ez meg aztán külön öröm! Aki eddig végigkövette Lee Child munkásságát, ami konkrétan a Jack Reacher sorozat, azt hinné, hogy nincs új a nap alatt. Pedig van!
Eddig akadt E/1-es és E/3-as elbeszélésű, főhősünk múltjával, és jelenével foglalkozó kötet. Láttuk politikai, és katonai kutyaszorítóban, harcolva a rendszerrel, az idővel, a környékkel. Láttuk puszta kézzel leverni akár 7 embert is, láttuk, hogy tökéletesen kezeli a fegyvereket, sőt, mesterlövészként sem utolsó. De most új oldaláról is bemutatkozik: igen, Nagylábú intellektuálisan sem utolsó!
A történet kezdete a véletlen kezében van (ismét, hiszen Jack Reacher mindig így éli az életét). Ki hinné az elején, hogy egy gyűrű ilyen bonyodalmakat kelt. Jönnek a szereplők dögivel, akadnak jók és rosszak, de hogy ki melyik térfélen áll, az természetesen nem mindig egyértelmű. Bejön a képbe egy bűnbanda, egy titokzatos szállítmány is, szóval akadnak itt gondok bőven…
Nem úgy olvasmányos, és pörgős, ahogy korábban. Nincsenek látványos robbanások, itt inkább az IQ dominál, váratlan csavarok, és még az érzelmek is megjelennek. De hogy nem marad el az eddigiektől, az egyszer biztos.
Annyit mondhatok csak, amit a többi kötetre is: aki rajongó, annak kötelező, aki meg nem, annak is érdemes elolvasni. Nem okoz csalódást!

Manoli >!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Reacher a megunhatatlan kedvenc. Ha a világ éppen rendben körülötte, akkor is talál valamit ami küldetésssé növi ki magát. Nem lehet lerázni, nem lehet megállítani, végig járja a gyűrű útját. Élvezetes olvasmány, logikus következtetésekkel és rejtély felderítéssel.

Maryse>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Reacher, „küldetést” teljesít, mint mindig, mert ő, ha talál valami szokatlant, érdekeset, rendkívülit, akkor útját megszakítva – aminek nincs is különösebb célja – végére jár a dolognak és senki sem tudja megakadályozni, hogy a szóban forgó probléma megoldódjon, az igazság kiderüljön. Így történt ez most is és egy nagyon egyedi és kiszámíthatatlan történetet olvastam, középpontjában két kiemelt témával, az egyik a becsület, az egykori bajtársak iránti felelősség és összetartozás kérdése, a másik pedig a katonai veteránok sorsának alakulása, problémáik sokfélesége és mélysége. Egy zálogházba tett gyűrű indítja el Reacher érdeklődését, ami aztán igazi hajtóvadászattá válik, rengeteg fordulattal és biztosak lehetünk benne, hogy Reacher nem fog meghátrálni most sem, módszerének a lényege pedig „Reméljük a legjobbat, készüljünk a legrosszabbra”. Reacher rajongó vagyok és imádom azt a képességét is, hogy mindig számításba veszi az összes alternatívát és lehetőséget, amikor tervez és az eredményre koncentrál, így aztán váratlan húzásaival mindig mindenkit meglep vagy megelőz. Azt még megjegyzem, hogy érzek valamiféle szomorúságot Reacher magányos vándorlásában, olvasóként mégis az az érdekem, hogy még sokáig tartson és jöjjenek az újabb „kalandok”.

