A ​kesztyűkészítő lánya 15 csillagozás

Leah Fleming: A kesztyűkészítő lánya

1666. ​Joy Moorside mártír szülők gyermekeként jön világra Windebankban, és nem sokkal ezután elárvul. Nagybátyja neveli fel, majd annak ellenére, hogy tehetős nagyapja magához venné, mások szolgálójaként éli életét. Joy, aki szépségével sokak figyelmét magára irányítja, s aki sosem szerette a szabályokat, végül egy csapat kvékerrel együtt Amerikába utazik, hogy az indián őslakosok szomszédságában, saját települést hozzanak létre. Az új világ új kihívásokat, veszélyeket, szerelmet és kísértéseket tartogat Joy számára, hamarosan úgy érzi, végleg el kell döntenie, milyen életet akar élni.

2014. Az angliai Yorkshire-ben élő Rachel Moorside egy nap különös e-mailt kap, mely
teljesen felbolygatja nyugodt hétköznapjait: egy bőrkötéses könyvre bukkantak a
pennsylvaniai Jóreménység Gyűlésházának falában, s a könyv szerzője valószínűleg egy felmenője. Sam Storer építész, a könyv megtalálója, Rachellel egyetemben beleveti magát Joy történetébe, s mire eldöntik, mi legyen… (tovább)

Eredeti cím: The Glovemaker's Daughter

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2019
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636357160 · Fordította: Kiss Nóra Titanilla

Porcsinrózsa >!
Leah Fleming: A kesztyűkészítő lánya

Eleinte ezzel a könyvvel is csigalassúsággal haladtam, mert nagyon vontatott volt a cselekménye.Főhőse, a fiatal lány tapasztalatlan, határozatlan, s elvetve a felkínált egyszerűbb lehetőséget, jó érzékkel mindig a rögösebb utat választja. Talán ebből is adódott az események araszolása, kezdetben.
Aztán, ahogy már lenni szokott, minden szinte kalandregénybe illő fordulatot vett. Innentől már letehetetlen volt a regény. Jót tett neki a párhuzamos idősík alkalmazása, mert a jelenből mindig csak annyit csöpögtetett, hogy annál érdekesebbé tegye vele a múltbéli időutazást. Az olvasó a főszereplővel együtt megdöbbentő tapasztalatokat szerezhet a szeretet álarcában tetszelgő ridegségről, az emberi gonoszságról, segítőkészségről egyaránt.
Aki szereti a romantikába ágyazott történelmet, annak érdemes kitartania az olvasásban, mert jó szórakozást tartogatnak a lapok.

Habók P>!
Leah Fleming: A kesztyűkészítő lánya

Megható és lenyűgöző történetet ígért…. de kár volt hinni neki. Már maga a történet sem volt az, a megírása aztán pláne nem. Az első rész (az Óhazában játszódó) meglehetősen unalmas, Joy szeretne kicsit lazább életet élni, spoiler ide a többiek megakadályozzák. Bármit tesz vagy tervez, az mind rossz, bármibe kezd, lehet tudni, hogy korholás, szidás, büntetés a vége. Itt már majdnem abbahagytam, de gondoltam, hátha az Újvilág lendít a történeten. Egy kicsit csakugyan érdekesebb lett (meg persze véresebb), de jobb nem.

Gyucha_Pálma>!
Leah Fleming: A kesztyűkészítő lánya

Sokáig tartott míg elolvastam de nagyon tetszett. Szerintem a mai vilagban csak kevesen birnanak ki hasonló megprobáltatásokat. Izgalmasnak volt.

Zsuzsi71>!
Leah Fleming: A kesztyűkészítő lánya

Kicsit lassan haladtam a könyv olvasásával az elején ,kissé vontatott volt a kezdet. De aztán elvarázsolt. Szívesen olvasok hasonló történeteket.

marybess>!

Gyakorta találtam úgy, hogy mikor az ember meghoz egy helyes döntést, onnantól kezdve minden ahhoz a végkifejlethez vezet.