Foci 18 csillagozás

Lázár Ervin: Foci

„Apu, Isten szokott focizni?” – A gondterhelt felnőtt először nem veszi komolyan kisfia kérdését, de ahogy lassan belemegy a játékba, eljátszik a gondolattal: mi lenne, ha Isten tényleg futballozna, és beállna a magyar válogatottba? A történet végén az író arra kéri, hogy ha már köztünk jár, ne csak a csetlő-botló csapaton segítsen: „Állj egy kicsit a hátunk mögé, tedd a vállunkra a kezed.” A Móra Kiadó Lázár Ervin újraillusztrált, klasszikus mesegyűjteményei és meseregényei mellett egy képeskönyvsorozatot is útjára indít, amelynek a Foci az első darabja.

Gelso P
Lázár Ervin: Foci

" – Apu, Isten szokott focizni?
(…)
– Isten igenis szokott focizni.
Kivirul.
– Akkor meg lehet rá kérni?
– Mire?
– Hogy álljon be egy kicsit a magyar válogatottba."

Nagyon édes-kedves könyv, fenti mondatok elhangzása után a nagyobb fiam együttérző mosoly közben és egyetértő hangját „hallatta” – már neki is tiszta, már ő is világosan látja tízévesen…
Emberek, Dzsudzsák, hát ennyire rossz a helyzet??? Nem elég a fohász? Isten is kell a nemzeti tizenegybe?
A rajzok is elég kedvesek, az apa alakja nagyon meggyőző…

@egy_ember figyelmébe :-)

Molymacska P
Lázár Ervin: Foci

Nem vagyok nagy focirajongó, de ez a történet kicsit levett a lábamról. Talán azért is, mert nem csak a fociról szólt, hanem a hitről, a kitartásról, a félelemről, és az emberiességről is. Kicsit vicces az elgondolás, kicsit mókás, kicsit viszont szomorú is a maga módján.
Kedves kis mese a fociról, meg minden másról :)

clarisssa P
Lázár Ervin: Foci

Apró-cseprő, egyszerű kis történet, ami Lázár Ervin által elmesélve máris egy kedves-bájos kicsi kinccsé válik, mosolyra fakaszt és elgondolkodtat, egyaránt szól gyerekekhez, felnőttekhez is.
Jobbkor nem is jöhetett volna szembe, hiszen idén micsoda aktualitása van – csak úgy, mint mindig!

latinta SP
Lázár Ervin: Foci

Jó ez írva-olvasva is, meg meghallgatva is.

Black_Angel
Lázár Ervin: Foci

Megmosolyogtat, elgondolkodtat, és tényeket közöl. :)

csigahaju
Lázár Ervin: Foci

Foci eb idején olvastuk, miközben a mi csapatunknak szurkolhattunk. Aranyos , rövidke mese, igazi Magyar történet!

Izolda P
Lázár Ervin: Foci

Nem szeretem különösebben a focit, de ez cuki. :)

Gáborr_Nagy
Lázár Ervin: Foci

Egyszerű, rövid, aranyos történet, kicsit furcsa, hogy önálló könyvben kiadták, ahhoz egy kicsit vékonyka. A rajzok nem sokat tesznek hozzá az amúgy elég statikus sztorihoz. Szerintem ha újranyomnák, az eb alatt simán elkapkodnák.

dianna76 P
Lázár Ervin: Foci

Nem szeretem a focit, de ha már Lázár Ervin gyermekkönyveinek olvasásába kezdtem, akkor erre miért ne kerítettem volna sort? Talán a foci EB idején aktuálisabb lett volna az olvasása… Mert olyan, mintha arra íródott volna. S igen, jó lenne, ha Isten kicsit vállunkra tenné a kezét, csak úgy általánosságban. Rá férne erre a kis országra!
Az illusztrációk nem voltak rosszak, de ahol a közönséget imitáló négy egyén van: egyik szája tele foggal, a másik kettőé hézagos, a negyedik meg fogatlan. Jajj! Ezt a képet elnézegettem egy darabig.

lillavirag
Lázár Ervin: Foci

Először az Eb előtti napokban olvastam és nagyon megfogott a kérdés, hogy szokott-e Isten focizni? Nagyon reméltem, hogy igen és hát IGEN!!

Most újraolvasva a gyerekeknek, már nem volt annyira fennkölt a hangulat, de azért így is tetszett nekem. Nekik nem annyira, még kicsik hozzá, annak ellenére, hogy sok benne a kép és kevés a szöveg. Nem baj, visszatérünk rá pár év múlva.