Mindörökké ​1. (Boszorkánydinasztia 4./1) 48 csillagozás

Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

A ​gonosz gyengéje a múlandóság, a jó ereje az öröklétben rejlik.

Ever magányosan él, egyre apját várja, aki nemes harcot vív a gonosszal. Egyhangú napjait egy váratlan találkozás szakítja meg. Úgy hiszi, a kék szemű harcosban megmentőjére lelt, és közben fogalma sincs, találkozásuk milyen veszélyes játszma kezdetét jelzi. A lánynak sok dologról nincs tudomása. Még arról sem, ki ő valójában.

Constantine az alakváltók hadvezére, a király második embere. Életébe egyszerre költözik áldás és átok, amikor megtalálja a lányt. De milyen sors vár arra a szerelemre, mely egy csatatéren szökken szárba? A férfinak hazudnia kell, és ameddig lehet, megakadályozni, hogy Ever rájöjjön az igazságra. Tudja azonban, hogy a titkok egyszer napvilágra kerülnek, és akkor épp azt veszíti majd el, amiért mindent megtenne: a lányt, és a szerelmet.

Túl lehet lépni évszázados hazugságokon? El lehet viselni, ha az embert a saját múltja semmisíti meg?

A sorozat negyedik… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Mogul, 2023
Mogul, 2019

Luna · Una · Az ifjú Lord Charles Westburry · Ever (Everlast) · Feddren · Musson tiszteletes · Rory

M_Brnyai_Annie I>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Kedvenc hazai írónőm. Most is remek történettel rukkolt elő. Olvassátok el Ti is.

cicus61 P>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Mivel elég régen olvastam az előző részeket, kicsit gondban voltam az elején, aztán fokozatosan előjöttek az emlékek :) Szegény Ever, elrejtve, magányosan és egyszerre több sokk is éri, új emberek, új hely, új helyzet. Nagyon jól viselte, ahhoz képest, hogy mennyi mindent kellett szinte újrakezdenie. Constantinet imádtam, mindent megtesz a lányért és nem tudja, mi lesz a vége. A többieket is bírtam, Una hozta a szokásos formáját :) Jó volt nagyon!

Garbai_Ildikó P>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Nem kétséges ezt a részt is imádtam és nem akartam letenni amikor csak lehetett olvastam. Szórakoztató,humoros és izgalmas könyv.Szereplőket bírtam és a csavarok,nagyon kíváncsi vagyok ebből mit hoz ki az írónő. Luna most is mindenkinek az agyára ment de ő már csak ilyen..remélem vele is lesz még a jövőben valami hatalmas csavaríntás… :D Ever egy szerethető lány és sok mindenen ment keresztül..
Szorítok érte nagyon,hogy rátaláljon önmagára ebbe a számára teljesen új világban.Constantine előtt le a kalappal,hogy így kezeli nem kis áldozatok árán. Örülök,hogy itt van a folytatása,mert a falat kaparnám ha most várni kellene.Bár már most szomorú vagyok,hogy nincs meg a következő könyv..Kérlek írónő írj…. :)

Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Huhh, hát nagyon sokat vártam a harmadik rész óta Ever történetére. Falat kaparós vége volt. Nem igazán tudtam, miért lett ketté szedve a boszorkánydinasztia negyedik könyve, de olvasva már nem volt kérdés. Eszméletlen sok minden történik már ebben, sok az információ is és az írónő nagyon jól döntött. Leda megint fantasztikusat alkotott,
Ever teljesen szerethető karakter, akárcsak Rory. Az alakváltók közül is egyre több mindenkit ismerhetünk meg, aminek kifejezetten örülök. Az utolsó kívánság vége a Mindörökké kezdete és az írónő nagyon szépen beleszőtte a történetbe mindhárom könyv cselekményének egy részét, így aki nem olvasta őket, vagy épp nem emlékszik mi történt azokban a részekben, nagy vonalakban kap egy kis emlékeztetőt is.

Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

„Nagyon, nagyon, nagyon élveztem! Hihetetlen, ahogy játszani tudsz azokkal a részletekkel, amiktől hangosan nevetek és azokkal, amik belém fagyasztják a levegőt, és izgatottan várom, most hogyan másznak ki ebből már megint. Arról nem is beszélve, ahogy eszedbe jutnak összefüggések totál (látszólag) oda nem illő dolgokról és olyan poént rittyentesz belőlük, hogy még most is azon röhögök.

Zseniális volt! Megkaptam a LedaFéleBosziÉrzést és most totál kétségbeesve várom a történet másik felét.

Köszönöm Leda! Soha ne hagyd abba!”

