A ​fájós fogú oroszlán 13 csillagozás

Lázár Ervin: A fájós fogú oroszlán

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Hungaroton, Budapest, 2002

chhaya>!
Lázár Ervin: A fájós fogú oroszlán

A végéig sem nagyon tudtam beazonosítani, hogy ki kinek a hangja (ha nem olvastam volna nem sokkal előtte a mesét, egyáltalán nem sikerült volna). Szerintem nem nagyon passzolnak. Nekem a tempója is kissé vontatott volt, de nem is én vagyok a célközönség. :) Kár, hogy gyerekkoromban erről lemaradtam, mert kicsiknek biztos élvezetesebb.

MissWenut>!
Lázár Ervin: A fájós fogú oroszlán

Ez nekem is kimaradt kis koromban, tegnap pótoltam. Nem tudom, hogy akkoriban gyerekként mennyit értettem volna meg belőle, és mennyire tetszett volna. És hogy mennyire elvont gondolkozású felnőtt vált volna belőlem ennek hatására. Tetszeni éppenséggel tetszett. De így már sok mindent értek, hogy egyes emberek miért olyanok, amilyenek. Ők kiskorukban biztos sok Lázár Ervint olvastak-hallgattak. Nekem tetszettek a hangok. Nem olvastam a könyvet, így nem is tudom milyen más hangot képzeltem volna el.

Telena>!
Lázár Ervin: A fájós fogú oroszlán

Engem mindig megmosolyogtat, ha mesét nézhetek, olvashatok, vagy éppen hallgathatok. Olyankor mindannyian gyermekek leszünk egy picikét. Visszacseperedünk abba a korba, amikor még nem kellett tudnunk semmit. Főképp nem tanulni, dolgozni… vagy egyéb az életben nagy dolgokkal foglalkozni. Ezért jó gyereknek lenni. És ezt az érzést minden mese előhozza belőlem :)

lenne P>!
Lázár Ervin: A fájós fogú oroszlán

A tulajdonképpeni rajongásom, ezzel a hangfelvétellel kezdődött, amit nagytiszteletű barátnémtól kaptam egyik születésnapomra, még gimiben. Jókat nevettem mindig a párbeszédeken, csak Mézga Gézát nem tudtam Aromónak elképzelni.:)

Terka6>!

Felhúzta az ínyét, és mindannyian látták, brrr; ó jaj, egy sötét foltocska a jobb fölső szemfogán!
– Hát bizony, ez kilyukadt – mondta borzongva Mikkamakka.
– Egy lyuk – bólogatott Vacskamati.
– Lik – mondta Ló Szerafin.
– Lyukacska – így Szörnyeteg Lajos.
– Likacska – toldotta meg Nagy Zoárd.
– Liki-luki – mondta bánatosan Maminti és akkor Bruckner Szigfrid szörnyűségesen felüvöltött.
– Még egy szójáték, és ütök, vágok, ölök… – itt elcsuklott a hangja – és hara… har… ha… harapok – zokogta –, tudok is én már harapni… Ezzel… Nézzétek…