Népi ​játékok 1 csillagozás

Lázár Katalin: Népi játékok Lázár Katalin: Népi játékok

„Vajon indokolt-e a népi játékok továbbélése, megőrzése, van-e helyük a mai társadalmunkban a sakk, a vetélkedők, a számítógépes programok mellett? Gyermekeinket természetesen a mai megváltozott világba való illeszkedésre kell nevelnünk. Igenis, tanuljanak meg sakkozni, játszanak társasjátékot és számítógépes játékokat – de ne maradjon ki életükből az sem, amit a hagyományos népi játék tud nyújtani.”
Ezt kapja útravalóul az Olvasó, mielőtt végigvezeti a Szerző az eszközös, a mozgásos, a szellemi, a párválasztó játékok, a mondókák, a kisorsolók, kiolvasók sokaságán, összesen több mint háromszázféle játékon, a felnőtteknek – szülőknek, pedagógusoknak is felkeltve játékos kedvét.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Jelenlévő múlt Planétás · Hagyomány és vidék Planétás, Mezőgazda

Mezőgazda / Planétás, Budapest, 2005
Planétás, BUDAPEST, 2. VÁLTOZATLAN KIADÁS, 1997

Ancsúr>!
Lázár Katalin: Népi játékok

Nagy fába vágja a fejszéjét, aki a magyar nép kultúráját, történelmét, vagy épp zenei világát kutatja. Ez a könyv azonban mégis megpróbálkozott a lehetetlennel, és elénk tárt pár dalt, mondókát, kiszámolót a hozzájuk tartozó játékleírással.
Sok, már ismert gyermekdalnak megismerhettem a 2., 3., vagy épp a 4. változatát is. Ismeretbővítésnek egész jó volt, de soha többet nem nyitnám ki tanulási célzattal. Viszont a játékok szempontjából ötletadónak kiváló.