liptonella>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Nekem ez most csalódás volt. Nem igazán volt felépítve, a vége meg elég összecsapottra sikeredett, miközben előtte húszoldalas leírásokkal szórakoztatott arról, hogy milyen szögben ágaznak le a dűlőutak balról, aztán ugyanez jobbról. Már vártam, hogy mikor informál az úttesten áthaladó kóbor kutyákon található bolhapopulációban az utóbbi öt perc során bekövetkezett változásokról. Nem hittem volna, hogy valamikor majd ilyet mondok, de egyfelől untam, másfelől unalmas volt, szóval lehet, hogy a két dolog összefügg. :)

gesztenye11>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Egy újabb nagyon jó Jack Reacher történet. Lehet, tényleg több itt az intelligencia (meg a kutakodás, felderítés, nyomozás), mint az akció, mert elég sokáig kell várni a cselekmény tetőpontjára, meg a mozgatórugókra, hogy kiderüljön, mi is történik és mi is történt itt valójában. Vagy talán csak Reachernek van több, mint nekem (esetleg Lee Child-nak) és én jöttem rá lassan! De addig is nagyon jól szórakoztam és a könyv nagyon izgalmas. Egy újabb adalék az USA (földrajzi, területi) nagyságához, illetve az.ottani emberek (na jó, csak egy kisebb részének) kicsiségéhez, gyarlóságához. A többi leírás spoiler lenne! De ajánlom minden Reacher és krimi kedvelőnek egyaránt!

Barbár>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Jack Reacher verhetetlen. Miközben stoppal és busszal járja az országot, kiosztja a pofonokat, mint Bud Spencer, és igazságot tesz, mint Robin Hood. Csak jó ügyekért száll harcba, és csak akkor bunyózik, ha az ellenfél minimum öt főt számlál. Különösen érzékeny, ha olyan embereket ér méltánytalanság, akik a West Point Katonai Akadémián végeztek. A bajtársakért mindent megtesz. Ez a történet szépen példázza Reacher életfilozófiáját.
Lee Child rajongói imádni fogják a könyvet, akik pedig még nem rajongók, előbb-utóbb azzá válnak. A rajongást is el kell kezdeni valamikor, ez a könyv kiválóan alkalmas erre, még akkor is, ha már sokadik a sorban, még a Jack Reacher-történetek között is.

Szeitz_Éva>!
Lee Child: Éjféli szállítmány

Elfogultság okán nem írok értékelést. Mindenképpen öt csillagot adnék, akármilyen is az írás, de amiben Reacher szerepel az csak jó lehet. Amúgy meg bajban vagyok. Ez volt a sorozat 22. része, hol a többi????? Segítség!!!

robinson P>!

Ha valaki ostoba, az még nem főbenjáró bűn. Sőt, egyáltalán nem is bűn. Csak hátrány.

robinson P>!

Talán negyvenéves lehetett, vékony és alattomos, mintha egy róka és egy mókus szerelemgyermeke lenne.

robinson P>!

— Működik itt a mobilja? — kérdezte Reacher.
— Két pálcika a térerő, ha a szakadékkal szemben áll.

— Zsaru vagy?
— Nem, de van egy negyeddollárosom, és fel tudom hívni a rendőrséget.

robinson P>!

De Reacher optimista volt. Csak annyi kell, hogy egy autós megálljon. Ideje volt bőven.

robinson P>!

Reacher azt mondta, ő már kijelentkezett. Soha nem fizetett ki egyszerre egy éjszakánál többet. A fogkeféje a zsebében volt. Más csomagja nincs.

robinson P>!

Mindig jobb ötödikként vagy hatodikként a földre kerülni, mint elsőnek vagy másodiknak.

Futtetenne I>!

Reacherrel nagyon ritkán fordult elő, hogy megütötték volna, és nem is szándékozott változtatni ezen az arányon. És ez nem pusztán hiúsági kérdés volt. Ha az embert ütés éri, az árt a hatékonyságnak. Rontja az azt követő teljesítményt.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Reacher
robinson P>!

— Magának aztán van bőr a képén, tudja?
— Aki mer, az nyer.

gesztenye11>!

Erre a volt FBI-ügynök elmesélt egy viccet egy ügyvédről, aki meghalt és a mennyországba jutott. Ez nem igazság, méltatlankodott, még csak negyvenöt éves vagyok. Mire Szent Péter: nem, új számítási rendszert vezettünk be, a kiszámlázott munkaórák alapján. A mi feljegyzéseink szerint maga százötvenhárom éves.

143. oldal -20. fejezet

Jack Reacher sorozat · Összehasonlítás