A ​varázsfuvola 3 csillagozás

Mesék a zene birodalmából
Lázár Zsófia: A varázsfuvola

A kötetben Lázár Zsófia meséje olvasható, melyet Szalma Edit rajzai illusztrálnak.

Papirusz Duola, Budapest, 2004
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638634065 · Illusztrálta: Szalma Edit

Uzsonna

Lázár Zsófia: A varázsfuvola Mesék a zene birodalmából

A Varázsfuvola már régóta egyik kedvenc operám, ezért tartom örvendetesnek, hogy már ilyen szép mese keretében is megismerkedhetnek vele a gyerekek. Szép a főhős szerelmesek története, Papageno mulatságos személye pedig sokat old a történet komolyságán. Ma délután Halász Judit meséletében hallgattam meg a történetet és elvarázsolódtam.

dianna76 P

Lázár Zsófia: A varázsfuvola Mesék a zene birodalmából

Ne vessen rám senki követ, de nem ismertem A varázsfuvola történetét, amíg egy gyermekkönyv kezembe nem került róla. Megszerettem! Azóta olvastam belőle újabb gyermekfeldolgozást, ami viszont csalódás volt. S most ismét elmerültem az opera, mesébe való átdolgozásának egy példányában. Vártam az értékeléssel, mert szeretném elolvasni ismét az általam oly nagyon megkedvelt, szeretett feldolgozást. Bár így is megvan az összehasonlítási alap, s azt kell írjam, hogy ha Lázár Zsófia könyvével kezdem a művel való ismerkedést, akkor nem kedvelem meg. Igazából nem volt rossz, de nekem hiányzott az elsőként olvasottból megismert humor, amit többnyire Papageno szolgáltatott. Valamint a kiállt próbák leírása is érdekesebb volt. Nekem az a feldolgozás inkább gyermeknek való, mert mesésebbnek, érdekesebbnek érzem, mint ezt. Az illusztrációk sem tudtak elvarázsolni. Ami viszont tetszett, az a könyv végén lévő írás, a történet és az opera keletkezéséről. Mivel az eredeti történetet nem ismerem, megütköztem, hogy ebben a kötetben spoiler. Most már jó lesz utánaolvasnom az eredeti operatörténetnek.

Papirusz Duola, Budapest, 2004
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638634065 · Illusztrálta: Szalma Edit

Lázár Zsófia: A varázsfuvola Mesék a zene birodalmából

Őszintén féltem ettől. A bűvös vadász ugyanis nagy csalódás volt, elképzelésem szerint ugyanis annyira jó átírást lehet mindenből csinálni, csak jó átíró kell. Lázár Zsófia ilyen. Nagyon szép és jól megfogalmazott mese. Pont jókor, pont elég verses részletekkel. Tehát nagyon el lett találva :)
Hát a rajzok most sem az igaziak, de azért visszaadták a hangulatot. Papageno meg egy haláli figura, tehát rajta sikerült sokat derülnöm.
Sokszor nem az a gonosz, és nem az a jó akit annak hiszünk. Becsapós ;)

Jeffi SP

Szebb idők jönnének rögtön e világra,
Ha lakatot tehetnénk a hazugok szájára!
Rágalom és pletyka, isten veletek!
Uralkodjék közöttünk béke és szeretet!

Tudni, merni, akarni, hallgatni:
Íme a bölcsesség legősibb titka.
Szabad az út, a kapu nyitva,
Küzdened kell mégis, hogy beléphess rajta!