A ​titokzatos látogató (Jack Reacher 4.) 156 csillagozás

Lee Child: A titokzatos látogató Lee Child: A titokzatos látogató Lee Child: A titokzatos látogató

Az amerikai hadseregből leszerelt nők titokzatos körülmények között gyilkosságok áldozatai lesznek. Az FBI pszichopata gyilkosra gyanakszik, mert mindegyik áldozat korábban feljelentést tett szexuális zaklatás miatt. Külsérelmi nyom nincs rajtuk, ezért komoly fejtörést okoz megállapítani haláluk okát. Az FBI erre a nyomozásra a legalkalmasabb személy segítségét akarja igénybe venni. De egy Jack Reachert nem könnyű ismét csőbe húzni. Csellel ráveszik ugyan, hogy segítsen, azonban egy idő múlva úgy tűnik, még ő is arra kényszerül, hogy feladja a nyomozást. A véletlenen múlik, hogy Reacher végül is hihetetlen logikával lépésről lépésre megfejti a gyilkosságok motívumát. Az izgalmas rejtvény kibogozásának szinte észrevétlenül maga az olvasó is részesévé válik.

Eredeti megjelenés éve: 2000

General Press, Budapest, 2013

Jack Reacher

Kókuszka>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Jack Reachert, a hadsereg katonai rendőrségének egykori tagját az FBI zsarolással ráveszi, hogy tanácsadóként járjon el azon gyilkosságok megoldásában, ahol a női áldozatok anno szexuális zaklatási ügy után hagyták el a hadsereget. A sorozatgyilkos semmiféle nyomot nem hagy a tetthelyen, kérdéses a tényleges halálok is. Reacher miközben elméleteket gyárt, megpróbál az FBI szorításából is szabadulni. Már-már megoldódni látszanak a dolgok, de az igazi csavar csak ezután következik. A karakterek jól megformáltak, a történet jól felépített, az eltusolások igencsak drámaian életszagúak.

Bla IP>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Egy kétéjszakás kaland Jack Reacherrel, akit az FBI megzsarol, hogy dolgozzon nekik egy nyomot soha nem hagyó sorozatgyilkos felderítésében és elfogásában. Egy nagyon izgalmas krimi óriási csavarral a végén. Megtanulhatjuk belőle, hogy az amerikai szövetségi nyomozóiroda nem nagyon foglalkozik a munka morális kérdéseivel, fenyegetik, zsarolják a velük együttműködőket – ha kell – céljaik szentesítik eszközeiket. Child ismét jó szórakozást biztosított!

PRicsmond>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Újabb kiváló krimi Lee Child tollából, amely gazdagítja a Jack Reacher sorozatot. Pár hónappal járunk az előző rész történései után, Reacher látszólag megállapodott és boldogan él barátnőjével, amikor is az FBI zsarolással ráveszi, hogy segítsen egy sorozatgyilkos utáni nyomozásban. Az áldozatok mind olyan nők akik régen a hadseregben szolgáltak, de korábban mindegyik feljelentést tett az őket ért zaklatás miatt. A gyilkos nemcsak az FBI-nak, de Reacher-nek is feladja a leckét, nem hagy nyomot, sőt még a halál okát sem képesek megállapítani. Egyetlen reményük, hogy a gyilkos miközben újabb áldozatot szed elkövet valamilyen hibát. A nyomozók folyamatosan elméleteket gyártanak, de az idő mindig egyre fogy, a gyilkos pedig egy idő után a módszerén is változásokat eszközöl.
Az előző részekhez hasonlóan egy újabb kalandos, fordulatos és az utolsó oldalakig izgalmas történetet kap az olvasó.

