85. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
99. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​manógyár 175 csillagozás

Lázár Ervin: A manógyár Lázár Ervin: A manógyár Lázár Ervin: A manógyár Lázár Ervin: A manógyár

„Akkor ajaj. Meg hajaj. Mert csendes esőben mélabús manócskák születnek, viharban mérgesek, szélben érdesek, zivatarban kotnyelesek, éjjel titokzatosak, holdvilágoson bölcsek, viharoson rosszmájúak, akkor meg, amikor a Rohadtsarok felől jön a rossz idő, rontó-bontók.”

Eredeti megjelenés éve: 1993

Osiris, Budapest, 2006
86 oldal · keménytáblás · ISBN: 963389106X · Illusztrálta: Faltisz Alexandra

sztimi53>!
Lázár Ervin: A manógyár

Öt csillag. Miért is? Hát lehet valamit nem szeretni, ami kezdetben tündérszoknyakék? A zöld lifictől biztos jobban féltem volna, mint a Rézf@szú bagolytól. Benne van a biztos fogyókúra recept. Eddig csak hurutoldót ismertem, most már Rutoldót is. Széllelbéleltek a helycserés szelek, meg én is egy jó töltött káposzta után. Megtudtam, hogy egy színes világ dolgait a nők igazítják el és a kedvenc szavam ma a babaszomorító. Hát ezért.

dontpanic P>!
Lázár Ervin: A manógyár

Így kell olyan meséket írni, amiknek van tanulsága, de amik mégsem didaktikusak. :)
(És bocsánat, hogy ilyen pragmatikus vagyok, de van egy olyan érzésem, hogy ezek a szösszenetek tökéletesen ideálisak lehetnek biblioterápiás/önismereti munkához. Ki tudja, lehet, hogy egyszer kipróbálom. :))

tgorsy>!
Lázár Ervin: A manógyár

Nagyanyai dorgálásban részesítem önmagamat, mivel még nem olvastam az unokáimnak Lázár Ervint. Gyorsan-gyorsan bepótolandó.

Angele>!
Lázár Ervin: A manógyár

Olyan élvezettel olvasom minden kis szösszenetét. Én imádom. Fáradt gyermeknek kevésbé ajánlatos. Megkérdezem, na ez most miről szólt? A fáradt gyermek lassú pislantással felnéz és közli: Fogalmam sincs róla, de jó volt azért hallgatni mit föst. :) :)

vighagika>!
Lázár Ervin: A manógyár

Nagyon-nagyon aranyos meséskönyv volt, dehát mi mást is várhattunk volna Lázár Ervintől. :)
Emellett egyébként gyönyörű kiadás (nekem a zöld van meg), nagyon sajnálom, hogy minden körülöttünk lévő gyermek kinőtt már a mesékből. spoiler

fülcimpa>!
Lázár Ervin: A manógyár

Csoda képesség így játszani a szavakkal, ily' okosságokat gyártani, tanulságos kis történeteket írni. Mindig is kedveltem a szerzőt, odaadással voltam a Négyszögletű Kerek Erdő irányába, a fejezeteket képes voltam hangosan, szereposztásban elváltoztatott hangon előadni. Itt most magamban tettem ugyanezt, de milyen jó játék volt, fel vagyok dobva.
Szívesen megnéztem volna az alkotás folyamatát. Hogyan, miként történhetett? Jól megrágta, sokáig dolgozott vele, vagy csak leült és írta, ontotta magából ameddig volt benne szufla?

clarisssa P>!
Lázár Ervin: A manógyár

Mondhatnám, hogy: hát, ez olyan cuki, hogy belehalok, de az a baj, hogy nemcsak cuki, hanem kedves, kellemes, szellemes, jellemes, simogató, megnyugtató, kacagtató, sírogtató, nevettető, nyekegtető, és tudja a manó, mi minden más is még ez a könyv! Remélem, sok ilyen, kicsiknek és nagyoknak is szóló mesére bukkanok még!

– De mi az, hogy 5-nél több csillagot nem lehet rá adni!? – szólt, vagyis inkább durrogott, morrogott, furrogott Mufurc, mert ezt a kötetet még ő is imádta.