A teljes értékelésem tartalmaz némi spoilert a végén és nem is annyira elrejtett trágár kifejezést is. Így csak egy részét osztottam itt meg.
A vágatlan verzió a blogon olvasható:

Annie04 >!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Szerintem ez a rész lett a sorozat eddigi legjobbja! De, kezdjük az elején, a külsővel.
A borító elképesztően gyönyörű lett! A sorozat eddigi legszebbje. Imádom a színeket, az egész erdei feelinget, és a modellt is, rajta meg főleg azt, hogy vörös a haja! Végre, hogy random modell helyett olyan került a borítóra, akire ha ránézek, eszembe jutattja az adott könyv főszereplőjét, jelenesetben a vörös hajú Evert.

A Mindörökké történetéből már felcsipegethettünk néhány morzsát az előző könyvekből, főleg az Utolsó kívánság és a Lidércfény c. részekből. Vártam már a pillanatot amikor az ott feldobott labdákat végre lecsapja az írónő, és nem csalódtam, alapos részletességgel meg is tette. Volt itt kérem szépen minden, mi olvasó szemnek ingere: árulás, kegyetlen és kegyes hazugságok, feszült pillanatok, csábító sütemények, szőke, kék szemű főhős és lángoló hajú főhősnője, aranyos, tinis romantika, lunás poénhegyek és égetnivaló, mocsoksággal teleírkált napló, ami végül bombarobbanással felérő sokkhatást okozott.

Az első fejezetet kivéve imádtam olvasni ezt a történetet. A kezdő oldalakat csak azért nem, mert nagyon felzaklattak, de a „hatásos belépőt” leszámítva nagyon tetszet a cselekményvezetés! Az írónő szépen, fokozatosan építette a történetet, kezdve az Itész naplóbejegyzéseivel, ami remek ötlet volt, mert így végre megtudhattam a múltját, és lassan az egész élettörténetét is, ami egyrészt szomorú, másrészt viszont kiborító. Rossz volt látni, gyerekként mennyire átmosták az agyát, ami miatt felnőtt korára szívtelen szörnyeteggé vált.

Ez a kötet másként alakította a romantikus szálat. Itt az előző könyvekkel ellentétben nem játszott az „utállak, de aztán megszeretlek” klisé. Ebben a részben a főszereplő parosunk barátokként kezdték, majd lettek később szerelmesek. Legalábbis női oldalról, mert férfiunk, az alakváltó (farkasember) Constantine, első pillantásra beleesett Everbe. Az Alkonyat óta meg tudjuk, hogy működik a farkasoknál a szerelembeesés.

A romantikus szál ezúttal lassú lefolyású, kedves, gyengéd, kezdetben baráti. De ez engem abszolút nem zavart, sőt nagyon is tetszett, hogy nem volt durrbelebumm. Aki kedveli a lassan égő szerelmes történeteket, az nem fog csalódni. Ez a szál szépen, fokozatosan volt vezetve, de kellett is ez a visszafogott tempó, hisz Ever kezdetben olyan volt, mint egy gyerek. Semmit sem tudott a modern világról, emberi kapcsolatok híján pedig a felnőtt érzelmekről sem. De a kezdetben naívnak és tudatlannak tűnő Ever egy pillanatra sem volt fárasztó és unszimpatikus. Kedvességével, bájával, sütisütés mániájával, akaraterejével engem is meggyőzött, és ha valós személy lenne, boldogan elfogadnám barátnőmnek. Constantine pedig belevaló férfi: gondoskodó, türelmes, kedves… legalábbis Everrel, mert a többieknek azért gyakran lekiabálta a fejét (főleg Feddrennek és Lunának) – persze ha megérdemelték.

Összesítés: nagyon rendben volt ez a könyv! Nemcsak a borító lett kedvencem, hanem a történet is. A cselekményvezetésbe nem tudok belekötni, az Ítész napjóla telitalálat, a lassan kibontakozó szerelmi szál pedig aranyos.

Egy kis logikai bakit azért pechemre sikerült kiszúrni, de lehet, hogy csak én magyarázok be magamnak olyat, ami nincs is.

Kíváncsi vagyok a második felvonásra, mert ez a könyv csak bemelegítés, bár annak nagyon jó.

KrenczNóra I>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Borítójával, tartalmával együtt külön helyre került szívem polcán a dinasztia történetei közül. Nem azért, mert jobb, mint a többi, vagy bármelyik rosszabb lenne nála… Egyszerűen nagyon vártam már Everre, mert régóta éreztem, hogy ő lesz a kedvenc boszim. Egy makulátlanul tiszta lelkű, mélyen vallásos lány, aki boszorkány. Ez egy igen izgalmas kombó, mert egyedi, és ha én olyat találok a könyvek klisétengerében, szívesen lubickolok benne.
Ráadásul olyan titkok derülnek ki ebben a kötetben, ami számtalan korábban, felmerülő kérdést megválaszol.