Roszka>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Nagyon jó krimi, teli csavarokkal, és a vége igazi meglepetés. Egyre inkább tetszenek Child történetei.

gyuszi64 >!
Lee Child: A titokzatos látogató

2020/191. könyvtár (24. értékelés)

Jó kis izmos krimi, nagyon behúzó és szórakoztató, igazi ismerkedés a szerzővel. A Csak egy lövés c. filmadaptációt ismertem tőle korábban, a pozitívumokat megkapjuk ebben a regényben is, sőt stilárisan összefogottabbnak tűnt, mint a film. Nagyjából azt mondhatom, kevésbé tartalmas és mély, mint egy erős skandináv újgenerációs krimi, viszont érdekfeszítőbb és szórakoztatóbb, a könnyedsége pedig kissé csalóka.

Lee Child: A titokzatos látogató

Ez megint nagyon nagyon jó volt! Halvány sejtésem volt, de nem akartam elhinni, ki a hunyó… Letehetetlennek bizonyult, izgalmas és jó történet a kapzsiságról.

Gyöngyi69>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Első olvasásom az írótól, de nem az utolsó, mert ez a krimi első pillanattól fogva lekötötte a figyelmemet, végig foglalkoztatott, és még ha a sztori háromnegyede tájékán rá is jöttem, ki a gyilkos, azért nem lehettem benne teljesen biztos. Ráadásul voltak olyan kérdések, amikre sosem jöttem volna rá, így az utolsó oldalakig szolgált Lee Child meglepetéssel. A végén éreztem egy-két bizonytalan / elkapkodott / eltúlzott részletet, de azért marad az öt csillag. Majd legközelebb szigorúbb leszek.

Stefan_Stefansson>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Nagyon szeretem a Reacher könyveket 80%-ig. Addig építkezik, fenntartja a figyelmet. Aztán jön a kapkodás, túlírás. Anélkül is jó lenne a krimi. De így is jó. Gyorsan fogynak….

Szandi_Csík>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Ez volt az első könyvem az írótól és biztosan fogok még tőle olvasni. Egy kihívás miatt olvastam el ezt a részt és mindenképpen elfogom a többit is. Nekem nagyon tetszett, végig izgalmas és fordulatos volt. Megint az volt a gyilkos,akire egyáltalán nem számítottam. Reacher karaktere pedig nagyon szimpatikus volt.

Balázs_Erőss>!
Lee Child: A titokzatos látogató

Hehhe… Reacher olyan szarkasztikus lett, hogy időnként hangosan felnevettem. Aztán a könyv harmadánál belibben egy újabb szép nő, és már nincs kedve a srácnak a szarkazmushoz.
Az egyszemélyes igazságszolgáltató rendszer ismét arat. Rendet tesz a védelmi pénz piacon, a katonaságnál és az FBI-nál is. Mindezt egyetlen könyvben.
A teljes „megfejtést” azért nem lehet előre megjósolni, de nekem hamarabb volt spúrom, mint Reachernek. Pedig se rendőr, se katona, se FBI-os nem vagyok. Lehet, hogy pont ezért.
Ideális olvasmány, a habkönnyű kategóriában. Sokat nem érdemes várni tőle, de lekötheti a figyelmed.

robinson P>!

Megcsókolták egymást. Hosszan és lassan, hogy sokáig eltartson az emléke.

robinson P>!

Azt szokták mondani, a tudás hatalom. Minél több a tudás, annál nagyobb a hatalom.

robinson P>!

– Ugye, emlékszik, hogy én nem zsaroltam, hanem a zsarolókat intéztem el? Úgy fognak rám tekinteni, mint Robin Hoodra.

robinson P>!

– Azt hiszi, ki akarok kezdeni magával?
– Miért, nem?
Reacher megint megrázta a fejét.
– Egy kóbor kutyával is előbb kezdenék ki mondta.

Ingryd>!

Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja.

robinson P>!

– Akkor most már barátok vagyunk?
– Soha nem leszünk barátok – mondta Reacher. – Ezt felejtse el.

Ingryd>!

– A profilalkotás nagyon precíz tudomány

AgiJovi P>!

Azt szokták mondani, a tudás hatalom.

Ingryd>!

Az embernek hinni kell önmagában, ez a lényeg.

Ingryd>!

Az ember csak ül, mintha mindenre ráérne, miközben a világ tombol körülötte.

Jack Reacher sorozat · Összehasonlítás