Osiris, Budapest, 2006
86 oldal · keménytáblás · ISBN: 963389106X · Illusztrálta: Faltisz Alexandra
Goofry>!
Lázár Ervin: A manógyár

( emberek! egyszer a kezetekbe fog kerülni egy ilyen könyv, egy ilyen, amelyben Aromó helyett Ar mó van írva, és akkor ha még nem tudnátok, hát majd megtudjátok, hogy mi az élet titka. )

Marianngabriella P>!
Lázár Ervin: A manógyár

Lázár Ervinnel való első találkozásom – tudom, tudom, de a mesékkel csak most felnőttként ismerkedem –, de nekem nagyon tetszett, nagyon aranyos, kedvs mesék voltak benne. Ilyenkor, amikor meséket olvasok mindig az jut eszembe, hogy felrakom-e a képzeletbeli gyerekem, képzeletbeli szobájában, a képzeletbeli könyvespolcra vagy sem. Ez abszolút megugrotta ezt, kedves és nagyon bájos szösszenetek voltak a könyvben.

Angieolvas P>!
Lázár Ervin: A manógyár

Kicsit furcsa, de aranyos kis történetek vannak benne. Nagyon rövid, ezért szerintem 10 perc alatt el lehet olvasni.

Aquarius P>!

A világban mindenkire rá van bízva valami. Valami nagyon fontos.

85. oldal, Az élet titka

bleknajt>!

Neked vajon milyen manód van?

9. oldal, A manógyár (Osiris, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: manó
jancsibohi P>!

Látod, ilyenek a nők. Nem tudják pontosan, de a szívük legmélyén érzik.

32. oldal, Zsiga föstő fest (Osiris, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: nők
psn >!

És ha azt kérdeznéd, mi ebből a tanulság, hát csak annyi, láthatod, a világ ügyes-bajos dolgait mindig a nők igazítják el.

37. oldal, Zsiga föstő fest (Osiris, 2002)

Uzsonna>!

Olyan, mintha álomban járna az ember. Az ég tündérszoknyakék.

worsi P>!

(…) csendes esőben mélabús manócskák születnek, viharban mérgesek, szélben érdesek, zivatarban kotnyelesek, éjjel titokzatosak, holdvilágoson bölcsek, viharoson rosszmájúak, akkor meg, amikor a Rohadtsarok felől jön a rossz idő, rontó-bontók.

I. fejezet, A manógyár

Aquarius P>!

(…) a világ ügyes-bajos dolgait mindig a nők igazítják el.

37. oldal, Zsiga föstő fest

Kapcsolódó szócikkek: nők
Lahara IP>!

Bazsarózsa Mária igazán szemrevaló fehérszemély volt, nála fehérebb személyt elképzelni is nehéz lenne. A haja fehér, mint a vadgesztenye, a szeme fehér, mint a smaragd, ajka fehér, mint a rubin, a bőre fehér, mint a hajnali nap fehér ragyogása.

33. oldal, Zsiga föstő fest (Osiris, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: fehér · színek
Aquarius P>!

– Te kétbalkezes, eszetlen félnótás, te babaszomorító, te balga, te szívtelen, hitetlen dinnye, te ocsú!

40. oldal, Szervusz, Mufurc

Uzsonna>!

Tupakka fogott egy ásót, gödröt ásott, beleejtette a kavicsot (vagy talán nem is kavics volt?), betemette, a lajt nagyságú öntözőkannájában hozott egykútnyi vizet, rázúdította az elvetett kavicsra, és Rutoldó döbbenten látta, hogy megmozdul a kavics fölött a föld, kidugja a fejét egy zöld hajtás, szemmel láthatóan nő, már Tupakka térdéig ér, már magasabb is, mint Tupakka. Semmi kétség, ez egy fa, odanézz, már magasabb, mint a kert legöregebb fája, már magasabb, mint a Nagyszederfa, odanézz, csak nő szakadatlan, már majdnem az égig ér, karéjos levelein csodák világítanak, mesék szikráznak, nevetés hallik felőle, sírás, folyók csobogása, erdők zúgása, városok villannak fel a leveleken, kastélyok, udvarházak, hegyek, völgyhajlatok. Zúgott a fa diadalmasan.

A csomag