64. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​kisfiú meg az oroszlánok 228 csillagozás

Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Lehet, hogy különösen hangzik, de ha Lázár Ervin helyét meg akarjuk határozni a magyar meseirodalomban, akkor a legegyszerűbb, s mind a legpontosabb azt mondanunk, hogy A kisfiú meg az oroszlánok szerzője a műfaj egyik élő klasszikusa. Meseregényének hőse egy „nagyon öreg oroszlán”, aki Bruckner Szigfrid névre hallgat, s egy nagyon fiatal kisfiúnak, Petinek a hűséges barátja aki valaha egy cirkuszban dolgozott, s vénségére egy nagyon fiatal kisfiút, Petit fogadott barátságába. Őt traktálja meséivel, hosszú életének különös történeteivel, amelyekről nem lehet tudni, hogy igaz mesék-e vagy csupán egy sokat látott és tapasztalt oroszlánképzelet színes tódításai. Dehát Lázár Ervin írói varázsának éppen ez a lényege; az ő írásaiban a hihetetlen hihető és valóságos, a valóság pedig úgy hat, mint egy hol kacagtató, hol pedig szomorú tündérálom.

Eredeti megjelenés éve: 1964

ISBN: 9789632760643

Bruckner Szigfrid

gabiica P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Hihetetlenül aranyos történet volt! Imádtam Szigfridet, nagyon jól kitalált és megírt karakter, imádtam minden egyes pillanatát, amikor róla olvashattam.
Ez egy olyan mese, amit nem lehet nem szeretni és élvezni. Egyszerre volt aranyos és izgalmas, egyszerű volt élvezni.

Uzsonna>!

Kedves Apukák!
Könyörgöm, ne bontsátok le az udvaron álló régi pajtákat! Sőt, nézzetek be oda minél hamarabb! Vagy vigyétek be oda gyermekeiteket, persze kütyük nélkül. Hogy miért? Olvassátok el hozzá ezt a szépséges, emberi történetet.

Coffee I>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Úgy tűnik, a lányaim még túl kicsik hozzá, én viszont nem lehetek elég nagy hozzá.
Szegények unták, ám én meg a Bogyó és Babócát unom, úgyhogy akkor is ezt olvastam nekik… :D

Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Nekem ez kicsit furcsa volt és még Lázár Ervintől is túl komoly. A lányomnak tetszett és ez a lényeg.
Olyan se füle se farka kalandok voltak ezek. Nem volt annyi poén és bájos ártatlanság benne.

Izolda P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Azért szeretem Lázár Ervin meséit, mert egyszerre végtelenül cukik, szívmelengetők és szívfacsarók. Mint ez a mese is. Ki más írna így gyerekeknek az öregedésről? Kötelező darab.

atomarcú P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Ez már majdnem a legigazibb Lázár Ervin off, nagyon szép történet, sok tanulsággal, de a legkevésbé sem didaktikus. A tálalás kedves és bölcs humorral teli, az emberszereplők szinte kivétel nélkül hisznek a képzelet erejében, még ha felnőttek is, az oroszlánok meg mind hatalmas karakterek. Az egyik fejezet könnyzacskó-facsargató, a következő ellenállhatatlanul vicces. off
Egy baj van ezzel a könyvvel: sajnos túl rövid.

dianna76 P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Fenntartásaim voltak a történettel kapcsolatban. Talán azért, mert úgy emlékszem, hogy gyermekkoromban annyiszor vetítette a tévé a könyvből készült játékfilmet, hogy meguntam. Ennek ellenére csak az eleje rémlett, a többi gyakorlatilag új volt számomra. S ami meglepő: hamar szertefoszlott a fenntartásom, mert kimondottan tetszett ez a mese. Szép volt a történet, a mondani való! Örülök, hogy ez a kötet is ott ül a többi Lázár Ervin könyv mellett az itthoni polcon. És igen, az első – csalódást okozó – könyv után végül csak megszerettem Ervin bácsi meséit. ❤ Az új köntösű és illusztrációjú kiadások pedig tetszenek.