Tímea_Kocsis_2>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Hiánypotló ismeretek a Boszorkánydinasztia történetéből. Ever történetének első fele, mikor belecsöppen a dinasztia életébe, megismeri annak tagjait. Megtudunk néhány eddig ismeretlen tényt, többek között az ítész vezér múltjáról. Időben az elöző két kötett időrendjébe illeszkedik. Ever hatalmas utat jár be az elnyomott középkori kislánytól, aki semmit nem tud a világról, amig önállóan gondolkodó és döntő felnőtt lesz belőle. A történet erősen függővéges, hiszen Ever történetének csak az első fele.

krisztiii88>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Tavaly olvastam az első 3 részt, és teljesen beszippantott. Ezek után megszereztem a 4/2-es és az 5. részeket, de akkor már ezt a könyvet nem lehetett kapni. Így sajnos vártam és várakoztam, mikor adják ki újra, hogy végre tovább olvashassam a sorozatot. És végre nyáron eljött a pillanat, amint kaptam email értesítőt 2 percen belül már meg volt rendelve.
Azt kell mondjam, nagyon megérte a várakozást, borzasztó jó érzés volt újra belecsöppenni ebbe a világba.
Teljesen elvarázsol, kikapcsol és feltölt. Imádom a világ felépítését, a cselekményt és a szereplőket is.
Mivel a szálak teljesen összekapcsolódnak, ezért sok apró részlettel már a korábbi részben találkozhattunk.
Nagyon tetszett Ever karaktere, és a fejlődés, amit véghez visz az elejétől kezdve, valamint a gondolkodásmódja, ahogy egyre több és több dologra jön rá a cselekmény előrehaladtával.
Ugyanakkor nagyon sajnáltam Constantine-t, és amit minden teliholdkor el kellett szenvednie, csak azért, hogy Ever biztonságban legyen saját magától.
Kíváncsi vagyok, hogyan teljesedik ki a történetük.

inci81 P>!
Leda D'Rasi: Mindörökké 1.

Imádtam! Imádtam! Szavakat alig találok mennyire a rabja vagyok ennek a sorozatnak, így ennek a résznek is!

Jövök majd egy bővebb vélennyel, de most mennem kell, hogy olvashassam a folytatást!

Na akkor lássuk részletesebben!

Te atya ég! Ez annyira, de annyira elmondhatatlanul fantasztikus volt!
Szavak alig vannak arra, hogy én mennyire imádom ezt a sorozatot!
Minden résznél azt gondolom az a kedvencem, és örömmel fogadom a felbukkanó korábbi szereplőket.
Talán így is van, talán minden egyes résznél a szívembe zárom az aktuális főszereplőket, és még jobban imádom a régebbieket.
Az viszont bizonyos, hogy örök kedvencem az egész banda, ez az egész világ, amit az írónő a Boszorkánydinasztiával megteremtett.

Hogy miért is szeretem annyira ezt a sorozatot? Mert a nők erősek, függetlenek, mégis ott van bennük a határtalan szeretet. A férfiak valóban férfiak, erősek, védelmezőek, ám a kemény, olykor vad külső érző szívet takar.
Ami pedig nagyon fontos, hogy mind a nők, mind a férfiak védelmezik sajátjaikat és az ártatlanokat is.
Nem tökéletesek, egyik fél sem. Van, hogy hibáznak, van, hogy néha forrófejűek, némelyik kissé lökött, de a legjobb szándék vezérli őket.

Lunát különösen kedvelem, mert bár megosztó lehet a személye, és így olvasva róla mas, mintha talalkoznánk vele, mert akkor talán néha soknak éreznénk. Leginkább egy dilis, ledér nőszemélynek tűnik, nem is gondolnánk első pillantra, de bölcsebb, mint sokan gondolják. Neki egyszerűen ilyen a természete, ő az, aki örökké megnevetteti a környezetét, bár hajlamos a túlzásokra, mint tapasztalhattuk. Mindenesetre tény, hogy egy különc, de imádnivaló szereplő.

