A ​legkisebb boszorkány 33 csillagozás

Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Anya-Banya, a világvégi boszorkány régóta tanítja igézni, rontani és seprűn lovagolni három lányát: a fekete, tenyeres-talpas Rillát, a szőke nádszál Marillát meg a vörös, szeplős kis vakarcsot, Amarillát. Egy napon azt a feladatot kapják, hogy akadályozzák meg Király Kis Miklós és Tündér Tercia házasságát. A két idősebb testvér el is akarja veszejteni Miklóst, de a legkisebb boszorkány beleszeret, és tűzön-vízen át próbálja megmenteni. Vajon sikerül neki?

Lázár Ervin megrendítő szerelmi története Ámi Lajos cigány mesemondó motívumkincséből táplálkozik, és először jelenik meg önálló kötetben Molnár Jacqueline boszorkányosan szép képeivel.

Megjelent a Hapci király című kötetben is.

Móra, Budapest, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634159414 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline
Móra, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634153740 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline

atalant I>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

A legkisebb boszorkány jött, látott és győzőtt. Nálam legalábbis mindenképp. Csodálatosan szép, a szemek sarkába könnyeket csaló történet, ahol a tündérmese csodájára lesből csap le a szomorú valóság.
Lázár Ervin eddig teljesen kimaradt az életemből, és ennek nem tudnám megmondani az okát. Valahogy elkerültük egymást. Az idézetek között azonban felbukkant néhány szeretni való sor a meséiből, aztán megláttam a Molnár Jacqueline által illusztrált köteteket, és elvesztem. Lázár Ervin fogta a népmesék jól ismert motívumait, mind beledobálta a turmixgépbe, és lenyomta a gombot. Nem hittem volna, hogy lehetséges ezt a sokféle hozzávalót ilyen lágy és jóízű keverékké alakítani.

icu79 P>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Lázár Ervintől eddig csak a Négyszögletű kerek erdőt ismertem, azt nagyon szeretem. Ezt azért olvastam el, mert a Miskolci Nemzeti Színházban most tűzték műsorra, mint gyerekeknek szóló darab, és kíváncsi voltam, hogy mennyire való az én 6 évesemnek. A történet nagyon izgalmas, fordulatos, és varázslatos telis-tele népmesei elemekkel, szereplőkkel. A nyelvezete nagyon szép, igazán sokrétű szókincs kerül felhozatalra, még szószedet is tartozik hozzá a régiesebb szavak értelmezéséhez, de bővelkedik a modernebb, humorosabb kiszólásokban is. Élvezet volt olvasni! Még több Lázár Ervint nekem. ;)

Zsuzsanna_Makai >!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Igazából kedvet kaptam egy jófajta királylányos meséhez ettől a könyvtől, így jól megnéztem a Szépség és a Szörnyeteget, de kell keresnem valami mesét is, amit olvashatok.

Nyctea P>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Varázslatos és gyönyörű, mosoly- és könnyfakasztó egyszerre. A klasszikus magyar népmesékre épül, de van benne egy kis kikacsintás, modernebb felhang és nem kevés humor is. A nyelvezete zseniális, a rajzok pedig egyesen mágikusak – nemcsak kiegészítik, de szinte más dimenzióba helyezik az egész történetet.
Imádtam.

dianna76 P>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Felnőtt fejjel kezdtem el ismerkedni Lázár Ervin írásaival. Meglepő a többféle stílus. Egyik oldalon a különösebb, nyakatekert történetek, kissé nehezebben olvasható betűcsavarás, játék a szavakkal, a humor, mely mögött oly rejlik egy-egy mondanivaló. A másikon pedig a népmese- és tündérmese hangulat. Ez a könyv az utóbbit képviseli. S fellelhetőek benne ismerős mesék foszlányai. Tetszett a történet, és a stílus is, amelyben ezt elmeséli Lázár Ervin. A modern, művészi illusztrációk pedig méltó kísérői a történetnek, annak a történetnek, mely a szerelem erejéről szól, és az önfeláldozásról. Ebben rejlik a szépsége, mindazon túl, hogy szórakoztat is. Egy valami volt rossz benne. A hossza miatt többestés, de annyira folyamatos a történet maga, hogy nehéz volt azt a pontot megtalálni, ahol félbe lehetett hagyni. Ez persze nem von le a csillagozásból.
Lehet, hogy megszerettem Lázár Ervint?

Móra, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634153740 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline
Gabye>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Az alap mesét valahonnan ismertem, ergo azt is tudtam mi a vége, de mégis szurkoltam, hogy, máshogy legyen. Így most elmorzsolok egy könnycseppet.
Azt azért valaki magyarázza meg nekem (mert ez több mesében is megakaszt), hogy ezek a mindenfélepróbátkiálló hiperszuper királyficsúrok, meg hercegecskék miért küzdenek a dafke lányért? Hol itt a Szerelem? Vagy az az igazi mese??

szucsiani P>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Gyönyörű tündérmese, amely nem nélkülözi a humort, ugyanakkor a szomorúságot sem. Varázslatosak az illusztrációk is, tökéletesen illenek a történethez.
Imádtam Amarillát, a legkisebb boszorkányt, s természetesen jobban örültem volna egy boldogabb befejezésnek.

SMesi P>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Keserédes kis tündérmese. Nagyon tetszett és külön örülök a szószedetnek.

tinuviel89>!
Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány

Ez a mese a kedvencem a maga csodálatos „lázárervines” módján.

Uzsonna>!

Ott állt a vén boszorkány a világ végi háza előtt, a tornácnak támasztva egy elhasznált villám, cipője mellett egy elrongyolódott égiháború, cakkos szegélyű, csak azért nem dobta a szemétdombra, mert fösvény volt az istenadta, hátha jó lesz még valamire.

Uzsonna>!

Na, megörült ám Miklós, akkorát villant a szeme, mint a fényképész vakuja.

dianna76 P>!

(…) a boldogság és a szomorúság nagyon közel is lehetnek egymáshoz. S ki tudja, miért, a szomorú nagyon szép tud lenni.

Utószó

Uzsonna>!

Király Kis Miklós meg kérdezősködött úton–útfélen.
    – Hallja-e, bátyám, meg tudná mondani, hol lakik Tündér Tercia?
    Minden megkérdezett vakarta a feje búbját. Még hogy Tündér Tercia!
    – Kukuljak meg, ha valaha is hallottam a nevét – ebben a mondatban lehetne összefoglalni a válaszok lényegét.

altagi P>!

– Elengedett. Érted te ezt, kedves lovam?
– Mondtam már, ha nem is hétköznapi, de azért én mégis csak ló vagyok. Bár azt hiszem, kapiskálom.
– Ki vele!
– Azt hiszem, itt a közelemben van egy nálam sokkal nagyobb ló.
– Hol?
– Talán a hátamon.
– A hátadon, te balga! Ott én ülök.