Százpettyes ​katica 9 csillagozás

Mesék, mesenovellák, kiadatlan írások
Lázár Ervin: Százpettyes katica

Hogyan lehet eljutni az Üveghegy elé? Mi a soványító palacsinta titka? Turgudsz irgígy bergeszérgélnirgi? És vajon létezik százpettyes katica? Ilyen életbevágóan fontos kérdésekre keresik a választ a kötetben szereplő gyerekek, a sokszor tanácstalan felnőtt pedig mindenre igyekszik hol játékosan, hol halálos komolysággal válaszolni.
Nemzedékek nőttek fel Lázár Ervin meséin, ám a Szegény Dzsoni és Árnika szállóigévé vált párbeszédeit idéző mesenovellák eddig csak a szerző felnőtteknek szóló novellásköteteiben kaptak helyet. A hiánypótló válogatás három asztalfiókban maradt szöveggel válik teljessé. Mikkamakka és Vacskamati verse a két macskaképű erdőlakó új arcát mutatja meg, az Országmese pedig különleges, kísérletező szöveg, amely néhány hungarikum keletkezésének legendáját idézi meg.
A kötet illusztrátorai: Bódi Katalin, Herbszt László, Kárpáti Tibor, Kismarty-Lechner Zita, Maros Krisztina, Sásdi Laura, Schall Eszter, Tóth Emese.

Móra, Budapest, 2019
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634862710 · Illusztrálta: Bódi Kati, Herbszt László, Kárpáti Tibor, Kismarty-Lechner Zita, Maros Krisztina, Sásdi Laura, Schall Eszter, Tóth Emese

Goofry>!

Lázár Ervin: Százpettyes katica Mesék, mesenovellák, kiadatlan írások

Nyiahhh, mintha szimplán és picinyt lónak lennék pozicionálva most ezzel a „kiadatlan írásokat“ manifesztáló Mórás megjelenítéssel. És ettől zabos is vagyok rendesen. Naná, hogy csakis magamnak köszönhetem e maszkulin megCSŐDörödést. Nem is tudom honnan a pejből gondoltam, hogy Dávid Ádám hirtelen és eccercsak a minimál egyévtizednyi fióksötétség alsó rétegeinek kútásatával kikutatásával minekünk, sehányéveseknek egy egykötetnyi újdonsággal bír szolgálni. Mármint ilyenformán nyih, ami egyenest egyszáz oldalnyi könyvre rúg(na) …!
Rövid leszek: ez itt egyáltalán nem az, aminek elsőre látszik. Oksa, azért van benne nóvum. A 2 db, annyi mint kettő darab versike, és az az egy (azaz hat!), a népi-mondák ihlette Országmese . De azért magunk közt maradjunk annyiban, hogy döntően az „újszülöttek“ célcsoportjához szól ez a kiadás. Nyah, persze pindurit hozzám is, merthogy szívesen olvasom Lázár Ervin szövegeit.
Befejezésül már csupáncsak a jeligém, és a csatakiáltásom van hátra. Íme:
Nyer-itt ezzel kicsi és nagy.
Nyíí-haha!

Gyula_Böszörményi IP>!

Lázár Ervin: Százpettyes katica Mesék, mesenovellák, kiadatlan írások

Most meg felnőttek vagyunk és tessék, mi olvasunk?!

Naná, hogy Lázár Ervint!

Őt bizony, mert az ő történetei – ez tudományos tény! – jó közérzetet, nevetős kedvet, eltöprengős okosságot, krónikus bölcsességet okoznak, és ezáltal garantáltan javítják az életminőséget, frissítik az elmét és a lelket, így növelve meg szép napjaink számát (ha nem hiszi, kérdezze meg bármelyik olvasóját! – mellékhatások: hirtelen feltörő kuncogás, heveny rácsodálkozás a világ szépségére, néhol egy-egy édesbús könnycsepp, mely könnyíti a szívet, valamint fejünk káposságának jelentős csökkenése, vagyis meggátolhatatlan o-ko-so-dás!). Erről hivatalból írtam: https://librarius.hu/2019/06/07/lazar-ervin-szazpettyes…

Uzsonna >!

Lázár Ervin: Százpettyes katica Mesék, mesenovellák, kiadatlan írások

Egyetértek „zabos lókollégámmal” spoiler, én is több újdonságot vártam. Ez a kötet valóban az újszülötteknek jelenthet újdonságot, mert a két versen és az Országmesén kívül minden más írása megjelent már más kötetben. Ennek ellenére jó volt újrázni, és sok kedvencbe ismét belegyönyörödni. És azért is örülök, hogy a felnőtt novellák között megbúvó gyöngyszemek (pl. Csapda, Társasjáték, Szárnyas emberem stb.) végre ebben a kötetben a gyermekek számára is felfedezhetőek.

dianna76 P>!

Lázár Ervin: Százpettyes katica Mesék, mesenovellák, kiadatlan írások

Nem tudtam annyira kedvelni, ahogy szerettem volna. Így első olvasásra legalábbis. Talán majd legközelebb.
Pár mesét ismertem már, de zöme új volt számomra. A Csapda, Számárfül nagyon tetszett, de jó volt olvasni a Tüskés varabint, Társasjátékot, A retemeteszt, és a Várlátogatást is.
A szöveget kísérő rajzok esetében jobban örültem volna, ha egyazon illusztrátortól származnak. Nem tetszett mindegyik.

Móra, Budapest, 2019

Uzsonna >!

… a fák meg gyümölccsel ékszerezett lobbanások.

40. oldal, A kalapba zárt lány

Kapcsolódó szócikkek: fa