Legyőzzük ​a félelmet! 8 csillagozás

A gyermekkori szorongások kezelése a játékos nevelés módszerével
Lawrence J. Cohen: Legyőzzük a félelmet!

A ​Magyarországon is nagy sikert aratott Játékos nevelés világhírű szerzője új könyvében a gyermekkori félelmek és szorongások kezeléséhez ad kreatív, gyakorlatias segítséget.
Szülőként gyakran tehetetlennek érezhetjük magunkat a gyerekünk félelmével, szorongásával szemben, főleg, ha az számunkra érthetetlennek, indokolatlannak tűnik, vagy a megnyugtatására tett kísérletek mind kudarcot vallanak. Frusztrálódunk, aggódunk a gyerek miatt, és legfőképpen: segíteni szeretnénk. A jó hír az, hogy erre képesek is vagyunk – csak esetleg más módon, mint gondoltuk. Hiábavaló győzködés helyett érdemes a játékos nevelés gazdag eszköztárából válogatnunk.
Az ebben a könyvben szereplő ötletek azoknál a gyerekeknél is alkalmazhatók, akik csak időnként szoktak aggódni, és azoknál is, akik krónikusan félnek vagy súlyosan szoronganak. A játékos gyereknevelést két és tizenkét éves kor között tudjuk a leginkább kamatoztatni, de a kötetben sok olyan technika szerepel, amelyeket akár a… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2016
296 oldal · ISBN: 9786155281952 · Fordította: Károlyi Juli
Kulcslyuk, Budapest, 2016
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155281389 · Fordította: Károlyi Juli

karolka P>!
Lawrence J. Cohen: Legyőzzük a félelmet!

Lawrence J. Cohen: Legyőzzük a félelmet! A gyermekkori szorongások kezelése a játékos nevelés módszerével

Fel kellene hagynom a gyermeknevelős könyvek olvasásával… S helyette gyereket nevelni :)
Igazából sok újat nem tudnak ezek mondani… Ahogyan ez a könyv se.
Jó, jó, de hiányérzetem van utána és még végig is kínlódtam az egészet.

ritusss P>!

Kérjük a szorongó gyerektől a következőt: „Nézz a szemembe, és próbáld megmondani, meg vagyok-e ijedve.” Ez kirántja őket a szorongás örvényéből, és segít, hogy visszataláljanak a biztonsághoz.