A hab a tortán ebben a sorozatban, hogy a férfiak mi mindent megtesznek, mi mindent elviselnek, csak azért, hogy a párjukat óvják.
Ott van például Constantin is, hogy a sorozat aktuális részénél maradjunk.
spoiler

Ebben a részben feltárul a kegyetlen ítészvezér múltja. Amit pedig megtudtam, az gondolkodóba ejtett. Egyrészt sajnáltam azt a fiatal fiút, aki volt azért, amiért úgy alkult a sorsa, ahogy. Mindez vezetett ahhoz, hogy olyan elvakult, brutális emberré vált. Ám azon gondolkodtam, hogy bármennyire is rossz dolgok történtek vele, amiért vérzik az ember szive, de én már a fiatalkori énjében felfedezni véltem némi bizonytalaságot. Mintha elméjének semmiképpen nem kellett volna sok, hogy a rossz hatások egy olyan úton indítsák el, ami folytán az a gyűlöletes, kegyelmet nem ismerő figura vált belőle. Felötlött bennem, hogy vajon akkor is egy ilyen kegyetlen valaki válik belőle előbb-utóbb, ha másképpen alakul a fiatalkora? Megszeretni, sajnálni (a fiatal fiút talán, de a felnőttet már képtelen vagyok) nem fogom tudni sosem, viszont tény, hogy felkavarja a gondolataimat.

Igazán szívszorító ez a rész. Ever sorsa, ahogy felnőtt. Te jó ég! És a továbbiak, amikre még fény derül.
Szépen lassan, apránként derülnek ki a dolgok, és pont így kezd bennem összeállni a kép, hogy kicsoda Ever, kik a szülei. Mert igen, ez nem kerül szóba, de nekem van rá tippem. Lehet, hogy merész gondolat, lehet, hogy bolondság, de remélem a következő részből kiderül igazam volt-e. Mindenképpen elárulom majd, hogy jók voltak a megérzéseim, vagy sem.
Tény, hogy az élet kegyetlen, az égiek pedig olykor úgy keverik az események szálait, hogy az durvának tűnik, de igazából mindennek oka van. (Legalábbis merem remélni!) Mindenesetre kíváncsian várom a folytatást (Azt mondjuk már most látom, hogy mekkora szerencsém van, hogy nem kell várnom, mert a polcomon a következő kötet.).

Na lássuk azt a második részt!

Niki_Salamon>!

A humor édesíti meg még a legszarabb szituációkat is!

Niki_Salamon>!

Az igazság és az őszinteség az alap, amit egy kapcsolatban meg kell adniuk egymásnak.

EditVagyok>!

Mikor jön el az idő, amikor tetteiért az felel, ki valóban vétkezett?

Kapcsolódó szócikkek: Az ifjú Lord Charles Westburry
Annie04 >!

– A csaj bekeményített, úgyhogy maradnom kell – közölte vele morcosan, miután az felvette a telefont. – Most rohanok Ever után, így nincs időm Unát is hívni, de légyszi, adj át neki egy üzenetet. Ha lehet, szó szerint. Lassan mondom, hogy meg tudd jegyezni. Mehet? Akkor mondom: Hogy dugnád fel magadnak az ötleteidet! Smirglipapírban, előjáték nélkül, vazze!

Kapcsolódó szócikkek: Luna · Una
EditVagyok>!

Két ragyogó, tiszta szemmel látsz te egy olyan világban, ahol mindenki más vakon tapogatózik!

Kapcsolódó szócikkek: Musson tiszteletes
Rebe1>!

A holdboszorkával való közös “munka” csak most vette kezdetét, szóval úgy lesz a legjobb, ha már a legelején felkészül minden hülyeségre. Abból, amit eddig hallott róla, úgy tűnt, a nőnek van belőle bőven. Sőt. Tulajdonképpen csak ez van neki. Még az sem kizárt, hogy a káromkodások jegyzetfüzetbe való jegyzetelése viszonylag veszélytelen hülyeségnek minősül.

EditVagyok>!

Az életet a szórakozás színezi meg

Kapcsolódó szócikkek: Luna
EditVagyok>!

De egyet soha ne felejts el! Amit érzel Constantine iránt, az nem szégyenletes, és főleg nem rossz! A legtisztább érzés, ami csak létezik. Az ilyen érzéseket pedig senki kedvéért nem szabad elnyomni vagy titkolni. Az ilyen érzések olyan ritkák, hogy hagyni kell őket kibontakozni, mert miattuk lesz szebb hely ez a sokszor csúnya világ.

Kapcsolódó szócikkek: Rory
EditVagyok>!

– Először magam sem gondoltam, hogy tényleg megteszem, de aztán az jutott eszembe, hogy a te hátsódban annyi minden járt már. Miért pont a villa maradjon ki?

Kapcsolódó szócikkek: Luna · Rory

Boszorkánydinasztia sorozat · Összehasonlítás