Móra, Budapest, 2015
78 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199185 · Illusztrálta: Buzay István
Vaklarma P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Nem volt rossz, de hiányoltam belőle Lázár Ervin humorát. Így egyszerűen csak olyan szomorkás volt. Bruckner Szigfrid sem volt olyan nagylegény, mint a Négyszögletű kerek erdőben. Egyszerűen megöregedett. De szerencsére rájöttem, hogy ez a korábbi könyv, így aztán megnyugvással tölt el, hogy később Szigfrid azért csak összekapta magát!

Paulina_Sándorné P>!
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok

Szeretem az oroszlánokat. Nagyon aranyos volt a történet. Peti, aki mindent megtesz az oroszlánért, a barátjáért. Szigfrid nem semmi egy oroszlán, nagyon nagy a szövege. Örülök, hogy úgy alakult a történet.

Ameriel>!

/Amit szerettem benne:/

A hangulata és a stílusa feledhetetlen lett a számomra. Kifejezetten tetszett, hogy szomorkás volt, és nem egy túl vidám történet. Nagyon kedves és tanulságos. Gyerekeknek kötelezővé tenném Lázár Ervint. Szigfrid nagy kedvenc lett.

/Ami kevésbé tetszett:/

Talán túl felnőtt voltam már ehhez.

Aquarius P>!

– Sohasem kötök nyakkendőt. Sőt a cipőmet sem tisztítom, csak hetente egyszer. Ezek felesleges dolgok. Külsőségek. A szív az első… Értitek? A szív!

Kapcsolódó szócikkek: nyakkendő · szív
Aurorblade>!

– […] Holnap letartóztatom a cirkuszigazgatót.
– Milyen indokkal? – kérdeztem.
– Hogyhogy milyen indokkal? Hát mert rossz ember! Az nem elég?

Melia>!

Véleményem szerint minden városba kellenek olyan utcák, ahol nem járnak autók. És az is jó, ha ezeknek az utcáknak virágnevük van.

Hannelorka P>!

– Nagyon kegyetlen a gazdád – mondta Peti.

– Persze, hiszen ez a foglalkozása. Cirkuszigazgató. Ha szeretné az állatokat, etető lenne, mint én.

IV. Fejezet

lenne P>!

Akkor már az állatok is ott ültek a nézőtéren. Pónilovak, pávák, majmok, krokodilok, jaguárok, tigrisek, galambok, kacsák, lovak, kutyák, rinocéroszok, zsiráfok, tengerimalacok, kígyók és halak. Ők is éljeneztek, torkuk szakadtából kiabáltak, kivéve a halakat, mert a halak némák. De ők is ütemesen csapkodták farkukkal a székeket, így tapsoltak.

XIII. Fejezet, amelyben Szigfrid újra fellép, 65. oldal

Hannelorka P>!

Én csodálatos házakat tervezek. Többemeletes valamennyi, és csupa üveg, szín meg villogás. De hogyha egyszer majd magamnak építek házat, akkor pontosan ilyet tervezek, mint ez a Levendula utcai. Ezt már régen elgondoltam magamban, a kerítése is éppen ilyen magas, díszes kőkerítés lesz, és a repkény is ugyanúgy futja majd körül. Talán csak a falai lesznek vékonyabbak.

I. Fejezet

Kasztór_Polüdeukész>!

– Nem értem – méltatlankodott az idegen oroszlán. – Tulajdonképpen örülnötök kellene, hogy szóba állok veletek.
– Miért?
– Mert dúsgazdag vagyok, és hatalmas. Palotáim vannak Valparaísóban, Montrealban,
Chicagóban, Antwerpenben, Tokióban, Delhiben, Zanzibarban, Hobartban és Singapore-ban. Földjeim Svédországban, Tanganyikában, Peruban, Nepálban, Venezuelában és Laoszban. Gyáraim New Yorkban, Berlinben, Cape Townban és Honoluluban. Nem beszélve egyéb ingó- és ingatlanaimról. Boldogok lehetnétek, hogy leereszkedem hozzátok. Nem értelek benneteket!
– Ha ennyi palotád van, miért nem mégy a palotádba lakni, miért jössz a mi pajtánkba? –
kérdezte haragosan Peti.

Kapcsolódó szócikkek: Antwerpen · Berlin · Chicago · Nepál · New York · Svédország · Tokió · Valparaíso

Ezt a könyvet itt említik